Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
By jagood -  17 lut 2014, 20:11
 podkarpackie
#120772
glodek pisze:Troch poszaleliście bo lampy poziomuja sie tylko i wyłącznie przy odpalaniu auta nie w trakcie jazdy :) te czujniki tylko zastępują zwykła regulacje z kabiny - jak napakujecie "pyrek" do bagażnika to dopiero sie wypoziomuje - łatwo to sprawdzić ;)
Hmm no to dlaczego jak ruszam czujnikiem na zapalonym silniku to lampy zmieniają swoje położenie?
By Kamel -  17 lut 2014, 20:27
 mazowieckie
#120774
glodek pisze:Troch poszaleliście bo lampy poziomuja sie tylko i wyłącznie przy odpalaniu auta nie w trakcie jazdy :) te czujniki tylko zastępują zwykła regulacje z kabiny - jak napakujecie "pyrek" do bagażnika to dopiero sie wypoziomuje - łatwo to sprawdzić ;)
glodek nie zgodzę się z Tobą :-)
W czasie jazdy poziomowanie również działa - wspomniany przykład z szybszym najazdem na próg zwalniający i zatrzymanie się na nim, gdzie przednia oś znajduje się wyżej od tylnej i lampy zjeżdżają w dół (zresztą nawet dziś pokazywałem to żonce) :-)
By gop_8 -  17 lut 2014, 21:57
 zachodniopomorskie
#120788
glodek pisze:Troch poszaleliście bo lampy poziomuja sie tylko i wyłącznie przy odpalaniu auta nie w trakcie jazdy :) te czujniki tylko zastępują zwykła regulacje z kabiny - jak napakujecie "pyrek" do bagażnika to dopiero sie wypoziomuje - łatwo to sprawdzić ;)
To jak w końcu jest?
Z moich informacji też wynikało, że poziomują się przy starcie. Nawet jak się dowali bagaży przy zapalonym aucie nic się miało nie dziać.
Będę wdzięczny za odp. Zastanawiam się nad jak to mądrze poskładać - czy nie zostać na razie przy manualnej opcji regulowania świateł. Sporo ciągnięcia kabli jest.
A właśnie da się wykorzystać obecnie istniejącą instalację - są 3 kable, więc wystarczyłoby po 1 dołożyć na stronę.
glodek - zamontowałeś ten zestaw samopoziomujący ze Szczecina? Czy masz na zbyciu?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Krzycho -  17 lut 2014, 22:06
 małopolskie
#120789
Nie da sie wykorzystac kabli od recznego poziomowania... Co do poziomowania to okazuje sie ze pierwsze roczniki mialy poziomowanie tylko na starcie kolejne poziomuja juz sie caly czas...
By gop_8 -  17 lut 2014, 22:35
 zachodniopomorskie
#120799
Krzycho pisze:Nie da sie wykorzystac kabli od recznego poziomowania... Co do poziomowania to okazuje sie ze pierwsze roczniki mialy poziomowanie tylko na starcie kolejne poziomuja juz sie caly czas...
Dziękuję. Byłoby to za proste. Tak też myślałem. Czyli trzeba kłaść nową wiązkę. Stare są zmostkowane ze sobą lampa lewa i prawa, a dojście, gdzie się mostukją i wyciągnięcie ich nierealne.. :sad:

Co zrobiliście z kabelkami od ręcznego poziomowania?

To przy zakupie sterownika trzeba patrzeć, czy jak?

POZDR!
By gop_8 -  17 lut 2014, 22:45
 zachodniopomorskie
#120803
Krzycho pisze:od strony lamp zaizolowane od strony regulatora pozostawione tak jak było...

no tak...
pewnych spraw się nie przeskoczy...

a co z modułem, trzeba nowszego szukać, tak?
By Kamel -  17 lut 2014, 23:14
 mazowieckie
#120814
gop_8 pisze:dużo zabawy z tym sampoziomowaniem...
Jakie tam dużo.. kilka godzin i po robocie :-)
A jeszcze kilka dni temu wisiał na Alle sterownik z Tourana z kawałkiem instalacji za 200zł.
Awatar użytkownika
By glodek -  18 lut 2014, 7:49
 wielkopolskie
#120825
Krzycho pisze:Co do poziomowania to okazuje sie ze pierwsze roczniki mialy poziomowanie tylko na starcie kolejne poziomuja juz sie caly czas...
Analizowałem to dość głęboko i w mk5 tak nie było dopiero w mk6 zmienili instalację (sterowanie po can + doświetlanie zakrętów w xenon) - to jaki młodszy rocznik miałeś na myśli ? golf plus też miał chyba ale to na całkiem innym sterowniku - u nas jest 1t0..
Awatar użytkownika
By Krzycho -  18 lut 2014, 9:32
 małopolskie
#120833
Po modufikacji elektryki w 2006r, Mariusz ma fabryczna instalacje i podczas jazdy reflektory caly czas "pracuja", Jaro ma dokladana instalacje i tak samo... Tak wiec wiem co pisze... To samo w touranach... To ze w plusie, mk6, passacie sterowanie jest na CANie to ja dobrze wiem
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 8