Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By billkill -  02 cze 2015, 13:28
 śląskie
#180729
Sam emblemat da się bardzo łatwo zdemontować, wystarczy stara nieużywana karta kredytowa, podważamy dookoła kartą aż emblemat wyjdzie z zatrzasków,
Ja w taki właśnie sposób zdemontowałem emblemat, następnie próbowałem okleić czarną folią termokurczliwą, ale to już wyższa szkoła jazdy, płaskie powierzchnie bez problemu, ale poległem na narożach a bardziej na wewnętrznych krawędziach i niestety odpuściłem... :(
Awatar użytkownika
By lemonka -  02 cze 2015, 13:37
 warmińsko-mazurskie
#180730
billkill pisze:Sam emblemat da się bardzo łatwo zdemontować, wystarczy stara nieużywana karta kredytowa, podważamy dookoła kartą aż emblemat wyjdzie z zatrzasków,
Ja w taki właśnie sposób zdemontowałem emblemat, następnie próbowałem okleić czarną folią termokurczliwą, ale to już wyższa szkoła jazdy, płaskie powierzchnie bez problemu, ale poległem na narożach a bardziej na wewnętrznych krawędziach i niestety odpuściłem... :(

suszarka dziewczyny albo żony i w drogę :tooth:
Awatar użytkownika
By Ramzes -  02 cze 2015, 13:59
 kujawsko-pomorskie
#180731
LukaszSz pisze:witam:) cbool333-czy byłaby szansa na jakieś poglądowe zdjęcie. Również chciałbym wymienić emblemat z mkv na mkvi, ale czytałem na eng forum że będzie odstawać 2mm i nie wiem czy szukać dalej oryginalnego z mkv czy może jednak nie będzie to aż tak widoczne?
Będzie odstawac ale nie wygląda to zle
By billkill -  02 cze 2015, 14:12
 śląskie
#180733
lemonka pisze:
billkill pisze:Sam emblemat da się bardzo łatwo zdemontować, wystarczy stara nieużywana karta kredytowa, podważamy dookoła kartą aż emblemat wyjdzie z zatrzasków,
Ja w taki właśnie sposób zdemontowałem emblemat, następnie próbowałem okleić czarną folią termokurczliwą, ale to już wyższa szkoła jazdy, płaskie powierzchnie bez problemu, ale poległem na narożach a bardziej na wewnętrznych krawędziach i niestety odpuściłem... :(

suszarka dziewczyny albo żony i w drogę :tooth:
i z suszarką nie dało rady... na upartego może i tak, ale jestem chyba perfekcjonistą :D , bo nie zadawalał mnie efekt a i z biegiem czasu stwierdziłem, że to nie to - widziałem czarny tylny emblemat na czarnym lakierze i wyglądało to nie ciekawie (bez urazy :) ), zlewało się w jedno, zamiast się wyróżniać, stąd też dałem sobie spokój :roll:
By billkill -  04 cze 2015, 13:43
 śląskie
#180995
sidewinder3 pisze:Fakt, oklejanie folią zwłaszcza znaczka z Mk6 nie należy do najłatwiejszych, niemniej jednak ja ze swojego efektu jestem zadowolony. Poza tym, folia (przynajmniej ta, której używałem) z czasem się lekko obkurcza i można powiedzieć, że nierówności powstałe w wyniku oklejania, niwelują się.
Obrazek Obrazek
Dobra robota :ok:

Dodano po 1 min 3 sek.:
Ramzes pisze:Ja swój malowałem normalnymi bazami i lakierowałem bezbarwnym, matowym lakierem. Wg mnie to lepsze niż folia :ok:
Jak przygotowałeś przed położeniem bazy powierzchnię ?
By LukaszSz -  22 cze 2015, 19:40
 wielkopolskie
#182935
jestem po zmianie tylnego emblematu(z mechanizmem otwierania) i muszę potwierdzić informację, że mechanizm z znaczkiem od passata b6 sedan jak najbardziej pasuje i nic kompletnie nie trzeba było przerabiać(podłączenie kabli idealnie pasowało) :)
Awatar użytkownika
By Paweldaniel -  15 sie 2016, 11:35
 zachodniopomorskie
#237029
Witam przymierzam się do wymiany emblematu bo mój wygląda strasznie zrobił się biały i tu moje pytanie czy musze wymieniac cały mechanizm czy da radę wymienić sam emblemat ?
Awatar użytkownika
By Siwek92 -  15 sie 2016, 15:07
 śląskie
#237044
Paweldaniel pisze:Witam przymierzam się do wymiany emblematu bo mój wygląda strasznie zrobił się biały i tu moje pytanie czy musze wymieniac cały mechanizm czy da radę wymienić sam emblemat ?
Jeżeli masz ten "płaski" emblemat to raczej cały emblemat z zamkiem, a jeżeli ten drugi to da rade sam emblemat.
Awatar użytkownika
By Siwek92 -  16 sie 2016, 11:04
 śląskie
#237086
Paweldaniel pisze:Nie za bardzo orientuje się czym się one różnia
Przeczytaj sobie ten temat: https://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=56&t=11244
na pewno znajdziesz w nim odpowiedzi na większość pytań.

@edit
Żeby już nie spamować tak tymi postami. Przeczytaj uważnie tamten temat.
mati5123 pisze:Panowie od wujka Google dowiedziałem się że ta klamka pasuje do golfa 5. Wiem, że Zbyszek i kilku kolegów dokladalo uszczelke ja też będę musiał by klamka nie dostawała. Nr poniżej:
1K0827469E
1K0827469F
3C5827469B
zbyńo.ko pisze:Chodzi Ci o zamek, czy ten emblemat -klamkę w klapie bagażnika :unsure: trzeba było wstawić jakieś foto albo link do tego zamka :threaten:
Jeżeli chodzi o klamkę-emblemat to na 100% nie będzie pasował, bo w vw polo te emblematy niby są takie same jak do MK5, ale jest inny rozstaw otworów śrub do przykręcenia go w klapę. Górny otwór na śrubę nie pasuje, jest bardziej z boku, i dolna chyba też :unsure: a u NAS jest na środku bardziej górna :cool:

Dodano po 38 minutach 59 sekundach:
Różnicę widać :oczko:
MK5
Obrazek
Polo
Obrazek
Ostatnio zmieniony 16 sie 2016, 13:05 przez Siwek92, łącznie zmieniany 1 raz.