Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By gop_8 -  02 sty 2015, 9:14
 zachodniopomorskie
#157705
soil pisze:Na Allegro co jakiś czas pojawiają się ori xenony z przerobionymi silniczkami przystosowane do manualnej regulacji..
Można samemu przerobić taką lampę. Trzeba tylko zerwać kluczem zaślepkę i nawiercić w celu dostana się do drugiej śruby trzymającej silniczek regulacji. Na "manualny silniczek" (żeby nie przekładać mechanizmów) nałożyć koszulkę termokurczliwą (taką jak do przewodów) odpowiedniej grubości i długości. Wyregulować, zmontować.
Ja osobiście zamontowałem samopoziomowanie ;-)

Pozdrawima
Awatar użytkownika
By Kuba18 -  19 sty 2016, 1:05
 kujawsko-pomorskie
#210905
Witajcie,jakiej grubości przewody używaliście do dokładania samopoziomowania ? Od czujników do modułu,od modułu do gateway i od modułu do lamp ? :)
By gop_8 -  21 sty 2016, 9:55
 zachodniopomorskie
#211324
Kuba18 pisze:Pomoże ktoś ? Nikt nie dokładał nikt nie wie a co chwile w kartotece widać dokładane samopoziomowanie..
Ja zamontowałem z wiązki całego auta, powycinałem i dopasowałem. Niestety nie pomogę Ci, bo zrobiłem za grube. Myślałem, ze to nie będzie problem. Jednak okazało się, że ledwie wszystkie zmieściły się we wtyczkę do sterownika.
jagood pisze:Krzycho pomoże bo robi takie wiązki spytaj go
Najlepiej spytaj się na PW "Krzycho"
Awatar użytkownika
By Kuba18 -  21 sty 2016, 10:11
 kujawsko-pomorskie
#211325
A do komunikacji CAN'a używaliście zwykłych przewodów typu linka czy jakieś inne specjalne żeby się łączył ze sterownikiem samochodu?
By gop_8 -  21 sty 2016, 10:16
 zachodniopomorskie
#211326
Kuba18 pisze:A do komunikacji CAN'a używaliście zwykłych przewodów typu linka czy jakieś inne specjalne żeby się łączył ze sterownikiem samochodu?
Ja do CAN'a mam zamontowane tego samego przekroju co inne były - wszystkie jednakowe (nawet kolorem pomarańczowo-xxx)
Awatar użytkownika
By Kuba18 -  21 sty 2016, 10:24
 kujawsko-pomorskie
#211328
gop_8 pisze:
Kuba18 pisze:A do komunikacji CAN'a używaliście zwykłych przewodów typu linka czy jakieś inne specjalne żeby się łączył ze sterownikiem samochodu?
Ja do CAN'a mam zamontowane tego samego przekroju co inne były - wszystkie jednakowe (nawet kolorem pomarańczowo-xxx)
Wpięcie się do gateway powoduje wlutowanie się w istniejące przewody czy trzeba mieć piny i wpiąć się w wolne miejsce tak jak np z przeciwmgłowymi w w borda czy z przysłonami bi-xenonu ?
By adzi -  16 lut 2016, 23:56
 kujawsko-pomorskie
#215866
Kuba18 pisze:
gop_8 pisze:
Kuba18 pisze:A do komunikacji CAN'a używaliście zwykłych przewodów typu linka czy jakieś inne specjalne żeby się łączył ze sterownikiem samochodu?
Ja do CAN'a mam zamontowane tego samego przekroju co inne były - wszystkie jednakowe (nawet kolorem pomarańczowo-xxx)
Wpięcie się do gateway powoduje wlutowanie się w istniejące przewody czy trzeba mieć piny i wpiąć się w wolne miejsce tak jak np z przeciwmgłowymi w w borda czy z przysłonami bi-xenonu ?

Do modułu możesz użyć kabli 0,5mm2 spokojnie wystarczą, do komunikacji z can możesz użyć skrętki komputerowej (takiej z kabla internetowego) a do bramki trzeba się wlutować, nie ma wolnych pinów
Awatar użytkownika
By Kuba18 -  17 lut 2016, 21:50
 kujawsko-pomorskie
#216012
adzi pisze:
Kuba18 pisze:
gop_8 pisze: Ja do CAN'a mam zamontowane tego samego przekroju co inne były - wszystkie jednakowe (nawet kolorem pomarańczowo-xxx)
Wpięcie się do gateway powoduje wlutowanie się w istniejące przewody czy trzeba mieć piny i wpiąć się w wolne miejsce tak jak np z przeciwmgłowymi w w borda czy z przysłonami bi-xenonu ?

Do modułu możesz użyć kabli 0,5mm2 spokojnie wystarczą, do komunikacji z can możesz użyć skrętki komputerowej (takiej z kabla internetowego) a do bramki trzeba się wlutować, nie ma wolnych pinów
Już dawno xenon zamontowany i do CANa używałem 0.35mm2 a do reszty 0.50mm2 i wszystko gra. Troszkę spóźniona odp ale liczy się że jest,komuś innemu się przyda :D
Awatar użytkownika
By Boruch -  07 sie 2016, 11:58
 dolnośląskie
#236427
Witam.

W sumie to nie znalazłem odpowiedzi na mój problem to muszę Was zapytać.

Mam problem z samopoziomowaniem ori xenonów samochód stał miesiąc i po odpaleniu słychać zgrzyt jakby lampy chciały się wypoziomować ale się nie ruszają. Podczas jazdy lewa lampa wariuje w sensie przy przyspieszaniu opuszcza się tak ze świeci mi strasznie nisko a podczas hamowania podnosi się wysoko że oślepiam każdego kto tylko przede mną jedzie. Prawa lampa całkowicie zablokowała się i świeci bardzo nisko i w ogóle się nie rusza. Macie jakieś pomysły co mogło paść?
Awatar użytkownika
By Krzycho -  07 sie 2016, 19:05
 małopolskie
#236448
podstawa to podpiąć komputer... wtedy sprawdzić błędy... ja obstawiam serwomechanizmy w lampach...
Awatar użytkownika
By palmitis -  07 mar 2018, 23:16
 śląskie
#262707
Witam. Ostatnimi czasy coraz częściej kierowcy jadący z naprzeciwka migają mi swoimi drogowymi. Zaczyna mnie zastanawiać czy soczewke z bixenonem trzeba co jakis czas podregulować? Nic przy lampach nie grzebałem, czujniki od poziomowania są na 100% okej, soczewki przy każdym uruchomieniu się regulują.

Drugie pytanie. Czy w GTI z 2005 poziomowanie xenonów przebiega tylko przy uruchomieniu samochodu czy powinno korygować cały czas podczas jazdy? Sprawdzałem w swoich lampach przy pomocy GoPro i podczas jazdy ani drgną. Gdy np. wrzucę coś do bagażnika już po wstępnym wypoziomowaniu, lampa nie obniży się nawet po godzinie jazdy. Tak powinno byc? Czy da się coś w oprogramowaniu zmienić aby poziomowały się na bieżąco?
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8