Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By wisniamar -  06 lut 2016, 20:07
 dolnośląskie
#214273
witam
Ja też w swoim golfie 5 variant z 2009 miałem możliwość spotkać się z tym problemem. Klapka wlewu paliwa nie otwierała się od pewnego czasu w tedy kiedy chciałem zatankować paliwo. Na trzpień silniczka napsikałem trochę wd-40 i po paru razach klapka puściła. Do wymiany cały mechanizm który kupiłem w salonie vw we Wrocławiu za 115,10 zł.Po odkręceniu wkręta co trzyma silniczek wyciąga się gumę z całą klapką wyciągając od lewej strony, silniczek jest na wierzchu. W bagażniku odsuwamy cały prawy bok żeby dostać się do wtyczki silniczka. Montaż w odwrotnej kolejności. Po wymianie silniczka klapka chodzi do dzisiaj, wd-40 bardzo się przydało.
By banan_wlkp -  29 lip 2016, 16:17
 kujawsko-pomorskie
#235521
Podepnę się pod temat


ja mam dokładnie odwrotny problem, a mianowicie nie mogę klapki zamknąć.

Otwierana z centralnego zamka.

Dzisiaj jak tankowałem klapka odskoczyła po wciśnięciu, ale już nie chce zaskoczyć (jakby zahaczyć o trzpień). Tak jakby ten mechanizm blokowania nie działał. Sam zamek (siłownik) działa poprawnie, bo jak docisnę klapkę to się zamknie, natomiast jak otwieram centralny z kluczyka to klapka odskakuje.

Jakieś pomysły czy wymiana na nowy? :wall:
Awatar użytkownika
By miodek89 -  20 mar 2017, 13:42
 mazowieckie
#249151
Panowie, żeby nie zakładać nowego tematu, napiszę tutaj.

Dzisiaj zauważyłem, że nie ma na wierzchu takiego gumowego przewodu (patrz zdjęcia). Jest tylko otwór..

Od czego on jest.? Jakiś odpływ? Proszę o pomoc

Obrazek
Obrazek
Awatar użytkownika
By miodek89 -  20 mar 2017, 18:52
 mazowieckie
#249171
A-R-T-U-R pisze:Jest to odplyw. Paliwo przelejesz ma jak splynac
Dzięki. A jak ten wężyk mi wpadł to nic się nie stanie? Od gdzie w ogóle gdzie ma koniec? Wchodzi do zbiornika paliwa czy gdzieś ma odpływ na "ziemię"…?

W ogóle mój był w takim stanie z tego co pamiętam, cały zapchany..
Awatar użytkownika
By Tyson -  20 mar 2017, 19:21
 mazowieckie
#249174
to jest odpływ jak przelejesz paliwo, ewetualnie, żeby miała gdzie odpłynąć woda po myciu auta. Odpływ jest na glebę. Albo nadkole, albo tapicerka z bagażnika do zdjęcia, ale raczej obstawiałbym nadkole.
Awatar użytkownika
By miodek89 -  20 mar 2017, 19:25
 mazowieckie
#249175
A mogę tak narazie jeździć bez tej rurki? A jak zrobi się cieplej kupić normalny przewód i od wlewu puścić go na glebę i tyle?

A ktoś może z Was zna numer OE żeby go w ASO kupić?
Awatar użytkownika
By Tyson -  20 mar 2017, 19:55
 mazowieckie
#249187
edit:

3D0809937B z końcówką B był ładowany do golfa w latach 2004 -2013

więc szukaj takiego

Dodano po 59 sekundach:
bez tego golf na pewno będzie jeździł :tooth:
By Bomber -  04 kwie 2018, 16:15
 lubelskie
#263601
Witam, dzisiaj chciałem otworzyć klapkę wlewu paliwa i ani drgnie, jakby centralny wql nie otworzył. Nie mam żadnego przycisku tylko otwarcie z kluczyka.
VW golf Variant 2007, ktoś może pomóc gdzie szukać problemu ?
Dodatkowy powiem, że czasami mam problem z otwarciem auta, muszę dwa razy czasami nawet trzy razy naciskać przycisk otwierania. Za pierwszym naciśnięciem otwierają się tylko drzwi kierowcy