Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By tdeusz1 -  01 sie 2017, 13:11
 śląskie
#255354
ja miałem taki przypadek i w harmonijce po lewej stronie był uwalony kabel ale głęboko na pierwszy rzut oka wyglądały kable ok ale okazało się dopiero po mocnym naciągnięciu harmonijki że jednak był przetarty więc tam bym szukał dobrze !
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  18 paź 2017, 14:37
 lubelskie
#257804
Klapa bagaznika nie otwiera sie. Z dnia na dzien ani z pilota ani z centralnego. Zero reakcji zamka.

Pekly dwa kable w przelotce (gruby bialy i inny biala ale tylko izolacja na nich) i jeden calkiem...tez bialy.
Wszystko zaizolowane i nie dziala. Wycieraczka tylna tez nie dzialala. Sprawdzilem bezpiecznik - spalony. Na nowym bezpieczniku wycieraczka dziala ale dalej nie dziala zamek klapy. Podmienilem na nówke ze sklepu i dalej to samo.

Nie wiem co dalej robic... załamany jestem.
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  18 paź 2017, 16:45
 lubelskie
#257811
Nie. Jeden byl rozwalony to zostal zlutowany. W dwoch innych pekla tylko izolacja wiec zostaly sklejone tasma izolacyjna.
Ikonke na desce wywala ze klapa tylna otwarta i gasi jak zamkne ją...
Awatar użytkownika
By sebek1993 -  04 sty 2018, 12:17
 lubelskie
#260690
Witam,
nie chce zakładać nowego tematu, a nie znalazłem informacji na ten temat.
Czy wie ktoś może czy klapa bagażnika z 2004 roku różni się czymś od klapy z 2007 roku?
Moją wzięła rdza i mam okazję kupić zdrową klapę z 2004 roku tylko ze z anglika. Będą się różniły jakieś kostki itd czy wszystko będzie identyczne? Mógłby mi ktoś z tym pomóc bo nie wiem czy jest sens kupować :)
Awatar użytkownika
By Cimek -  04 sty 2018, 14:31
 opolskie
#260693
Zewnętrznie niczym ssię nie różni. Będziesz musiał przełożyć światła wstecznego z mgielnym(środki), o ile kupujesz zestaw.
Awatar użytkownika
By sebek1993 -  04 sty 2018, 16:08
 lubelskie
#260695
A jeśli chodzi o wiązkę to jest taka sama? Mam swoje swiatła więc bym przełożył je ze swojej starej klapy, tak będzie prościej. Nie trzeba będzie kombinować z kablami i zamieniać przeciwmgielne z cofania tak żeby nie działały odwrotnie? Kostki też są takie same jak w eu?
By Zabaco -  30 maja 2018, 10:44
 opolskie
#265170
Witam,
wczoraj przestała otwierać mi się klapa bagażnika.
Dziś się zabrałem za to i sprawdziłem:
- zamek mechanicznie działa
- prąd dochodzi do otwierania klapy (znaczka)
- na kostce zamka są 4 piny (w pierwszym i drugim z prawej nie ma napięcia, trzeci i czwarty jest) i wydaje mi się, że silniczek zamka jest właśnie na tym pierwszym, na którym nie ma prądu.
Idąc dalej sprawdziłem wiązkę w gumie, są odpięte dwa białe kable i dwa żółte(te idą z samochodu).
Sprawdziłem bezpiecznik modułu komfortu(bo chyba to ten odpowiada też za klapę) i jest sprawny oczywiście.
Macie jeszcze jakieś pomysły ? albo schemat kabli z tej wiązki żebym mógł sprawdzić co i jak powinno być podłączone ?
By gas123 -  02 maja 2019, 22:07
 świętokrzyskie
#273904
I u mnie pojawił sie problem z otwarciem klapy bagażnika. Czasami działa (jak mocniej zamknę klape to się później otwiera).
Napięcie mam tylko na jednym z 4 pinów przy zamku (mechanicznie zamek jest sprawny)
Po wypięciu wtyczki od mikro-przełącznika przy znaczku VW nie ma tam napięcia (nie wiem czy powinno być)
Ma ktoś pomysł jak zlokalizować usterkę abym był pewny, że otworzę bagażnik ?
Awatar użytkownika
By wojtas4589 -  02 maja 2019, 23:04
 warmińsko-mazurskie
#273905
Pierwsze co to sprawdź kable czy nie popękane w harmonijce po lewej stronie, chyba najczęstsza usterka i najłatwiejsza do zdiagnozowania.
By gas123 -  03 maja 2019, 4:47
 świętokrzyskie
#273907
Kable w harmonijce sprawdzałem, wyglądają bardzo dobrze, żadnych śladów przetarć. Ma ktoś inny pomysł ?
Jak z tym prądem w kostce zamka ms być na jednym pinie ? A jak w kostce mikroprzelacznika ?
Awatar użytkownika
By zbyńo.ko -  04 maja 2019, 8:44
 warmińsko-mazurskie
#273929
Tak na prawdę z tymi kablami jest różnie, u mnie jak kiedyś pękł to aż prawie przy samej klapie i na pierwszy rzut oka jak przez harmonijkę patrzyłem to było OK. Dopiero jak bardziej się zacząłem sprawdzać to doszłem że kabel jest dalej pęknięty :(
gas123 pisze:Ma ktoś pomysł jak zlokalizować usterkę abym był pewny, że otworzę bagażnik
Bagażnik można jeszcze otworzyć awaryjnie od środka, trzeba wyjąć taki dekielek plastikowy z piktogramią otwartego bagażnika i palcem przesunąć taki metalową łapkę - cięgło i się otworzy bagażnik :pepsi:

Obrazek
By gas123 -  07 maja 2019, 8:14
 świętokrzyskie
#274025
Jak się otwiera awaryjnie bagażnik to wiem, ja teraz jeżdżę bez tej plastikowej osłony (zamek jest na wierzchu).
Problem rozwiązany okazało się, że zacina się ten mikroprzełącznik wyzwalany klamką ze znaczkiem volkswagena. Na razie go rozruszałem WD40 ale niebawem trzeba będzie kupić inny.