Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By martinez -  25 maja 2008, 10:46
 -------
#9922
witam,

kupuje nowego Golfa, czarny,
jak dbac o nowy lakier,
slyszalem ze nowe lakiery sa bardzo delikatne, latwo o powstanie rys itp.
macie jakies doswiadczenia jak zadbac o lakier?
pozdr.
By Hulaj -  27 maja 2008, 15:39
 mazowieckie
#9931
Koniecznie myj recznie, bezdotykowo ale nigdy na szczoty,koliste rysy murowane!
Awatar użytkownika
By team-am -  27 maja 2008, 20:07
 łódzkie
#9933
Do tej pory my³em rêcznie szczotk±, niestety nawet od takiego mycia zostaw³y rysy :cry: Teraz spryskuje samochód szamponem do mycia, g±bka z wiaderkiem i czysta woda i lece ca³e auto ;)
Do od¶wie¿enia lakieru polecam mleczka 3M. Potrafi± cuda zdzia³aæ na czarnym aucie :twisted:
Awatar użytkownika
By dex -  27 maja 2008, 20:17
 śląskie
#9934
witaj ! na uderzenia kamieni i tak sie nic nie poradzi dzi¶ kupi³em oryginalny lakier w vw do zaprawek metalik szary cena 30 zeta lakieru jest tam chyba z 10 mililitrów w dwóch fiolkach kolor + bezbarwny a dbanie to jak ka¿dy lakier trzeba myc i pastowaæ dobr± past± wiadomo ze jak w garazu stoi to i przez kilka lat nie widaæ zu¿ycia . :)
By Szpandel -  28 maja 2008, 1:18
 -------
#9935
Hulaj pisze:Koniecznie myj recznie, bezdotykowo ale nigdy na szczoty,koliste rysy murowane!
ka¿de mycie zostawi po sobie ¶lady w postaci tzw. 'swirls', czyli widocznych pod swiatlo kolistych rysek.. to s± niestety fakty.

nawet pozornie najmniej inwazyjne mycie bezdotkowe niszczy lakier, bo jest to bardzo silna chemia, ktora nie dosc ze zmywa wszystkie powloki wosku, to przyczynia siê do przedwczesnego p³owienia lakieru.

jaki czarny? akryl czy metalik?

Ja jestem posiadaczem golfa z czarnym akrylowym lakierem. sporo mnie nauczyl ten lakier..

Gdybym mia³ teraz cofnac niektore swoje bledy, to przede wszystkim zabezpieczylbym swoje auto na poczatek porzadnym woskiem, a potem myl je recznie szamponem, ktory go nie zmyje ;)

Ostatnio zakupilem sobie kosmetyki meguiars i moge z czystym sumieniem je polecic..

pozdrawiam
Awatar użytkownika
By krz_p -  28 maja 2008, 17:03
 wielkopolskie
#9936
Szpandel pisze: nawet pozornie najmniej inwazyjne mycie bezdotkowe niszczy lakier, bo jest to bardzo silna chemia, ktora nie dosc ze zmywa wszystkie powloki wosku, to przyczynia siê do przedwczesnego p³owienia lakieru.
jeszcze nie znalaz³em takiej która by wosk zmy³a
my³em na ró¿nych bezdotykowych (min. ehrle) i zawsze na aucie pozostaje tzw. film, czyli b. cienka warstwa brudu, widaæ tylko jak przez d³u¿szy czas myje siê tylko bezdotykowo
dlatego, ¶miaæ mi siê chce gdy widzê jak kto¶ po takim myciu wyciera do sucha auto
Awatar użytkownika
By Radek -  28 maja 2008, 18:03
 -------
#9937
Ehrle to sobie mo¿na, wiesz :P
Ja u siebie mam tak± ma³± myjniê, myjê u nich bezdotykowo + wosk na gor±co i zawsze jest porz±dnie umyte. Przejadê palcem po karoserii i nie ma brudu (regularnie sam te¿ woskujê auto i to widaæ czy brud zszed³ czy te¿ nie). Jest to aktywna piana, auto jest ca³e bia³e po jej naniesieniu.
Od paru ³adnych lat przyje¿d¿a do nich pewien dziadzio w Borze. Odk±d gdy kupi³ auto (parê lat temu) regularnie korzysta z tego co ja, a Bora wygl±da jak nowa.
Z dwojga z³ego wolê ju¿ t± pianê ni¿ jak±kolwiek szczotê. Z drugiej strony nie ma co wpadaæ w paranojê, bo i tak sie porysuje wcze¶niej czy pó¼niej.
Choæ wiadomo, na nowym to ka¿da kolejna ryska boli :lol:
By martinez -  28 maja 2008, 21:52
 -------
#9938
lakier czarny perlowy

jakich woskow uzywacie?
By Maciek_Sdz -  28 maja 2008, 23:50
 -------
#9939
krz_p pisze: ¶miaæ mi siê chce gdy widzê jak kto¶ po takim myciu wyciera do sucha auto
Na myjniach bezdotykowych przy programie z nablyszczaniem( zazwyczaj 4 lub 5 ) jest woda filtrowana i demineralizowana z polimerami dzieki ktorym woda sama splywa z auta. Nie ma zadnych zaciekow ,ani smug .
Wycieranie nie ma zadnego sensu w tym wypadku - no chyba ,ze dla sportu :P

Dziwni sa ci ludzie ... :)
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  29 maja 2008, 0:47
 pomorskie
#9940
jak myje w domciu to debesciarska jest sci±garka z Norauto :) to jest podobne ustrojstwo jak do szyb w domu sie uzywa , tyle ze nie jest usztywnione w poziomie (mozna wyginac) i jest silikonowe , zamiast szmaty to polecam cos takiego , w 5 min mozna ******* auto za przeproszeniem :) brak kropli w 95%
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  29 maja 2008, 13:09
 pomorskie
#9942
aha tak swoja droga... jak szybko po kupnie auta warto by zawoskowac nowego przyjaciela ? generalnie to fabryka woskuje do tego stopnia ze u mnie wisialy caly grudy wosku na granicy podwozia z progami , wiec sie zastanawiam termin domowego woskowania nie powiniem byc gdzies... 6 miesiecy po kupnie ?
Awatar użytkownika
By krz_p -  29 maja 2008, 16:13
 wielkopolskie
#9943
Maciek_Sdz pisze:Na myjniach bezdotykowych przy programie z nablyszczaniem( zazwyczaj 4 lub 5 ) jest woda filtrowana i demineralizowana z polimerami dzieki ktorym woda sama splywa z auta. Nie ma zadnych zaciekow ,ani smug .
Wycieranie nie ma zadnego sensu w tym wypadku - no chyba ,ze dla sportu :P

Dziwni sa ci ludzie ... :)
wiem, ja tylko ¶ci±gam tak± gumow± ¶ci±gaczk± wodê z szyb, bo po przejechaniu mokrym autem paru km przykleja siê do nich szybko kurz i piasek, szczególnie do tylnej
By Pipen -  30 maja 2008, 14:29
 -------
#9952
prawda jest taka, ¿e czarny lakier wymaga du¿o cierpliwo¶ci w regularnej konserwacji. Mam czarna per³ê i mimo ¿e woskuje, myjê pielêgnuje, to i tak na lakierze s± ¶lady. Najgorsze jest to, ¿e widaæ na nim wszystkie, nawet najdrobniejsze osady, py³ki, brudy itp. Osobi¶cie szlag mnie trafia, jak wieczorem go umyje i nawoskuje, a nastêpnego dnia jak przychodzê na parking po pracy (parkuje w centrum- niestety spory ruch), to samochód jest tak zakurzony, jakby le¿a³ 10 lat na strychu. Wprawdzie delikatne wytarcie przywraca mu poprzedni wygl±d, ale w ten sposób mo¿na zajmowaæ siê tylko jego czyszczeniem. Jedyne co rekompensuje ten trud to wygl±d wózka.
By szczuto -  05 sie 2008, 19:13
 -------
#11091
Witam
chcia³bym odswiezyc temat.
Jestem posiadaczem nowego golfa kolor czarna perla i chcia³bym dokonac pierwszego mycia :)
Przeczytalem poprzednie wiadomosci ale nie do konca jestem pewien ktore myjnie sa najlepsze. Wynika chyba ze myjnie bezdotykowe.
Mozecie podzieliæ sie swoimi do¶wiadczeniami?

I jeszcze jedno mozecie polecic dobra myjnie w Poznaniu?

pozdrawiam
By juras5 -  05 sie 2008, 19:23
 -------
#11092
jak wyjechalem z salonu to auto my³em tylko i wy³±cznie na BP w baranowie bezdotykowo.

ale wole umyc reka lepszy efekt. na BP jest za male cisnienie. chociaz srebrne auto to super sie umyje ale czarnego to sie nie da konca umyc zawsze bedziesz widzial slady.

a na nowym to juz wogole bo jest strasznie t³uste.
pozdro.


gdzie kupowales golfa w Poznaniu?