Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By kuba94 -  05 sie 2013, 11:04
 pomorskie
#103202
Woda po deszczu jak i w czasie deszczu dostaje się do auta przez tylnie drzwi pasażera lewe. Dokładnie stoi na progach (na nakładce plastikowej na progu karoserii, tej fabrycznej plastikowej nakładki ) albo na wewnętrznej uszczelce. Uszczelki wymienione nasmarowane wazelina i dalej puszczają.Zastanawiam się nad wpuszczeniem bardziej drzwi na zawiasach, żeby bardziej się chowały w karoserii i będą lepiej przylegały, ale wtedy trzeba też przednie regulować żeby trzymały linię bez zapadnięć. Chyba,że to nie uszczelki i drzwi puszczają. Miał ktoś podobną dolegliwość
By Berus87 -  11 sie 2013, 20:56
 -------
#103770
Sprawdz czy uszczelka z drzwi dolega dobrze do ramy dachu, jesli nie to mozesz spróbowac ja troche dogiąc :) Czyli nie grzeb przy zawiasach tylko zrob tak: opusc szybe, otworz drzwi i od wew strony zaprzyj noge o tapicerke a nastepnie rekoma odegnij z czuciem ramke drzwi do siebie. Nie za mocno, spróbuj najpierw troche i pozniej ewentualnie popraw mocniej. Uprzedam pytania - w nastepstwie podgiecia ramki nie wystapi zaden problem z podnoszeniem/opuszczaniem szyby.
By kuba94 -  11 sie 2013, 21:32
 pomorskie
#103776
Berus87 pisze:Sprawdz czy uszczelka z drzwi dolega dobrze do ramy dachu, jesli nie to mozesz spróbowac ja troche dogiąc :) Czyli nie grzeb przy zawiasach tylko zrob tak: opusc szybe, otworz drzwi i od wew strony zaprzyj noge o tapicerke a nastepnie rekoma odegnij z czuciem ramke drzwi do siebie. Nie za mocno, spróbuj najpierw troche i pozniej ewentualnie popraw mocniej. Uprzedam pytania - w nastepstwie podgiecia ramki nie wystapi zaden problem z podnoszeniem/opuszczaniem szyby.
To już robiłem odrazu ja woda się pojawiła pózniej polewalem woda i wyszło ,ze to puszcza uszczelki z boku na słupku .Tylko wymiana ma pomoc a i jeszczcze ta na dole urwana
Awatar użytkownika
By Zalman -  30 cze 2014, 21:28
 małopolskie
#136288
odkopie temat bo zauważyłem że u mnie jest to samo w tych samych drzwiach... no #$%#%... Kuba i jak ? poradziłeś sobie z tym ? którą uszczelkę wymieniłeś ? bo ta w drzwiach chyba jest klejona
By kuba94 -  30 cze 2014, 22:43
 pomorskie
#136295
Wymieniłem uszczelkę , zrobiłem to w ASO na szczęście 4 razy byłem u nich na reklamacji aż zrobili ok . Sprawdź u siebie czy masz łącznik uszczelki , miejscu łączenia jest taka rurka co powoduje że uszczelka jest jako całość i nie ma przerwy w łączeniu na dole drzwi
By kuba94 -  01 lip 2014, 22:57
 pomorskie
#136395
Ma być, jak masz to wiadomo że to nie to. To teraz gazety i wkładasz w drzwi od środka , myjka bezdotykowa i lanie wody jak ustalisz które gazety sa mokre . To kolejny etap ktoś do środka i bezdotykowa myjka i obserwacja w którym miejscu puszcza uszczelka i która . Ja tak ustaliłem że to wewnętrzna drzwi puszczała
By castagnet -  30 sie 2016, 10:20
 małopolskie
#238045
Witam.
Dziś rano zauważyłem wodę na dywaniku(padało całą noc), zacząłem drążyć i okazało się że cieknie ze słupka A.
Z miejsca zaznaczonego na foto kapie woda. Po prostu ta tapicerka na dole jest mokra i z niej kapie.
Pare cm wyżej jest już sucho.
Poza tym jak zacząłem ruszać tym słupkiem to po chwili zrobiła się też plama na jego górze.
Mam szyberdach.
Gdzie szukać przyczyny?

Tutaj lało się najpierw:
Obrazek


A później tutaj:
Obrazek
Awatar użytkownika
By soil -  30 sie 2016, 11:55
 śląskie
#238057
Jak ściągniesz zewnętrzną osłonę szyby (czarna gumowa listwa) to będziesz widział czy klej jest równo rozprowadzony. Ewentualnie możesz spróbować docisnąć ręką szybę - jak się będzie ruszać to znaczy, że klej gdzieś puścił.

EDIT:
możesz też ściągnąć osłonę słupka i karcherem polewać i sprawdzać gdzie się krople pojawiają...
By castagnet -  30 sie 2016, 19:16
 małopolskie
#238080
A więc tak...
ściągnąłem osłonę słupka, osłonę przeciwsłoneczną i odchyliłem podsufitkę.
Woda leje się z odpływu szyberdachu, dokładnie z tej złączki węża spustowego z kanałem dachu...
Obrazek
Obrazek

Jak myślę jak się tam dostać to ręce mi opadają, nie wiem dlaczego ale demontaż podsufitki zawsze wydawał mi się ponad moje siły..
Inaczej chyba się tam nie dostanę?
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  11 paź 2019, 18:46
 warmińsko-mazurskie
#277626
Odgrzeje kotleta....
Dziś spotkała mnie niemiła niespodzianka, od strony kierowcy kałuża
Obrazek

winny okazał się odpływ, skurczył się ze starości i wyleciał z gumy w którą jest wsadzony na końcu (dosłownie wężyk zrobił się za krótki i musiałem go przedłużyć)
Obrazek
piszę w celach informacyjnych, może ktoś bedzie mógł skorzystać jak dopadnie go ten problem

A teraz moje pytanie, bo nie do końca jestem zadowolony z naprawy, chodzi o to, że jak leję więcej wody to gdzieś na wyjściu z szyberdachu( jak na zdjęciu poniżej) obok tego wężyka założonego na króciec skrapla się woda. Czy jest możliwe, że przeciek może być w innym miejscu niż w miejscu zakładania tego wężyka. Może za dużo wody wlewam i się przelewa...? jak leję pomalutku to wydaje się szczelne. Wydaje się to być jedna całość i żeby leciało to chyba musiałoby być gdzieś pęknięte. Ciężko tam zajrzeć bez zdejmowania podsufitki a chciałbym tego uniknąć. Odpływy udrożniłem, zdejmując podszybie. Dodam, że podsufitka jak i słupek były suche.
Obrazek