Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By globus -  14 gru 2013, 15:36
 dolnośląskie
#113014
Witam wszystkich. W najbliższym czasie planuje wymianę lamp na oryginalne ksenony. Na temat samych lamp i ich montażu sporo czytalem, moje pytanie dotyczy poziomowania. Z tego co czytałem jest dosyć kosztowne, a sam montaż jest dla mnie nierealny (jestem laikiem elektroniki), jednak znalazłem coś ciekawego, mianowicie- http://www.xenonowe.pl/produkt/78/zesta ... eflektorow" onclick="window.open(this.href);return false; Czy jest tu ktoś, kto może się wypowiedzieć na temat danego zestawu, czy w ogóle jest sens jego montażu? Ewentualnie nie wiecie czy w okolicach Wrocławia jest ktoś kto podjąłby się montażu standardowego samopoziomowania? I czy zawsze podłączenie lamp poprzez adaptery redukcyjne wiąże się z potrzebą przekodowania w VCDsie? Pozdrawiam :D
By orh -  14 gru 2013, 16:55
 małopolskie
#113017
Zapraszamy do Krakowa :) damy rade.... A co do samopoziomowania to jest poprostu jedną z części ksenonów ktore sie montuje. Poprostu jak chcesz ksenony to samopoziomowanie jest taką samą częścią jak przetwornica czy żaranik jest niezbędny. A koszty , wiesz 350-500 pln to i tak 1/3 wartosci samych lamp...
By globus -  14 gru 2013, 20:34
 dolnośląskie
#113027
Właśnie tego obawiam się najbardziej z racji, że mam dwie lewe ręce i dość szybko się denerwuję, mógłbym coś szybko uszkodzić. :lol:
By Kamel -  15 gru 2013, 14:07
 mazowieckie
#113068
globus pisze:Czy jest tu ktoś, kto może się wypowiedzieć na temat danego zestawu, czy w ogóle jest sens jego montażu?
Wg mnie nie ma sensu - powód: http://allegro.pl/sterownik-intalacja-c ... 68561.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Aukcja się skończyła, ale może jeszcze nie sprzedali.

globus a co do samego montażu to jest tak, jak chłopaki piszą - więcej zabawy z rozbebeszaniem plastików wnętrza niż samym montażem czujników i podpinaniem elektryki. Sam montaż czujników zajął mi może ze 30min. (łącznie ze zdjęciem kół). Podpięcie elektryki to też pikuś, bo jak masz kompletną wiązkę to ograniczy się do wpięcia pinów w odpowiednie miejsca.
A najdłużej się schodzi z rozbebeszenie i złożenie wnętrza.
Pełen montaż samopoziomowania i kodowania zajął mi całą sobotę i część niedzieli (z jakimiś tam przerwami na posiłek, pogaduchy z córą, itp..

Zresztą w linku, który podał glodek masz wszystko ładnie opisane i pokazane :D
Awatar użytkownika
By glodek -  15 gru 2013, 14:58
 wielkopolskie
#113073
Zestaw z linka (auto Janicki) sprzedany ;) leży juz u mnie od tygodnia !

Co do reszty faktycznie w dwa dni do ogarniecia jeśli masz wszystko pod ręką !
By globus -  15 gru 2013, 15:04
 dolnośląskie
#113074
Dobra, wszystko już wiem. Na razie zapoluje na lampy, potem rozejrzę się za standardowym samopoziomowaniem. Będę próbował sam, ewentualnie poszukam pomocy. Dzięki Panowie :D
Awatar użytkownika
By Krzycho -  23 sty 2014, 8:53
 małopolskie
#117150
a co Ci da schemat?? napiszesz program do układu sterującego tym??
taniej i szybciej wyjdzie cię zamontowanie fabrycznego samopoziomowania bez czujników...
Awatar użytkownika
By Krzycho -  23 sty 2014, 11:00
 małopolskie
#117171
tyle co co pełnego poziomowania tylko nie podpinasz kabli od 2 czujników :) okablowanie do lamp ciągniesz, do zasilania, do CANa... i znowu rozebranie połowy auta :tooth: a zawsze w późniejszym czasie można dołożyć te czujniki...
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8