Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  13 cze 2016, 14:34
 pomorskie
#231131
ja w swoim przyciemnię tylko tył bo żona marudzi jak ma gdzieś jechać :tooth: poza tym w poprzedniku miałem całość i się nacieszyłem :D w ogóle to się zastanawiam czy zasłonek nie zastosować ale nie mogę dostać kompletu razem z tylną szybą do mojego dupowozu
By pawcio2594 -  14 cze 2016, 12:12
 wielkopolskie
#231234
z zewnątrz ładnie to wygląda ale jak w poprzednich miałem przyciemniane szyby to wkurzało mnie cofanie po ciemku a jeszcze w deszczu to nie było mowy nie widać nic. Taka moja opinia z doświadczenia z ciemnymi szybami.
Awatar użytkownika
By leszek158 -  15 cze 2016, 8:26
 lubelskie
#231343
Przepisy zabraniają przyciemniania szyby przedniej czołowej oraz bocznych przednich wprowadzając minimalną przepuszczalność światła (szyba czołowa przepuszczalność nie mniejsza niż 75 proc., potwierdzona homologacją, szyby boczne przednie przepuszczalność nie mniejsza niż 70 proc., potwierdzona homologacją). Można natomiast przyciemniać pozostałe szyby, lecz tylko pod warunkiem, że samochód wyposażony jest w dwa lusterka zewnętrzne (prawe i lewe).
Dobrze jest też mieć przy sobie zaświadczenie, potwierdzające że folie spełniają wymogi techniczne i zostały założone w specjalistycznym zakładzie. Taki dokument powinien zawierać datę montażu, markę samochodu, numer nadwozia i rejestracji, typ folii, nazwisko właściciela pojazdu i pieczęć zakładu wykonującego usługę.
To tyle w teorii.
Awatar użytkownika
By przemo564 -  15 cze 2016, 14:18
 łódzkie
#231367
No ok. Ale bardziej chodzi mi o toa jaką folie zastosować na przednie boczne by w razie kontroli zmieścić się w dopuszczalnej normie?
Czy wogóle jest taka folia? Ktoś się może spotkał z czymś takim?
Bo raczej wątpię by firmy zakładające miały sprzęt do mierzenia przepuszczalności
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  15 cze 2016, 14:43
 dolnośląskie
#231369
przemo564 pisze:No ok. Ale bardziej chodzi mi o toa jaką folie zastosować na przednie boczne by w razie kontroli zmieścić się w dopuszczalnej normie?
Czy wogóle jest taka folia? Ktoś się może spotkał z czymś takim?
Bo raczej wątpię by firmy zakładające miały sprzęt do mierzenia przepuszczalności
zaraz zaraz...
jedziesz do takowej firmy i mówisz ze ma być zgodnie z prawem
By Buczek21 -  15 cze 2016, 15:06
 śląskie
#231371
Mogę się mylić...ale z tego co sie kiedys orientowałem..
To jakakolwiek szyba w jakikolwiek sposób barwiona..Jak w 99% aut na zielono czy niebiesko..Ma już te 75% przepuszczalności światła..Stąd ten zapis w kodeksie,i bezproblemowa sytuacja dla policji...Masz cokolwiek na przednich szybach,od razu jest mniej niż 75%..
Awatar użytkownika
By przemo564 -  15 cze 2016, 18:24
 łódzkie
#231379
Ciekawe jaka jest przepuszczalność na seryjnej zwykłej szybie?
W foliach 3M jest fajna "rozmiarówka" przyciemnień bo już od 15% i dajmy na to gdy seryjna szyba ma 90% to bym zalożył na całe auto 15% by delikatnie przyciemnić na jednakowo i wtedy przy kontroli jest :ok:

To teraz trzeba poszukać jakiś patrol i poprosić ich o zmiezenie szyby seryjnej i będzie wszystko wiadomo czy i jakie użyć.

Edycja:

Coś pomieszałem bo najjaśniejsza wychodzi że ma ok 50% przyciemnienia wiec po temacie chyba że ktoś wie czy są bardzo jasne folie by przyciemnienie było o ok 15%
Ostatnio zmieniony 15 cze 2016, 19:51 przez przemo564, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
By cha -  15 cze 2016, 19:50
 mazowieckie
#231393
Zasadniczo żadna folia nie spełni wymagań. Jak zakładałem u siebie to wypytywałem o przednią boczna. Jak trafisz na upierdliwych policjantów czy pana na przeglądzie to żadne kwitki o tym jaką masz folię i gdzie zakładałeś nie pomogą. Jedyna opcja to przyciemnienie piecowe ale koszt dwa razy taki co folia.
By pawcio2594 -  15 cze 2016, 21:12
 wielkopolskie
#231419
No właśnie mam ten sam dylemat :-/[/quote]

zdarzyło mi się kiedyś zarysować delikatnie błotnik o bramę właśnie w nocy jak deszcz padał. Jak nie pada to jeszcze w miarę widać szału nie ma ale ok
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7