Volkswagen Golf MK5

Po zarejestrowaniu wypadałoby się przywitać i zapoznać z regulaminem. Dzięki przywitaniu będziesz miał/-a/ możliwość pisania postów na forum
Regulamin forum: Po zarejestrowaniu wypadałoby się przywitać i zapoznać z regulaminem. Dzięki przywitaniu będziesz miał/-a/ możliwość pisania postów na forum
By tweety2002 -  08 sie 2019, 11:45
 małopolskie
#276218
Witam wszystkich :hi: . Nigdy nie myślałem, że będę ujeżdżał niemca, a tu taka niespodzianka... Przez przypadek stałem się posiadaczem VW Golfa V GTI DSG. Póki co jeździ, ale do doskonałości trochę mu brakuje, więc potrzebuję pomocy forum... :oczko:
By Arkadio19 -  08 sie 2019, 23:36
 wielkopolskie
#276229
Witam całe forum, nazywam się Łukasz.
Posiadam golfa mk5 1.9 tdi bkc seria.
Mam pewien problem, a mianowicie po podpięciu vaga w grupie 23 mam dość wysokie bipy 80+
Vag sugeruje że powinny wartości bipow mieścić się w przedziale -150+150 .
Jak myślicie, coś jest nie tak?
Ewentualnie gdzie szukać winy.

Druga sprawa, niedawno sprawdzałem luz na wirniku turbiny gdyż mam dość dużo oleju w wężach od turbo do ic i przepustnicy
I robiłem się ogólny przegląd silnika. Wirnik bez żadnych luzów ale był koloru czarnego.. Odymiony taki. Czy to efekt brania oleju przez turbo?
Dodam że gdy silnik zimny to dość mocno dymi na biało lub niebiesko z wydechu.
Oleju trochę ubyło od ostatniej wymiany.

Zastanawiam się skąd w wężach tyle oleju. Odma? Z odmy dość dymi na siwo niebiesko podczas postoju gdy wypne ją z dolotu .
Jakieś rady panowie?

Dziękuję za pomoc z góry!
  • 1
  • 435
  • 436
  • 437
  • 438
  • 439
  • 556