Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By tusiek124 -  26 cze 2013, 18:37
 -------
#101213
Witam.
Zepsuł się zamek w prawych przednich drzwiach i nie da się drzwi otworzyć. Nie pomaga ani ciągnięcie za klamkę od zewnątrz ani od wewnątrz. Najprawdopodobniej zamek jest do wymiany jednak jak zdemontować boczek przy zamkniętych drzwiach pasażera?
Bardzo proszę o pomoc i cenne uwagi.
Z góry dziękuję.
By kuba94 -  26 cze 2013, 19:20
 pomorskie
#101215
Nie wiem co ci da zdjęcie tapicerki z drzwi , żeby dostać się do zamka trzeba zdjąć poszycie drzwi ale tego nie zrobisz przy zamkniętych drzwiach. A szyba działa czy masz korbotronika?
By tusiek124 -  26 cze 2013, 19:26
 -------
#101216
szyba działa jedynie klamka i zamek nie działają... myślałem, że może jest jakiś sposób na zdjęcie boczka przy zamkniętych drzwiach.
By Pablo -  26 cze 2013, 21:33
 małopolskie
#101225
Ale demontaż boczka niewielw Ci da. Pod nim zastaniesz blachę.
Żeby dostać się do zamka musisz zdemontować zewnętrzne poszycie, ale przy otwartych drzwiach.
Jeśłi byś na chama wyłamał boczek tapicerki, to może dostałbyś się do zamka przez otwór głośnika, ale za dużego pola manewru nie będziesz miał.
By kuba94 -  27 cze 2013, 0:16
 pomorskie
#101245
delk pisze:https://www.dropbox.com/sc/n7su09co7o53d6q/1VW5K-OFoi

Zdejmujesz poszycie i masz zamek w reku 5minut roboty tylko srób nie pomyl
Tylko jak ma zdjąć poszycie ? Jak nie może otworzyć drzwi a śruby do poszycia są pod gumą na rancie , którą trzeba zdjąć. Odkręcić z drugiego rantu śruby do tego wymontować klamkę gdzie śruba jest na rancie. Tak samo zdjąć się nie da bez zniszczeń tapicerki z drzwi od wewnątrz jedna śruba jest poniżej linii lusterka i da się ją wykręcić tylko po otwarciu drzwi
By Pablo -  27 cze 2013, 21:39
 małopolskie
#101298
Rada jest jedna, jak pisałem wyżej : wytargac na chama boczek od środka auta i przez otwór głośnika będzie dostęp do zamka.
Awatar użytkownika
By Dexter23pl -  27 cze 2013, 22:47
 śląskie
#101300
W poprzednim aucie co miałem tez zamek czasami świrował i wyczytałem że wystarczy wymienić mikrostyk za 2zł.
Mikrostyki kupiłem ale nie miałem czasu się za to zabrać aż w końcu któregoś dnia postanowiłem wymienić bo myślę że popsuje się całkiem i będzie dym.
jak podjechałem pod blok to działał za 2-3 razem wsiadłem i pojechałem pod garaż i d... akurat w tej chwili padł całkiem :mrgreen:
Na drugi dzień postawiłem auto na przeciw okna w pracy i sobie cały dzień pykałem open-close aby dzyndzel wyskoczył ale lipa nic to nie dało.

musiałem wyjąc fotel pasażera i dopiero dostać się do tapicerki i potem znów do zamka.
zabawy było ale się udało zrobić.

jak nie zrobisz czegoś od razu to potem jest więcej roboty hehe.
By mirkap -  23 sie 2014, 15:33
 mazowieckie
#140870
mam golfa 5 i w tylnych drzwiach poszycie zewnetrzne nie demontuje sie?
za tapicerka jest blacha ktora mozna odkrecic od wewnatrz, zeby ja wyjac trzeba zdemontowac mechanizm opuszczania szyby.
wie ktos jak sie za to zabrac?
zacina mi sie zamek i probuje go wyjac.
zamek trzymaja dwie sruby podobne do trox, tylko wiecej maja zabkow. jaki to rodzaj klulcza?
By kuba94 -  23 sie 2014, 16:12
 pomorskie
#140873
mirkap pisze:mam golfa 5 i w tylnych drzwiach poszycie zewnetrzne nie demontuje sie?
za tapicerka jest blacha ktora mozna odkrecic od wewnatrz, zeby ja wyjac trzeba zdemontowac mechanizm opuszczania szyby.
wie ktos jak sie za to zabrac?
zacina mi sie zamek i probuje go wyjac.
zamek trzymaja dwie sruby podobne do trox, tylko wiecej maja zabkow. jaki to rodzaj klulcza?
Demontuje się tak samo jak w przednich drzwiach po krotce zdejmujesz maskownice śrub na boku drzwi demontujesz klamkę odkręcasz śruby z boku i z dołu, sciągasz poszycie a śruba o którą ci chodzi to pewnie ,,splin"
By mirkap -  23 sie 2014, 22:16
 mazowieckie
#140913
tak jak napisalem wczesniej, w mojej wersji w tylnych drzwiach poszycie nie jest demontowalne.
do zamka moge sie dostac jedynie od srodka zdejmujac wpierw tapicerke a nastepnie odkrecajac duza blache, tez od srodka drzwi.
samo odkrecenie tej duzej blachy nic nie da, bo trzeba jeszcze odczepic szybe i odkrecic te dwie sruby spline (czy XZN) i odpiac klamke i wtedy wyjac cala ta duza blache z zamkiem i mechenizmem opuszczania szyby.
tyle zazylem sie zorientowac.

ale,
1. jakie oznaczenie ma klucz do tych dwoch srub spline (12-katna)
2. jak sie odpina klamke, czy trzeba zdjac ten plastikowy kapturek wpierw
3. jak sie odczepia szybe od prowadnicy
By Bartas -  19 paź 2014, 10:06
 kujawsko-pomorskie
#147026
Witam, Szukam informacji jak zdjac poszycie zewnetrzne drzwi odkręciłem wszystkie śruby, ale trzyma mi jeszcze zamek, ma ktos moze informacje jak go "zdjąć" i czy późniejsze zakładanie jest tez problematyczne ?
Awatar użytkownika
By ducho -  19 paź 2014, 10:14
 lubelskie
#147028
Bartas pisze:Witam, Szukam informacji jak zdjac poszycie zewnetrzne drzwi odkręciłem wszystkie śruby, ale trzyma mi jeszcze zamek, ma ktos moze informacje jak go "zdjąć" i czy późniejsze zakładanie jest tez problematyczne ?
poszperaj w tym temacie powinno wszystko być wyjaśnione, zapewne została ci mała śrubeczka od klamki, ale szczegółowy opis pod linkim :)