Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By Illu -  29 kwie 2013, 13:10
 mazowieckie
#97294
Jako iż w panach mam delikatny tuning przedniego i tylniego emblematu VW to chciałbym się zapytać jak sie je wyjmuje >??
Proszę o info gdzyż nie chciałbym nic popsuc :)
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us
By kostecki -  29 kwie 2013, 14:33
 mazowieckie
#97302
Do przedniego znaczka dostaniesz się po demontażu grilla. Do tego na tylnej klapie jest więcej zabawy, trzeba od wewnątrz demontujesz plastik pokrywy, następnie odkręcasz silniczek wycieraczek i dopiero wykręcasz zamek klapy.
Awatar użytkownika
By fredric -  29 kwie 2013, 20:09
 mazowieckie
#97319
A mogli pierdyknąć śrubkę na środku i byłoby łatwiej hehe, nie wiem jak w gti ale w erce znaczek się przekręcało i wychodził sam.
By Sylwestro -  29 kwie 2013, 20:14
 -------
#97321
Ja mam zwykły grila i przedni znaczek udało mi się ściągnąć bez wyjmowania całego emblematu z grila.Jest tam małe naciecie na cieniutki wkrętak i spróbowałem podważyć i się nawet udało :D
By billkill -  19 kwie 2014, 14:41
 śląskie
#128600
Odswieze troche temat. Czy ktos dal rade tylnemu emblematowi bez zagladania pod plastiki tylnej pokrywy? Planujevpodmienic oryginalny emblemat na lakierowany na czarno. Wszelkie oklejania i spraye nid wchodza w gre - emblemacik udalo mi sie sciagnac z US, ma z tylu oryginalne mocowania, ale nie wiem jak zdjac sam znaczek z zewnatrz klapy. Dajcie znac jak ktos sobie poradzil z tematem
By Sylwestro -  19 kwie 2014, 20:49
 -------
#128624
Ja mam u siebie załozoną klamkę - emblemat z MK6 . Emblemat w MK6 jest bardziej wypukły i cieniutkim śrubokręcikiem da się podważyć od dołu i sciągnąc go z zatrzasków podejrzewam ze z samym emblematem w Twoim przypadku tez da sie tak zrobic bez demontazu całej klamki.
By billkill -  19 kwie 2014, 22:10
 śląskie
#128633
Twoja odpowiedz Sylwestro podsunela mi skromna mysl, sprobuje podwazyc emblemat karta kredytowa, jest cienka i w miare sztywna i elastyczna, powinno odskoczyc, zobaczymy :)
By Sylwestro -  21 kwie 2014, 19:49
 -------
#128760
No to próbuj kartą tylko weź może nie koniecznie kredytowa z banku tylko jakąś inną plastikową bo jak pęknie to będzie problem przy płatnościach i w bankomacie :laugh:
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  24 kwie 2014, 6:51
 warmińsko-mazurskie
#128966
billkill pisze:Odswieze troche temat. Czy ktos dal rade tylnemu emblematowi bez zagladania pod plastiki tylnej pokrywy? Planujevpodmienic oryginalny emblemat na lakierowany na czarno. Wszelkie oklejania i spraye nid wchodza w gre - emblemacik udalo mi sie sciagnac z US, ma z tylu oryginalne mocowania, ale nie wiem jak zdjac sam znaczek z zewnatrz klapy. Dajcie znac jak ktos sobie poradzil z tematem
Tu masz BILLKILL linka do tematu jak zdemontować tylną tapicerkę wewnętrzną klapy i sam znaczek :)
http://www.vwgolfv.pl/viewtopic.php?f=52&t=8524" onclick="window.open(this.href);return false;
Awatar użytkownika
By cbool333 -  06 wrz 2014, 15:48
 kujawsko-pomorskie
#142299
Hej. Ja zrobiłem to bez wyciągania silniczka wycieraczek tj. wymieniłem całą klamkę mk5 na tą z mk6. Miałem mały bit i kręciłem nim za pomocą kombinerek. Jest to wykonalne :) Dodatkowo przy zakładaniu dałem również silikon dla pewności.
By LukaszSz -  02 cze 2015, 11:00
 wielkopolskie
#180717
witam:) cbool333-czy byłaby szansa na jakieś poglądowe zdjęcie. Również chciałbym wymienić emblemat z mkv na mkvi, ale czytałem na eng forum że będzie odstawać 2mm i nie wiem czy szukać dalej oryginalnego z mkv czy może jednak nie będzie to aż tak widoczne?