Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By szczuto -  05 sie 2008, 19:33
 -------
#11095
juras5 pisze: gdzie kupowales golfa w Poznaniu?
kupilem w Rzepecki-Mroczkowski na ul. Wiatracznej
Awatar użytkownika
By team-am -  05 sie 2008, 19:37
 łódzkie
#11097
Ja my³em szczotk±- rysowa³ sie, pó¼niej g±bk±- jest OK a teraz bezdotykiem. Jezeli samochód jest deliktanie zabrudzony radzi sobie dobrze, jednak jak dojd± rozbite owady itp to gabka z bezdotykiem i jest bdb.

Pozdr
By Pipen -  05 sie 2008, 20:55
 -------
#11103
pisa³em ju¿ o tym ¿e czarna per³a jest tragiczna w utrzymaniu. Ja niestety po kilku seansach na automacie szykuje siê na renowacjê lakieru... £apka, dobry wosk i miêkka szmatka. To najlepsze co mo¿esz dla niego zrobiæ
By martinez -  06 sie 2008, 11:06
 -------
#11122
zrobilem cos lepszego - zabezpieczylem lakier warstwa ochronna.
:D
By Hulaj -  06 sie 2008, 12:39
 mazowieckie
#11124
martinez pisze:zrobilem cos lepszego - zabezpieczylem lakier warstwa ochronna.
:D
Gdzie to mo¿na zrobiæ i jaki jest koszt?
By martinez -  06 sie 2008, 12:49
 -------
#11125
jestem z wawy i tu znalazlem oferte.
zaplacilem 1100zl.
usluga obejmuje zabezpieczenie lakieru , przedniej szyby i tapicerki w srodku
dodatkowo usuneli mi 3 ryski ktore mialem juz po niecalym miesiacu.
zabezbieczenie utwardza lakier ale oczywiscie przed zarysowaniami mechanicznymi nie zabezpieczy.
By Madziushka -  14 sie 2008, 14:13
 -------
#11292
He he, dlatego ja mam srebrnego golfa. I nie widzê na nim za bardzo rysek czy innych wgnieceñ np. od kamienia i nie denerwujê siê. A i na myjniê te¿ za czêsto nie muszê, jedynie po felgach widaæ kiedy ostatnio go my³am :lol:
By janusz9423 -  05 lis 2008, 13:57
 -------
#12896
jaki szampon i jaki wosk kupiæ na nowiutki lakier? mam czarny kolorek, dwa tygodnie temu odebra³em je z salonu, wczoraj je mylem i sa widoczne w swietle garazowym mikryski na karoserii...

s³ysza³em ze kosmetyki moquairs sa super, ale maja tak szerok± ofertê ze nie wiem co mam wybraæ... proszê was o pomoc...
jesli chodzi o nowy lakier to za pewne srodki te nie powinne zdzierac lakieru? a wiec?/
co polecacie?
no i czym nak³adacie ten wosk? i ogólnie czym myjecie autka? g±bka? jakas rekawica (w moquairs ja maja)???? i czym sciagacie wodê po umyciu????

dzieki za odp
By martinez -  05 lis 2008, 14:13
 -------
#12898
zabezpiecz sobie lakier warstwa ochronna bo za miesiac bedziesz mial wiecej rysek
By janusz9423 -  05 lis 2008, 14:32
 -------
#12899
teraz to juz nie bede woskowa³ bo jest auto okurzone bo po wczorajszym myciu smigalem ;PP ale na nastepny raz bede je woskowa³, tylko nie wiem jakim woskiem:( chce cos z moguaries.. co mi doradzacie?
Awatar użytkownika
By krz_p -  05 lis 2008, 15:47
 wielkopolskie
#12901
janusz9423 polecam ¶rodki meguiars, a co do samego mycia to myjê auto tylko na myjniach bezdotykowych lub osobi¶cie, przed u¿yciem g±bki lub szczotki dobrze jest sp³ukaæ b. mocno auto lub potraktowaæ aktywn± pian±, wtedy nie ma ju¿ piasku i kurzu na lakierze
jak na razie po prawie 1,5 roku nie mam na lakierze rysek od mycia
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  05 lis 2008, 19:47
 pomorskie
#12907
rowniez polecam Meguiar`sa , troche nakupilem od nich specyfikow , najlepsze uwazam -> szampon NXT , wosk NXT 2.0 , koniecznie od nich jakas dobra szczota do mycia auta , jak kto woli to rekawica ale raczej lipa , szczoty maja niezle naprawde , nie rysuja . Dodatkowo Turtle Waxa Nano-tech (ta jaskrawo zielona seria) uzywam odswiezacz do opon i wosk do felg , tyle styka , no i koniecznie kup jakies 2 reczniki z Meguiars , jeden do polerki a drugi do wycierania na sucho
By AdamekS -  26 sty 2009, 10:27
 -------
#14333
Witam, w³a¶nie jestem po pierwszym myciu Golfa szczotk± i moje obawy siê potwierdzi³y: powstaj± ma³e ryski widoczne pod odpowiednim katem.
W zwi±zku z tym my¶lê o kupieniu myjki ci¶nieniowej z mo¿liwo¶cia nanoszenia piany aktywnej. Czy taki sposób na mycie siê sprawdzi?
Oczywi¶cie auto zostanie nawoskowane jak tylko warunki podogowe na to pozwol± ;)
Napiszcie jakie macie do¶wiadczenia z myjkami ci¶nieniowymi, chêtnie poczytam.
Awatar użytkownika
By Bard -  26 sty 2009, 11:05
 -------
#14334
AdamekS pisze:Witam, w³a¶nie jestem po pierwszym myciu Golfa szczotk± i moje obawy siê potwierdzi³y: powstaj± ma³e ryski widoczne pod odpowiednim katem.
W zwi±zku z tym my¶lê o kupieniu myjki ci¶nieniowej z mo¿liwo¶cia nanoszenia piany aktywnej. Czy taki sposób na mycie siê sprawdzi?
Oczywi¶cie auto zostanie nawoskowane jak tylko warunki podogowe na to pozwol± ;)
Napiszcie jakie macie do¶wiadczenia z myjkami ci¶nieniowymi, chêtnie poczytam.
myjka cisnieniowa OK do zmycia brudu. Zostaje jednak taki jasny nalot ktorego cisnieniowo nie zmyjesz. Aktywna piana to zalatwi ale takowa cisnieniowa myjka nie nalozysz. Zwykly spryskiwacz moze byc. Wosk niestety tez niestety przez cisnieniowa nie pojdzie :( tez nalezy zaopatrzyc sie w specjalny spryskiwacz dodatkowo do wosku mususz miec ciepla wode. Pozatym przy mrozie nie umyjesz tak samochodu. Mam myjke ale uzywam jej tylko kiedy jest cieplo i mi sie chce. Pozadnie (jak ich przypilnujesz) umyja Ci samochod tylko w myjni bo maja do tego warunki. Tez bylem zapalony do zrezygnowania z myjni na rzecz cisnienowego wymiatacza ale musze przyznac ze ekonomiczniej jest jednak u specjalistow.