Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By grotof -  03 maja 2013, 14:47
#97477
Zamek jest otwarty i nie zaskakuje (klapa się nie domyka), czy zamek działa poprawnie tylko nie blokuje z centralnego ??
By chomik -  06 maja 2013, 21:43
 warmińsko-mazurskie
#97637
Jeżeli klapa w ogóle się nie chce zatrzasnąć to miałem taki sam problem, po kilkukrotnych próbach klapa w końcu się zamykała ale potrafiła również się otworzyć w czasie jazdy - pomogła wymiana zamka.

Jeżeli się nie zamyka centralny to radził bym zdjąć plastik i zajrzeć do środka.
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  13 wrz 2013, 10:31
 warmińsko-mazurskie
#105762
Witam Kolegów :) Kurcze nie wiem jak to jest w nowszych modelach, :?: ale mam takie pytanie. Mam mego Golfa z 2004r. I jak jest tylna klapa bagażnika i ten zamek-znaczek VW do otwierana klapy i zauważyłem tam mi stoi woda po deszczu czy po myciu, nie wspomnę że zimą jakaś sól pewnie się zbiera :( I nie wiem czy jest jakieś ujście tej że wody-syfu, bo pod klapą jak się otworzy jest taki mały otworek na środku) czy mam zapchany jakiś otworek, czy go w ogóle niema :?: ,Myślałem, że może jakoś wypływa ale nie. A najgorsze to jest, że był "RUDY" troszkę wyszedł na tym znaczku VW od spodu no i na klapie od środka przy tym otworze dużym na dole był burchelek rudego, gdzie znaczek VW-zamek :shock: Jak robiłem konserwę samochodu to gość mi ten zamek-znaczek VW podczyścił i troszkę zaprawił mi tę klapę od środka. Nie rozbierałem od środka jeszcze klapy bagażnika, to bym popatrzył jak tam jest. :?: I nie wiem czy coś znowu się nie dzieje tam, nie wielkie ilości tej wody są na pewno, stoi. Czy ma ujście :?: Możecie coś doradzić. Z góry dzięki za podpowiedzi. :)
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  14 wrz 2013, 22:42
 warmińsko-mazurskie
#105900
Witaj :) dzięki za linka :D Naprawdę super materiał :shock: Będę musiał wziąć się za rozebranie klapy i zrobić jak tam pokazane :mrgreen: Super :!: :!: :wink: Dzięki wielkie :P Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  29 wrz 2013, 8:03
 warmińsko-mazurskie
#106943
No niestety, nie było tak jak w tym linku opisane. :cry: trochę roboty było. Zdemontowałem tapicerkę-plastik z klapy bagażnika, zamek ( ten emblemat VW ) odkręciłem i ups. :shock: otworku nie było. A pod zamkiem-emblematem pełno syfu ( takie błoto-maź ) w koło tego zamku jak go się wyciągnęło. :x Nie dziwne,że coś się dzieje w tej podstawie zamka, a dokładnie brzegi wewnętrzne tego otworu. Tak jak wcześniej pisałem że "RUDY SIĘ POKAZUJE" w otworze zamka klapy bagażnika. Naprawdę warto zwrócić uwagę na ten zamek-emblemat co się dzieje pod nim. :!: :shock: A tak wracając do tematu, to musiałem wywiercić otworek na przewód-wężyk 6 mm, w tej podstawie zamka, wężyka dałem z 25 cm. Wsadziłem go w górny otwór ( w tej podstawie zamka ) i do drugiego otworu który jest na samym dnie tej klapy na środku na spodzie. I tak rozwiązałem problem stojącej wody w zamku ( ten emblemat VW ) klapy bagażnika. :D
Awatar użytkownika
By glodek -  29 wrz 2013, 8:19
 wielkopolskie
#106944
VW w którymś roczniku już to poprawił i bywają na aukcjach te klamki już z zamontowanym wężykiem - podobnie jak przy wlewie paliwa odprowadzajace wodę / paliwo
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  29 wrz 2013, 8:38
 warmińsko-mazurskie
#106946
glodek pisze:VW w którymś roczniku już to poprawił i bywają na aukcjach te klamki już z zamontowanym wężykiem
To super, :D jeżeli w niektórych modelach już zrobili to rozwiązane, że dołożyli jakiś wężyk, by ta woda uchodziła. W Golf V to zrobili :?: o Golf VI to wiem, że jest.
Awatar użytkownika
By glodek -  29 wrz 2013, 9:06
 wielkopolskie
#106947
W naszych 5 tego nie było ;( w początkowych 6 też nie - dokładnie nie wiem od którego roku ale są takie klamki.
By Tomek2202 -  21 lut 2014, 11:48
 wielkopolskie
#121243
Panowie dziś jak przyszedłem do auta mam Plusa to jak otworzyłem auto z pilota to słyszałem jak się otwiera bagażnik tak jakbym nacisnął klamkę. Jak podszedłem to blokada trzymała ale bagażnik nie chciał się otworzyć. Dopiero po chwili puścił jak przytrzymałem klamkę. Zamknąłem i tak zrobił kilka razy. Później jak jechałem niby było dobrze ale jak znów wróciłem do auta było to samo. Podczas jazdy nie otwiera się tylko na postoju. Ma ktoś pomysł co to może być czy wystarczy wyregulować zamek czy coś z elektroniką padło.
By Tomek2202 -  21 lut 2014, 14:26
 wielkopolskie
#121253
Po kolejnej jeździe zauważyłem że klamka żyje swoim życiem i słychać podczas jazdy tak jakby ktoś naciskał klamkę. Już teraz nie idzie otworzyć z zewnątrz blokada trzyma ale klamka jak naciskam nie reaguję tylko mogę otworzyć od środka. Ktoś wie na jakiej zasadzie działa ta klamka czy tam jakieś mikrostyki są i może zaśniedziały albo może coś w zamku. Pomóżcie.
By emiter -  21 lut 2014, 19:27
 łódzkie
#121282
Sprawdź przewody w przepustach gumowych z nadwozia do klapy...
Tomek2202 pisze:Po kolejnej jeździe zauważyłem że klamka żyje swoim życiem i słychać podczas jazdy tak jakby ktoś naciskał klamkę. Już teraz nie idzie otworzyć z zewnątrz blokada trzyma ale klamka jak naciskam nie reaguję tylko mogę otworzyć od środka. Ktoś wie na jakiej zasadzie działa ta klamka czy tam jakieś mikrostyki są i może zaśniedziały albo może coś w zamku. Pomóżcie.
By Tomek2202 -  22 lut 2014, 14:16
 wielkopolskie
#121339
Przewody są ok. Rozebrałem zamek i też wydaje się ok wyciągnąłem klamkę a ona u mnie jest cała razem z lampkami tablicy i te gniazda od lampek są w fatalnym stanie. Klamka niby wygląda ok ale może zepsuł się ten malutki przycisk klamki, a więc zamawiam nową klamkę razem z gniazdami lampek. Jak to nie pomoże to pomyślę o nowym zamku, bo już mi brak pomysłów.
By Bartas -  11 sty 2016, 19:36
 kujawsko-pomorskie
#209860
Tomek2202 pisze:Problem rozwiązany. Wymiana klamki pomogła, tak więc jeśli ktoś będzie miał taki problem to na pewno czujnik klamki jest walnięty.
Kolego mam to samo, masz może numer tej klamki ? Jak się dostać do tego ?

Chyba oto chodzi 1T0827574L?