Volkswagen Golf MK5

Karoseria, nadwozie, lakier, bagażniki, uchwyty itp
Awatar użytkownika
By Krzycho -  04 kwie 2014, 15:05
 małopolskie
#126744
tojest zdjęcie z poprzedniego golfa, wtedy nie miałem założonej blaszki dla tego jest trytytką spięte...
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  04 kwie 2014, 16:07
 zachodniopomorskie
#126752
Teraz mam pytanie dostałem gratis uniwersalny sterownik poziomowania xenonów, który bierze informacje z poziomicy zainstalowanej w bagażniku wraz z modułem do kalibracji . Z uwagi że dostałem to za darmo nie będę wybrzydzał, chodzi mi o to ze mam 4 przewody do podłączenia do silniczków lamp aby wysterować silniczki, czy ktoś wie pod jakie piny w kostce należy podłaczyc to zasilanie?
By gop_8 -  05 kwie 2014, 9:53
 zachodniopomorskie
#126812
Krzycho pisze:Tak to wyglada u mnie
Obrazek
Dzięki za fotkę. Tak samo zamontowałem, bo nigdzie indziej nie znalazłem dobrego miejsca.
Zauważyłem jednak, że można dołożyć tą "belkę" wzmocnienia, dlatego pytałem się o numer:)
Na szczęście nie jestem sam:-))
Awatar użytkownika
By Krzycho -  05 kwie 2014, 9:55
 małopolskie
#126813
Chyba w wersji usa on jest montowany na belce, bo te golfy ktore mialem okazje ogladac to jak mialy fabrycznego xenona to wlasnie w tym miejscu mialy zamontowany sterownik
By gop_8 -  05 kwie 2014, 10:02
 zachodniopomorskie
#126815
Rozumiem. Myślałem, że jest to wzmocnienie do poduszki lub właśnie pod czujnik. To przynajmniej się nie będę martwił, że mam coś wybrakowane :D :D
Bardzo ładnie wiązka Ci wyszła kolega, u mnie dużo grubsza... przesadziłem z grubością kabli. Robiłem pierwszy raz sam, więc sobie wybaczam;)
By Mati_duzy -  31 gru 2014, 17:14
 pomorskie
#157414
Witam.

W sumie to nie znalazłem odpowiedzi na mój problem to muszę Was zapytać.

Kupiłem Bi-xenony i teraz zaczyna się problem... Chcę podłączyć je narazie bez samopoziomowania i jak to zrobić?? W kostce u mnie 10 pinowej wolny jest pin 4 a w kostce 12 pinowej wolny jest pin 12 (11 do przesłony) a z tego co się doszukałem to w kostce 12 pinowej pierwsze 4 piny odpowiedzialne są za autopoziomowanie. Jak to zrobić żeby na chwilę działało poziomowanie z kabiny?? Czy jak podepnę pierwsze 3 bez 4-go to będzie działało?? Temat na FURMANCE przejrzałem ale tam nie ma nic o manualnym poziomowaniu.

POMOCY :burp:
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  31 gru 2014, 17:18
 zachodniopomorskie
#157418
Mati_duzy pisze:Witam.

W sumie to nie znalazłem odpowiedzi na mój problem to muszę Was zapytać.

Kupiłem Bi-xenony i teraz zaczyna się problem... Chcę podłączyć je narazie bez samopoziomowania i jak to zrobić?? W kostce u mnie 10 pinowej wolny jest pin 4 a w kostce 12 pinowej wolny jest pin 12 (11 do przesłony) a z tego co się doszukałem to w kostce 12 pinowej pierwsze 4 piny odpowiedzialne są za autopoziomowanie. Jak to zrobić żeby na chwilę działało poziomowanie z kabiny?? Czy jak podepnę pierwsze 3 bez 4-go to będzie działało?? Temat na FURMANCE przejrzałem ale tam nie ma nic o manualnym poziomowaniu.

POMOCY :burp:
Ja mialem tak przez 6 miesięcy, musisz kupić przejsciowki do lamp xenon są na allegro, z kabiny samopoziomowanie nie będzie nigdy działać z ori lampami tymi silniczkami steruje sterownik xenonow plus czujniki przy zawieszeniu plus potrzebna wiązka. Na razie możesz miec bez sterowania, tylko musisz sprawdzić czy twój bordnetz obsługuje xenony bo będziesz miał stroboskopy poodpaleniu, jak tak mialem i musiałem wymienić bordentza. Jak masz w serii halogeny to twój bordentz obsługuje xenony tylko trzeba będzie je zakodować vcdsem, a jak nie to czeka cie wymiana bordentza.
By Mati_duzy -  31 gru 2014, 17:53
 pomorskie
#157424
No to nie dobrze :( No ale jak nie idzie nic innego zrobić to trudno... Bord obsługuje VCDS jest także problemu nie ma. Gdzieś tam się kiedyś doszukałem że niby idzie to jakoś zrobić ale już nie mogę tego znaleźć dlatego pytam. Ale może to chodziło o mk4. A przejściówki właśnie robię i nie wiem czy kable zarabiać :)
Awatar użytkownika
By Krzycho -  31 gru 2014, 18:04
 małopolskie
#157430
na allegro masz masz takie pseudo poziomowanie ale to już taniej kupić moduł poziomowania z czujnikami...
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  31 gru 2014, 18:08
 zachodniopomorskie
#157433
Mati_duzy pisze:... Bord obsługuje VCDS jest także problemu nie ma. )
Nie rozumiem o co Ci w tym chodzilo, bordentz to sterownik i musi miec w długim kodowaniu opcje do zaznaczenia xenon, a jak nie masz w serii halogenow to na pewno twój bord nie obsługuje xenonow, jak nie masz trzeba go wymienić bo xenon zamiast swiecic będzie mrygal jak stroboskop, a vcds to program do diagnostyki.
By Mati_duzy -  31 gru 2014, 18:17
 pomorskie
#157435
PinkFloyd pisze:Nie rozumiem o co Ci w tym chodzilo, bordentz to sterownik i musi miec w długim kodowaniu opcje do zaznaczenia xenon, a jak nie masz w serii halogenow to na pewno twój bord nie obsługuje xenonow, jak nie masz trzeba go wymienić bo xenon zamiast swiecic będzie mrygal jak stroboskop, a vcds to program do diagnostyki.
Chodziło mi o to że mój bord obsługuje bo wcześniej sprawdzałem a VCDSa też posiadam :ok:
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  31 gru 2014, 18:22
 zachodniopomorskie
#157440
Krzycho pisze:na allegro masz masz takie pseudo poziomowanie ale to już taniej kupić moduł poziomowania z czujnikami...
Z tego co wiem to te pseudo jest do ori lamp h7 z zalozonym hidem, ponoc nie obsługuje ori xenonow bo jak nie mialem poziomowania to do nich pisałem.
Awatar użytkownika
By Krzycho -  31 gru 2014, 18:30
 małopolskie
#157444
hehehe to jakaś masakra!!! To po co wtedy jakaś pseuda podróba poziomowania, jak w tych lampach na H7 (xenon look) poziomowanie normalnie działa z regulacji manualnej?? ale mniejsza z tym...

założyć "normalnie" bixenonytylko je trochę światło skręcić w dół a w późniejszym czasie dołożyć sobie pełne samo poziomowanie...
By Mati_duzy -  31 gru 2014, 19:07
 pomorskie
#157461
Krzycho pisze:hehehe to jakaś masakra!!! To po co wtedy jakaś pseuda podróba poziomowania, jak w tych lampach na H7 (xenon look) poziomowanie normalnie działa z regulacji manualnej?? ale mniejsza z tym...
Racja :)
Krzycho pisze:założyć "normalnie" bixenonytylko je trochę światło skręcić w dół a w późniejszym czasie dołożyć sobie pełne samo poziomowanie...
No tak będzie trzeba zrobić. Myślałem po prostu że będzie to działać po prostu manualnie albo ewentualnie przełożyć silniczek ze zwykłej lampy...

No ale dobra. To dziękuję Panowie za pomoc i życzę Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)
  • 1
  • 4
  • 5
  • 6
  • 7
  • 8