Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By siwysdz -  05 cze 2013, 22:02
 łódzkie
#99879
Witam, jeżdżę aktualnie bez tablicy w zderzaku, mam ją za szybą no ale wiadomo przy kontroli będzie problem. Czy macie jakiś patent na blachę? Myślałem, żeby kupić drugą kratkę środkową i przy kontroli wczepiać kratkę z blachą. Biorę też pod uwagę jakieś urządzenie do wysuwania blachy spod zderzaka, ma może ktoś namiary na coś takiego?
Awatar użytkownika
By Soad7 -  05 cze 2013, 22:18
 wielkopolskie
#99882
Znam dwa patenty ale nie wiem czo o to Ci chodzi.
Pierwszy to blacha mocowana na magnesy, sprawdzona przy 200km/h
Druga to mocowana na przyssawki, będe testował na dniach.
Jesli chodzi o chowana blache to jest dostepne takie urzadzenie za ok 70 ojro ale nie wiem czy do piatek podejdzie, widziałem cos takiego zamontowanego na czwórce.
Awatar użytkownika
By Soad7 -  05 cze 2013, 23:01
 wielkopolskie
#99888
Nie mam foto ale rozwiązane to bylo tak:
Magnesy neodymowe wielkości dwuzlotówki przyklejone do tablicy 3 szt
Takie same magnesy przyklejone od drugiej strony grila (jetta) ale dawane podwójnie. Trzeba oczywiscie zachowac biegunowosc.
Wszystko sie trzymalo ale było ryzyko rysowania grilla podczas zdejmowania blachy.
By siwysdz -  05 cze 2013, 23:15
 łódzkie
#99894
Widziałem ten film tylko nie wiem czy idzie to zgrać w mk5 GTI. Bardziej podchodzi mi taka wysuwana spod zderzaka, ale nigdzie nie idzie tego kupić. :PP
By siwysdz -  05 cze 2013, 23:27
 łódzkie
#99897
To widziałem, tylko czy da się to tak przerobić, żeby nie było widać tego urządzenia całkowicie. Musi mieć długą szynę co by się daleko chował.
By idymy -  08 cze 2013, 11:58
 -------
#100076
Od ponad 2 tygodni wożę tablicę za szybą, panowie z drogówki już nie raz bacznie się mi przyglądali jednak nie podjęli żadnych działań. Na wszelki wypadek wożę w aucie rozporządzenie ministra.

Miejsce i sposób mocowania tablic rejestracyjnych określa dokładnie Rozporządzenie Ministra Infrastruktury z dnia 31 grudnia 2002 r. (z późn. zm.) w sprawie warunków technicznych pojazdów oraz zakresu ich niezbędnego wyposażenia (Dz. U. z dnia 26 lutego 2003 r.), a dokładnie - załącznik 5 do tego rozporządzenia.
§ 2.
Kształtu i wymiarów miejsca przewidzianego do umieszczenia przednich tablic rejestracyjnych nie określa się.

jednak trzeba pamiętać o

§ 25. 1.Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu i z tyłu w miejscach konstrukcyjnie do tego przeznaczonych, z wyjątkiem przyczep, ciągników rolniczych, motocykli i motorowerów, na których tablice umieszcza się tylko z tyłu, z zastrzeżeniem ust. 2.

6.Jeżeli pojazd nie ma specjalnego miejsca do umocowania tablic, to przednią i tylną tablicę umieszcza się w środku szerokości pojazdu, a gdyby to utrudniało jego eksploatowanie lub ograniczało widoczność tablicy - po lewej stronie pojazdu.

Zawsze warto mieć jakiś argument w razie kontroli, można rzucić im § 2 licząc, że nie znają treści załącznika :mrgreen:

Nie chcesz mieć tablicy bo szkoda Ci grilla to wrzuć ją za szybę i zawsze przy kontroli ściemniaj że straciłeś właśnie ramkę a ponadto tablica ustawowo jest w widocznym miejscu i poproś o podstawę prawą w odniesieniu do której chcą wlepić Ci ew. mandacik. Jeśli jednak i to nie pomoże to pozostaje zapłacić 200zł mandatu :twisted:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  09 cze 2013, 8:12
 pomorskie
#100137
to rozporządzenie znam na pamięć, tylko że tę kwestię reguluje nie tylko to rozporządzenie

poza tym przypomnę:
Właściciel pojazdu umieszcza na pojeździe tablice z przodu
szyba czołowa w naszych autach nie jest przodem pojazdu