Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By hubson77 -  15 cze 2012, 16:12
 mazowieckie
#75490
Witam,

chciałbym przewozić swoim Golfem dwa rowery i nie wiem co wybrać. Bagażnik dachowy, czy na tylną klapę. Jestem zielony w tym temacie bo nigdy nie miałem styczności z bagażnikiem, nie znam firm i cen nie wiem co wybrać. Nie mam relingów i pytanie jaki model najlepiej pasuje do Golfa V hatchback. Jeśli chodzi o same stojaki na rowery no to już prostsza sprawa ale problem tkwi w tych belkach i mocowaniach.

Będę wdzięczny za pomoc.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  15 cze 2012, 17:46
 małopolskie
#75492
kup oryginalne belki na allegro ok 400pln... a jak byś miał haka do ciągnięcia przyczepy to jest taki fajny uchwyt na 2 rowery na niego za ok 250pln
By hubson77 -  18 cze 2012, 15:12
 mazowieckie
#75654
no niestety haka nie mam. 400 zł trochę sporo.. ostatnio się pytałem w autoland powiedzieli mi, że za 180zł jest taki przystosowany do dwóch rowerów. mocowany na dachu, ciekawe jaka jakość.. czy nie odpadnie przy 120 km/h :) a poważnie to bagażniki tego typu nie rysują dachu? mam na myśli oczywiście te miejsca gdzie są mocowania nad drzwiami.
Awatar użytkownika
By tajpej -  26 sty 2013, 11:43
 małopolskie
#91316
witam piszę w tym temacie żeby nie robić kolejnego czy ktoś z was poasiada bagażnik dachowy do golfa V ?? jeśli tak czy przewozi rowery i jak się on sprawuje tzn kwestia montażu zakładania rowerów czy jest wygodne itp z góry dzięki za odpowiedź :wink:
Awatar użytkownika
By BRUNO55 -  26 sty 2013, 20:50
 kujawsko-pomorskie
#91353
tajpej pisze:witam piszę w tym temacie żeby nie robić kolejnego czy ktoś z was poasiada bagażnik dachowy do golfa V ?? jeśli tak czy przewozi rowery i jak się on sprawuje tzn kwestia montażu zakładania rowerów czy jest wygodne itp z góry dzięki za odpowiedź :wink:
Ja używałem swego czasu na poprzedniej piątce bagażnika dachowego - bazowego. Do tego miałem zamontowane dwa lub trzy uchwyty do rowerów. Zakładanie rowerów i ich mocowanie jest proste i szybkie a co ważne dość pewne . Wydaje mi się że to jest dobry sposób na transport rowerów bowiem syn ma taki na tylną klapę ale z konieczności bo na dachu wozi box i porównywałem. Ten na klapę też jest dobry ale jak dla mnie to dachowy. Same belki dachowe w czasie jazdy trochę szumią ale montaż i demontaż belek jest też szybki i nie ma problemu.. Poprzednie belki poszły razem z samochodem . Teraz kupiłem do obecnej piątki takie same (mowa o oryginalnych) długo ich szukałem na allegro aż mi się trafiły za 225 zł. Uchwyty na rowery to już niewielkie pieniądze. Nie wiem ile rowerów można wozić na klapie ale ja na dachu wiozłem trzy bezproblemowo.
By orh -  27 sty 2013, 11:37
 małopolskie
#91380
Heh ja napiszę tak: nie wiem jakie rowery rowery wozicie na dachach, ale zdecydowanie warto kupić dobre=droższe uchwyty na rowery. Po
1. Szybkość i sposób zakładania zazwyczaj jest przemyślany.
2. materiał z których jest zrobiony sam bagażnik MUSI sprawiać dobre wrażenie :mrgreen: , w końcu montujemy tam rower za 1,2,3,4,6,9tyś pln czasami i warto by nie odpadł
3. właśnie powinno to być bezpieczne, dla naszego bike jak dla jadących z tyłu

Zdecydowanie łatwiej zakłada się rowery na bagażnik montowany na hak czy tylna klapę. Ale coś za coś dostęp do bagażnika jest mocno utrudniony i jeszcze taki mały kwiatek wg. przepisów rejestracja powinna być dobrze widoczna, podróbek czy wydruków wozić nie wolno więc albo odpinanie,okręcanie swojej i montaż na bagażniku albo ( oby nie) szukanie upierdliwego białego daszka. Polecam bagażnik na dach, trudniej się zakłada rowery ale dostęp do bagażnika nieograniczony, zmieszczą się 4 rowery, przy odrobinie wprawy i jeszcze ciekawostka ,dla mnie była :) spalanie auta jest MNIEJSZE z bagażnikiem dachowym niż z tym montowanym z tyłu.
Na allegro idzie wyrwać używkę bagażnik dachowy THULE Freeride za 40-80pln miom zdaniem najlepsza relacja cena/możliwość/trwalość. Nowy kosztuje 160-180 :)
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  27 sty 2013, 15:12
 dolnośląskie
#91405
witam,
używam kpl THULE belki aero + uchwyt ProRide 591. belki wraz z mocowaniem znalazłem nówkę na allegro - był w cenie zdekompletowanej używki oryginału VW. Wyszedłem z założenia jak przedmówca - jak chce się wozić rower za kilka tys to i powinno się zakupić odpowiedni bagażnik. Wszystko zależy również od tego na jaka odległość chcemy to robić. Ja mam do przejechania jakieś 500 km w jedna stronę z czego większość podroży po autostradach lub ekspresówkach więc wybrałem jakość (jak widzę nieraz jak jadą z rowerami na dachach z uchwytami za grosze i rower kiwa się na wszystkie strony to mnie krew zalewa).
nie mam najmniejszych problemów z montażem bagażnika na dachu ale dobrze jest to zrobić w 2 osoby. Ja ustawiłem raz i zdejmuje belki wraz z uchwytami. Nie ma możliwości zarysowania w miejscu mocowań. Uchwyty belek są pokryte specjalnym tworzywem zabezpieczającym.
rzecz następna - każdy element w razie uszkodzenia można dokupić (sprawdzone w okresie letnim - wszystko załatwiane za pośrednictwem telefonu i maila).

W poprzednim aucie używałem bagażnika na klapę. Straszliwa kombinacja z mocowaniem rowerów. Chodzi o rozmiar ram nie mówiąc już o tym że typowej damki nie założysz bez dodatkowych udziwnień. Poza tym koła zasłaniają światła i wystają po kilkadziesiąt cm poza obrys auta więc trzeba cholernie uważać.

Z bagażnikiem na hak nie miałem do czynienia.
Ale wybrałem opcję na dach ze względu na to iż mogę założyć jeszcze boxa przy dłuższym wyjeździe + 2 rowery.
Awatar użytkownika
By sidewinder3 -  29 sty 2013, 15:00
 pomorskie
#91538
Posiadam tzw. "oryginalny" bagażnik dedykowany do mk5 sygnowany jako "LOGO". Spełnia jakieś tam normy city crash, itd. Poglądowe foto TUTAJ. Mocowany jest do karoserii w przewidzianych przez producenta miejscach, da się założyć samemu, jednak mniejsze straty powstają jak się znajdzie ktoś do pomocy. Pomimo aerodynamicznego (poniekąd...) profilu, belki nieźle huczą, zwłaszcza powyżej 110 km/h. Poniżej - hałas jest akceptowalny. Uchwyty do rowerów nabyłem firmy Mont Blanc - Barracuda - znane z nietuzinkowego kształtu. Nie są może najtańsze, ale za to funkcjonalne i łatwe w montażu. W moim przypadku wspomniane uchwyty montuje się wsuwając w profil belki bagażnika - jest to sprytne rozwiązanie i podoba mi się bardziej niż obejmy (można dokupić do zestawu). Uchwyty mocuje się w sposób zaciskowy, co nie wymaga użycia narzędzi, podobnie jak mocowanie roweru. Ten ostatni zabezpieczany jest za pomocą kluczyka, a konstrukcja uchwytu uniemożliwia wymontowanie uchwytu wraz z rowerem.
By Rutra23 -  18 sie 2016, 21:43
 wielkopolskie
#237297
Od kilku lat użytkuję bagażnik na hak WESTFALIA PORTILO BC60

http://allegro.pl/bagaznik-rowerowy-na- ... 19458.html

Jestem bardzo zadowolony, montaż trwa kilka minut, na czas przechowywania bagażnik składa się praktycznie w "kostkę", posiada homologację (wiele bagażników na hak pomimo, że są w oficjalnej sprzedaży nie posiada takowej - zbyt duży nacisk na hak).
Platforma posiada możliwość rozbudowy o adapter na trzeci rower oraz uchwyt do nart, a także przewozu innych ładunków. Ma opcję odchylania rowerów co umożliwia dostęp do bagażnika samochodu.
By Rutra23 -  26 sie 2016, 9:07
 wielkopolskie
#237786
Mettenoos pisze:Do przewozu 2x razy w roku dwóch rowerów cena jak dla mnie jest nie do zaakceptowania a to że nie maja atestu to niczym nie skutkuje, ja raczej celuję w THULE za +/- 200-300 zł + adapter do damki
Jeżeli brak atestu według Ciebie niczym nie skutkuje to jest jeszcze tańsza opcja niże te +/- 200-300 zł, a mianowicie kawałek sznurka którym można rowery przywiązać do tylnej klapy i po sprawie. :cray2:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  26 sie 2016, 9:40
 pomorskie
#237787
Rutra23 pisze: Jeżeli brak atestu według Ciebie niczym nie skutkuje to jest jeszcze tańsza opcja niże te +/- 200-300 zł, a mianowicie kawałek sznurka którym można rowery przywiązać do tylnej klapy i po sprawie. :cray2:
ja mówię że 1500 zł jest dla mnie za wysoką ceną a ty jesteś po prostu złośliwy,

ale wracając do tematu już jestem zdecydowany na THULE Xpress 970, okazuje się że kolega z pracy właśnie taki ma, przejechał z nim setki kilometrów i się sprawdził, ja potrzebuję do przewiezienia dwóch rowerów na krótkich dystansach jak choćby do serwisu, nie wożę rowerów na wczasy