Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By krz_p -  10 lut 2009, 19:43
 wielkopolskie
#14715
usuwa siê wszelkie zanieczyszczenia z lakieru, efekt jest
nie musisz siê baæ, ¿e napracujesz siê niepotrzebnie
By guzzi -  10 lut 2009, 20:13
 -------
#14716
proponuj± jeszcze Deep Crystal Polish, podobno wydobywa g³êbiê szczególnie z ciemnych kolorów, ale nie wiem czasami czy to nie jest chwyt marketingowy?
Podsumowuj±c:
1)szampon
2)szczotka do mycia
mycie metod± "dwóch wiader"
3) super rêcznik do wysuszenia samochodu
4) glinka do wyczyszczenia lakieru
5) ¶rodek do usuwania rys
6) deep crystal polish - "mokry wygl±d lakieru"
7) wosk
Wszystako Maguire's za ok. 500 PLN
:wink:
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  10 lut 2009, 20:40
 pomorskie
#14718
Polish mam , nic rewelacyjnego, takze radze zrezygnowac za to kupic NXT 2.0 wosk
By guzzi -  11 lut 2009, 7:28
 -------
#14731
dziêki cyprian, wax tech ju¿ mam kupie jeszcze ta glinkê i napisze o efekcie, na youtube wypada ca³kiem nie¼le - zobaczymy, a jak sprawdza³em lakier po roku trochê chropowaty
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  11 lut 2009, 8:23
 pomorskie
#14734
NXT 2.0 mozesz spokojnie poleciec po uszczelach ,plastikach na zewnatrz , nie zostawia zadnego nieprzyjemnego osadu. Myjesz autko , reczniczkiem do sucha potem jesli masz wiekszy garaz to lepiej to zrobic w srodku - glinka no i na koniec cale autko NXT opierdzielic , jak po polozeniu wosku cos Ci wypadnie albo zglodniejesz to sie nie przejmuj ten wosk nie zasycha a potem sie nie kruszy jak inne , mozna bez problemu wypolerowac auto potem, tylko nie przesadzaj z iloscia srodka na g±bke , to nic nie da , lepiej zawoskowac 2 razy w odstepie paru godzin niz naciapac jednokrotnie. Ja NXT rzucilem tez na szyby boczne i tylnia , ogolnie sprawdzilo sie jednak na wszystkich szybach lacznie z przednia mam jakas warstwe tluszczu chyba i bede musial to doczyscic jak pogoda pozwoli , to raczej nie przez wosk, ale i tak przednia szybe bym omijal :) Pozdro
By guzzi -  11 lut 2009, 9:37
 -------
#14736
cyprianmeister pisze:... reczniczkiem do sucha ...
recznik masz firmowy superhiper Maguires czy jaki¶ inny?
Awatar użytkownika
By cyprianmeister -  11 lut 2009, 15:11
 pomorskie
#14741
recznik niefirmowy :) ale kiedys tam zakupie , wycieralem miekkim t-shirtem jakims zdaje sie nie pamietam ,ale czyms zmyslnym nawet
By kuba94 -  12 lut 2009, 9:05
 pomorskie
#14760
do wytarcia do sucha polecam pieluchê dla niemowl±t tetrow± jak dla mnie super szczególnie jak jest ju¿ po pierwszym praniu.
Awatar użytkownika
By MaArek -  16 gru 2009, 21:33
 -------
#19390
Co do kosmetyków - od lat używam SONAX - to jak Mercedes, firma niemiecka, jedna z najlepszych
Nie polecam tanich środków ala plak - co może byc za 10 zl w wielkiej butelce - po plaku wszystko nabłyszczone jak margaryna. To świństwo i wypsika sie szybko.

Do pielęgnacji lakieru polecam woski (z silikonem lub woskiem carnauba) - zmywają się szybko ale zabezpieczają. Operacje można stosować nawet co 2 tygodnie -woski nie sa ścierne !

Coś co sie nie zmywa to musi byc świństwo - teflon lub amoniak jak Amway - nie polecam.
Wszystko sie zmywa lub utlenia, chyba nie chcecie skorupy czegoś na lakierze swojego autka.

A w handlu dużo takich złotych środków co można stosować raz w roku i niby takie super !

No i myjnie "szczotowe" absolutnie NIE !
Awatar użytkownika
By PotaS -  16 gru 2009, 23:05
 warmińsko-mazurskie
#19409
Polecam http://www.meguiars.pl/. Używam i jeszcze się nie zawiodłem. Na youtube wiele filmików jak stosować poszczególne preparaty.
Awatar użytkownika
By Tyson -  17 gru 2009, 15:27
 mazowieckie
#19462
PotaS pisze:Polecam http://www.meguiars.pl/. Używam i jeszcze się nie zawiodłem. Na youtube wiele filmików jak stosować poszczególne preparaty.
Zgadzam sie w 100% - nie są tanie ale na prawdę warto! Sprobowalem i na nic innego nie wymienie i mysle ze duzo osob mnie poprze :)
By kuba94 -  17 gru 2009, 18:28
 pomorskie
#19481
Zgadzam się z opinią,,Tysonq" -Meguiars " rewelacyjne produkty zakupiłem sporo rzeczy wlacznie ze szczotkami i pędzelkami wszytko spradza sie super efekt rewelacja a wosk syntetyczny NXT Generation Tech Wax 2.0 to juz bajka snieg teraz prawie nie przykleja sie do karoserii tak że po krótkiej drodze samochód wyglada ja by wyjechał z gażu
Awatar użytkownika
By Tyson -  18 gru 2009, 17:28
 mazowieckie
#19560
cyprianmeister pisze:w temacie kosmetyki polecam forum http://forum.kosmetykaaut.pl/ niewątpliwie NAJLEPSZE i najbardziej żywe forum w tej branży , jeśli myślisz że dbasz o samochód, z reguły przekonasz się że jesteś w błędzie ;]
Jezeli ktos codzinnie jezdzi autem, wsiada po kilkanaście razy i wysiada to ciezko utrzymac blysk wewnatrz samochodu, dlatego lepiej nie bede zagladal na strona ktora zaproponowales, bo jeszcze w depresje popadne :D