Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  10 lis 2012, 13:49
 śląskie
#86652
Witam
mam takie szybkie pytanie,
Chce pomalowac listwy drzwiowe oraz listwy na zderzaku i klamki.
Byłem dziś u znajomego lakiernika i pytałem się go czy lepiej kupić listwy co były oryginalnie pomalowane aby je pomalowac bo te co są czarne to są chropowate,
Powiedział mi że to nie ma znaczenia i że da się tak zrobić że będą gładkie,
Wiem że magiki z lakierników są niezłe i potrafią zrobić cuda ale czy to będzie trwałe?

I nie wiem który projekt byłby trwalszy... czy te oryginalne gładkie czy chropowate.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  10 lis 2012, 21:38
 śląskie
#86703
Zaoferował że mi za free pomaluje tylko muszę kupić 100ml lakieru.
często mu coś naprawiałem jeśli chodzi o elektrykę samochodową za przysłowiowy browar po znajomości.
Myślę że chce się chłopak na zbliżające święta od wdzięczyć :wink:
Jeszcze muszę skompletować te listwy zderzaka przód ale chce kupić te pod spryskiwacze z zaślepkami ale sprysków nie będę montował na razie. Fajniej będzie wyglądać ;)

Jak pomaluję ładnie pod kolor to kupię tylna dokładkę pod chyba gti i pyknie mi w kolorze :mrgreen:
By Pablo -  10 lis 2012, 22:00
 małopolskie
#86707
Ale jak zmienisz litwy pod spryskiwacze to musisz jakoś umocować zaślepki, bo one są mocowane na dyszy spryskiwacza.
By orh -  10 lis 2012, 22:01
 małopolskie
#86708
Dużym problemem może być trwałość pomalowanych klamek. Pogadaj z kolegą Zalaman malował swoje klamki ale zdecydował się na zakup oryginalnie fabrycznie malowanchy klamek pod swój kolor auta. Ja osobiscie przerabiałem ten temat w wakacje ilistwy malowałem, naromiast klamki kupilem pod kolor.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  10 lis 2012, 22:06
 śląskie
#86711
Yhy no dziękuje koledzy za info. ;)
no zaślepki myślałem przykleić jakoś od spodu do tej części listwy , no jakoś bym dał radę ;)
co do klamek to właśnie szukałem pod kolor na alegroszu tak samo jak listew ale nic konkretnego nie mogę trafić.
dlatego postanowiłem klamki pomalować, właśnie boje się o trwałość tego bo ten element cały czas się używa...
Awatar użytkownika
By $iemi -  14 lis 2012, 18:40
 mazowieckie
#86972
Podłączę się pod temat ponieważ mam zamiar pomalować listwy boczne i tu moje pytanie one są na taśmę czy też na zapinki ??
Awatar użytkownika
By $iemi -  15 lis 2012, 13:01
 mazowieckie
#86997
mwsoft pisze:
kostecki pisze:Są na taśmę po boku a od dołu na śruby
Chyba pomyliłeś listwy boczne z progami ... ;)
Listwy są tylko na taśmę VHB - suszarka w dłoń i jazda, na zimno raczej się nie oderwie ich. Opalarką też można ale trochę za duże ryzyko upalenia.
Tak ja mam na myśli listwy na drzwiach :) dzięki będę próbować suszarką. Spróbuje tez środkiem do rozpuszczania kleju po naklejkach.