Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By orh -  15 lis 2012, 15:22
 małopolskie
#87012
Powiem tak scieranie kleju po taśmie dwustronnej z poszycia drzwi to masakra jakich mało. Polecam przyłożyć się przy odklejaniu bo potem jak już oderwiesz i zostanie Ci tona kleju i panki z taśmy to będzie walka :D
By mwsoft -  15 lis 2012, 16:16
 dolnośląskie
#87017
orh pisze:Powiem tak scieranie kleju po taśmie dwustronnej z poszycia drzwi to masakra jakich mało. Polecam przyłożyć się przy odklejaniu bo potem jak już oderwiesz i zostanie Ci tona kleju i panki z taśmy to będzie walka :D
Label Off w spreju i/lub gumowy krążek do usuwania kleju na wkrętarce elektrycznej i nie było jakiegoś mega problemu.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  22 kwie 2013, 14:44
 śląskie
#96677
hejka
byłem dziś w sprawie pomalowania listew i powiedział mi kolo że się da ale ciężko odkleić je aby ich nie pognieść.

Zadzwoniłem do VW i cenka za kąplet listew pod malowanie jest kosmiczna, 182zł za przód i 174zł za tył więc x4szt ok 700zł :lol:

Zapytałem o te wersje z chromem i cenka jest taka sama ....

zapytam przy okazji.
Kupiłem zderzak od chyba GTI z tym przetłoczeniem i góra wiadomo że na kolor nadwozia a doloną cześć tej dokładki jak pomalowac?
czarny błyszczący czy matowy? chyba że okleić karbonem?

Obrazek
Awatar użytkownika
By $iemi -  24 kwie 2013, 15:51
 mazowieckie
#96972
dexter23pl pisze:hejka

Kupiłem zderzak od chyba GTI z tym przetłoczeniem i góra wiadomo że na kolor nadwozia a doloną cześć tej dokładki jak pomalowac?
czarny błyszczący czy matowy? chyba że okleić karbonem?

Obrazek
Ja 2 tyg temu robiłem taką dokładkę do siebie
na wstępie umyłem dobrze pozniej papiery scierne aby usunąć chropowatość (mnie łącznie z progami zajeło to tydzień) pożniej do lakiernika w black piano i jest git :)
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  24 kwie 2013, 16:53
 śląskie
#96974
własnie nie wiem czy pomalować na czarny mat czy na błyszczący.

byłem u gościa co dorabia lakiery i pytam się go czy zrobi mi piano black a on oczy na mnie :lol:
o co kaman

hehe

możesz kolego dać jakąś fotkę jak to wygląda?
A numer lakieru pamiętasz?

A to nie taki sam kolor co na takich małych ręcznych psp piano black?
By Berus87 -  26 kwie 2013, 19:05
 -------
#97120
$iemi pisze:na wstępie umyłem dobrze pozniej papiery scierne aby usunąć chropowatość (mnie łącznie z progami zajeło to tydzień)
Ja np żeby usunąć chropowatość z czarnych nakładek progowych, bo chcialem je pomalować, użylem podkladu.
Ładnie wszystko myjemy zmywaczem sylikonowym. Nastepnie matujemy włókniną szlifierską, pozniej papierem 600, kladziemy primer, grubiej podklad i jeszcze raz papierem 600 matujemy podklad na gładko. Taki sposob jest pewny, szybki i sprawdzony rowniez w przypadku malowania innych czarnych plastikow ze strukturką. Po takim przygotowaniu nie ma stresu ze lakier bedzie odpadac od plastiku np choćby na myjce ciśnieniowej lub w zwiazku z gradem kamieni podczas eksploatownia auta :)