Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  16 mar 2014, 22:23
 zachodniopomorskie
#124040
jagood pisze:
PinkFloyd pisze:Mam pytanie, kolega skasowal doszczętnie swojego gti który zabiera ubezpieczalnia we wtorek, z zawieszenia nie ma nic, ale moze mi dać przednie ori lampy xenon z przetwornicami a na sztuke dam mu swoje. Z uwagi na brak czasu chcialbym je na razie do siebie podlaczyc bez poziomowania do jetty,zrobie to latem, spryski mam seryjne. Czy da rade to przelozyc bez poziomowania aby dobrze dzialay na razie i nie sypaly bledami bo będę musiał jakoś jezdzic bo swoje będę musial oddac.
założyć założysz ale nie będzie regulacji wysokości i musisz mieć borda odpowiedniego z opcją xenon
a czy do takiego podlaczenia wymagana jest przejściówka do wtyczek do lampy?
By Kiler -  17 mar 2014, 17:23
 wielkopolskie
#124122
przy okazji możesz od kolegi "wyciągnąć" sterownik do samopoziomowania i czujniki :D
Jeśli chcesz to robić w przyszłości to na pewno się przydadzą :D
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  17 mar 2014, 18:56
 zachodniopomorskie
#124139
Kiler pisze:przy okazji możesz od kolegi "wyciągnąć" sterownik do samopoziomowania i czujniki :D
Jeśli chcesz to robić w przyszłości to na pewno się przydadzą :D
ok, ale po podlaczeniu vcdsa mam tylko w Gateway zasięg xenonow w bornetz nic o xenonach nie mam, czy w takim razie podlaczenie na razie ori xenonow przez przejściówki na razie bez samopoziomowania będzie mialo jakieś konsekwencje?
By adzi -  17 mar 2014, 19:00
 kujawsko-pomorskie
#124140
PinkFloyd pisze:
Kiler pisze:przy okazji możesz od kolegi "wyciągnąć" sterownik do samopoziomowania i czujniki :D
Jeśli chcesz to robić w przyszłości to na pewno się przydadzą :D
ok, ale po podlaczeniu vcdsa mam tylko w Gateway zasięg xenonow w bornetz nic o xenonach nie mam, czy w takim razie podlaczenie na razie ori xenonow przez przejściówki na razie bez samopoziomowania będzie mialo jakieś konsekwencje?

Będziesz miał stroboskopy, dopiero po zakodowniu w bordzie normalnie świecą
By jagood -  17 mar 2014, 20:09
 podkarpackie
#124160
WACEK pisze:
Będziesz miał stroboskopy, dopiero po zakodowniu w bordzie normalnie świecą
Nie koniecznie u kumpla po takim montarzu pojawiał sie przez chwilę błąd spalonej żarówki poczyn znikał a xenony świeciły normalnie
Nie ma takiej opcji u mnie też świeciły normalnie póki nie uruchomiłem silnika i zaczeło migotać wymieniłem borda zakodowałem i chodzi bez problemu
Awatar użytkownika
By WACEK -  17 mar 2014, 21:45
 pomorskie
#124189
Dziwne kumpel jeździł tak ponad tydzień sam z nim do roboty po nocach jeździłem i tylko błąd żarówki wyskakiwał i nie musiał zmieniać borda wystarczyło kodowanie . Takie fakty niewiem jak wasze gofry pewnie pierwsze roczniki 2003 - 2005
Ostatnio zmieniony 17 mar 2014, 22:48 przez WACEK, łącznie zmieniany 1 raz.
By adzi -  17 mar 2014, 21:47
 kujawsko-pomorskie
#124190
jagood pisze:
WACEK pisze:
Będziesz miał stroboskopy, dopiero po zakodowniu w bordzie normalnie świecą
Nie koniecznie u kumpla po takim montarzu pojawiał sie przez chwilę błąd spalonej żarówki poczyn znikał a xenony świeciły normalnie
Nie ma takiej opcji u mnie też świeciły normalnie póki nie uruchomiłem silnika i zaczeło migotać wymieniłem borda zakodowałem i chodzi bez problemu

Właśnie u mnie na samym zapłonie też było wszystko ok ale po odpaleniu zaczęły migać. Po przekodowaniu w bordzie "miganie ustąpiło" :D
By gop_8 -  20 mar 2014, 20:11
 zachodniopomorskie
#124555
WACEK pisze:Dziwne kumpel jeździł tak ponad tydzień sam z nim do roboty po nocach jeździłem i tylko błąd żarówki wyskakiwał i nie musiał zmieniać borda wystarczyło kodowanie . Takie fakty niewiem jak wasze gofry pewnie pierwsze roczniki 2003 - 2005
Da się obejść stroboskopy. Przez przypadek do tego doszedłem zostawiając auto bez uruchomionego silnika a ze świecącymi lampami przez chwilę w garażu. Podłączone xenony, ale nie zdążyłem przekodować.

Żeby nie było stroboskopu robię tak:
Przekręcam na zapłon - świeci się kontrolka przepalonej żarówki.
Zapalam lampy - gaśnie ikonka. Czekam, aż zacznie równo świecić (dogrzeje się żarnik).
Przekręcam na rozruch. Światła gasną i się zapalają. Robią self-test.
Świecą! Stroboskop nie wraca. Czasem trzeba spróbować drugi raz.
Wada nie można używać długich, bo nawet przy mrugnięciu wywala błąd i zaczynają mrugać.

Korzystam w wyżej opisany sposób (w nocy zrobiłem 250km) bez problemu.

Pozdrawiam
By gop_8 -  03 kwie 2014, 22:37
 zachodniopomorskie
#126660
Witam!

Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć jaki jest numer elementu metalowego czarnego, do którego jest zamontowany czujnik samopoziomowania?
Obrazek
Obrazek

U mnie takiego nie ma/nie było. Wydaje mi się, że jest to dodatkowa poduszka powietrzna.
Jeżeli chodzi o czujnik ma z 2008 i poziomowanie jest ciągłe. Widać jak się światła podnoszą przy hamowaniu i obniżają przy przyspieszaniu.

Pozdrawiam
By jagood -  03 kwie 2014, 22:53
 podkarpackie
#126665
gop_8 pisze:Witam!

Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć jaki jest numer elementu metalowego czarnego, do którego jest zamontowany czujnik samopoziomowania?
Obrazek
Obrazek

U mnie takiego nie ma/nie było. Wydaje mi się, że jest to dodatkowa poduszka powietrzna.
Jeżeli chodzi o czujnik ma z 2008 i poziomowanie jest ciągłe. Widać jak się światła podnoszą przy hamowaniu i obniżają przy przyspieszaniu.

Pozdrawiam
sterownik montuję się z boku tam gdzie bezpieczniki tylko po drugiej stronie auta
By Kamel -  04 kwie 2014, 14:42
 mazowieckie
#126742
Krzycho pisze:Tak to wyglada u mnie
Widzę, że nie tylko ja nie miałem tego mocowania sterownika :lol:
A już myślałem, że ktoś tam grzebał i nie założył wszystkich elementów, dlatego sam z blachy dorabiałem mocowanie :tooth:
  • 1
  • 3
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8