Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By karolg -  10 paź 2016, 14:54
 spoza Polski
#240625
Pewna Pani mnie podrapała i uczciwie zadzwoniła na policję, dostała mandat, jej ubezpieczenie będzie się ze mną kontaktować. Co byście doradzali? Wziąć kasę i spróbować coś w Polsce zrobić czy ew. wezwać rzeczoznawcę i naprawić np w aso VW?

ObrazekObrazekObrazekObrazekObrazek
By carolsz -  24 paź 2016, 10:14
 dolnośląskie
#241445
Witam.
Orientuje się ktoś, czy można rozdzielić cześć lakierowaną od "plastikowej" bez uszkodzeń?
Obrazek
mam zderzak do wymiany - ale trafić kolor + brak czujników parkowania + otwory na hak ciężko
Awatar użytkownika
By Ramzes -  30 paź 2016, 21:18
 kujawsko-pomorskie
#241889
carolsz pisze:tu oferuje mi 1300zł za zderzak tyl. w aso tyle mniej więcej kosztuje ?
A po co Ci z Aso? Na portalach aukcyjnych nie mozna juz kupić ori zderzaka? Chcesz z Aso to odstawiaj auto na kompleksowa naprawę
By carolsz -  30 paź 2016, 21:43
 dolnośląskie
#241891
Ramzes pisze:
carolsz pisze:tu oferuje mi 1300zł za zderzak tyl. w aso tyle mniej więcej kosztuje ?
A po co Ci z Aso? Na portalach aukcyjnych nie mozna juz kupić ori zderzaka? Chcesz z Aso to odstawiaj auto na kompleksowa naprawę
na allegro w kolorze nawet 200-300zł, tyle że mają drobne wady jakieś zadrapania itd. i tą czarną dolną listwę musiałbym sobie przełożyć. właśnie chyba tak zrobie że kase wezme, bo w sumie nawet jak jest minimalnie brudny to nic nie widać, a jak trafie na allegro na jakas dobra sztuke kolor+hak+bez czujników to zamowie i zmienie.
By carolsz -  31 paź 2016, 10:39
 dolnośląskie
#241908
michael pisze:
carolsz pisze:tu oferuje mi 1300zł za zderzak tyl. w aso tyle mniej więcej kosztuje ?
Bierz 1300 a zderzak pomaluj. Chyba połamany nie jest?
niby w jednym kawałku jest, ale do malowania raczej się nie nadaje.
Obrazek
By Rutra23 -  31 paź 2016, 17:58
 wielkopolskie
#241919
1300 to zdecydowanie za mało. Ostatnio wymieniałem w ASO przedni zderzak w Polo 6N0, kosztowało to zdecydowanie więcej ponieważ sama skorupa zderzaka kosztowała 1200 ( z gdzie malowanie i robocizna). Proponuję kontakt z ASO i ustalenie kosztu zakupu nowej oryginalnej skorupy zderzaka, kosztu jej malowania plus robocizna (demontaż i montaż). Lampa tylna lewa też do wymiany (ma zarysowanie). Zakłady ubezpieczeń (powoływani przez rzeczoznawcy) sporządzając kosztorys mają obowiązek stosowania najniższej jakości (najtańszych) zamienników, najniższych kosztów robocizny i nawet amortyzację powłoki lakierniczej. Mi proponowano za naprawę ww. VW Polo zbyt niską kwotę, po sprawdzeniu w ASO i ustaleniu kosztu naprawy, przedstawiłem ją konsultantowi zakładu ubezpieczeń i .... zaproponowano mi kwotę o 1 tys. zł wyższą.
Awatar użytkownika
By wycior -  18 sty 2017, 16:44
 łódzkie
#246206
Odłamał mi się kawałek odblasku ze zderzaka tylnego. Jakim najlepiej klejem go dokleić? Bo niestety nie każdy klej do plastiku to tworzywo nadtapia tak aby mogło się dobrze trzymać.

Obrazek