Volkswagen Golf MK5

Aktualizacja forum

Nast膮pi艂a bardzo du偶a aktualizacja forum. Zosta艂 zaktualizowany ca艂y core wraz z wszystkimi modu艂ami i template do nich przypisanych. W przypadku znalezienia nieprawid艂owo艣ci w dzia艂aniu forum u偶ytkownicy proszeni s膮 w pierwszej kolejno艣ci o wyczyszczenie pami臋ci podr臋cznej przegl膮darki (Zazwyczaj CTRL + F5) a gdy ta operacja nie pomo偶e o zg艂oszenie poprawki w odpowiednim dziale koniecznie w formie listy
przez kukulek88 -  10 pa藕 2017, 14:39
 dolno艣l膮skie
1.9 TDI BLS 105 KM - fabryka
2007 rok
przebieg 260 tys
750 km po remoncie
Panowie pojawi艂 mi si臋 problem. Mianowicie ostatnio robi艂em remont silnika (szlifowanie wa艂u, z tego co pami臋tam zawor贸w) nowy wa艂ek rozrz膮du wraz z popychacznami, planowanie g艂owicy, nowe ,,gumy" na wtryskiwaczach, wymiana jednego korbowodu wraz z panewkami. Auto aktualnie jest na dotarciu jednak przy wi臋kszym obci膮偶aniu (jak jecha艂em w 5 os贸b) pod g贸rk臋 auto wpad艂o w tryb awaryjny i zacz臋艂a mruga膰 spirala (oczywi艣cie brak mocy). Wywali艂o b艂膮d 000665 - regulacja ci艣nienia do艂adowania - P0299 - 000 - Przekroczona granicja regulacji - MIL zapalona. Aktualnie auta nie mog臋 ani kr臋ci膰 ani ,,butowa膰" wi臋c log贸w nie zrobi臋. Wszystkie w臋偶yki s膮 szczelne, dobrze pozak艂adane. Test N75 poprzez kabel pokazuje w trybie ON 94,4 % a w OFF 4,8% (nie wiem czy tak powinno by膰). Dodam i偶 przed remontem wszystko by艂o ok, by艂o s艂ycha膰 lekki 艣wist turbo teraz nic. Znajomy mechanik mi m贸wi艂 偶eby je藕dzi膰 a偶 si臋 nie u艂o偶膮 pier艣cienie i wszystko spasuje wtedy b臋dziemy my艣le膰. Jak jecha艂em powiedzmy lekko dynamiczniej ogl膮da艂em wykresy na kanale 11 to si臋 rozje偶d偶aj膮 N75 w ON 艣rednio ok. 80%. Jakie艣 sugestie?
zrobi艂em logi (mam nadziej臋 偶e dobrze) tak jak zasugerowa艂 Mettenoos 1500-3000.

Grupy 003, 011: http://vaglog.com/log-003_011_nV82ELY.html

pro艣ba o opinie
przez kukulek88 -  10 pa藕 2017, 21:03
 dolno艣l膮skie
B臋d臋 mia艂 chwil臋 to jutro od艂膮cz臋. A co my艣lisz o grupie 11 ?
Cimek pisze:
10 pa藕 2017, 16:15
Sprawd藕 z wypi臋tym przep艂ywomierzem. Co艣 mi si臋 wydaje, 偶e troch臋 przek艂amuje.
Awatar u偶ytkownika
przez Mettenoos -  10 pa藕 2017, 22:29
 pomorskie
troch臋 dziwne z tym b艂臋dem 000665 bo warto艣ci do艂adowania s膮 OK, przep艂ywka troch臋 zawy偶a ale to nie jest przyczyna notlaufu, wg warto艣ci w pokazanym logu nie ma opcji aby wpad艂 w notlauf chyba 偶e wy偶ej tzn. 3500-4000 rpm co艣 si臋 dzieje, mo偶e czujnik regulacji N75 szwankuje, mo偶e gdzie艣 na kabelkach co艣 nie 艂膮czy przez chwil臋 i w贸wczas wyskakuje b艂膮d. Sprawdza艂e艣 zakres ruchu sztangi? Pytanie z typu retorycznych bo wida膰 w logu 偶e regulacja dzia艂a. Najlepiej gdyby podczas logowania dynamicznego chwyci艂 notlaufa, w贸wczas mo偶na by stwierdzi膰 co si臋 dzieje. Jak na moje chwilow膮 przyczyn膮 b艂臋du mo偶e by膰 N75 bo to b艂膮d regulacji a nie przekroczenie g贸rnej czy te偶 dolnej granicy do艂adowania, zreszt膮 same turbo te偶 mo偶e dawa膰 taki b艂膮d
przez kukulek88 -  10 pa藕 2017, 23:10
 dolno艣l膮skie
Wy偶ej ni偶 2,5 tys obrot贸w go nie kr臋ci艂em (w sumie do takich zacz膮艂em mo偶e ze 2 dni temu) dzisiaj 1 raz do 3 tys go podkr臋ci艂em. Auto sta艂o rozebrane (bez silnika) prawie miesi膮c wi臋c by膰 mo偶e co艣 mog艂o si臋 ,,zasta膰". Planuje wypad do WAWY na weekend mo偶e znowu wpadnie. Raz wpad艂 przy 2 tys obrot贸w a drugi raz przy 2300 wi臋c nie ma opcji abym osi膮ga艂 takie warto艣ci. Zreszt膮 z regu艂y je偶d偶臋 max do 2,5 K wi臋cej nie kr臋c臋. Patrzy艂em czy sztanga chodzi i podczas test贸w wida膰 偶e si臋 rusza. Ca艂a gruszka jest bez 偶adnych znak贸w korozji. Znajomy m贸wi艂 偶e ni膰 przy turbo nie rusza艂 i 偶eby jeszcze poje藕dzi膰 tak i jak b臋dzie dalej wpada艂 w tryb awaryjny po tych 5 tys (od remontu) b臋dziemy grzeba膰 przy turbo ew. szuka膰 przyczyny (a tego by nie chcia艂 bo m贸wi艂 偶e jak by艂o dobrze to ona ju偶 by艂a odpowiednio ustawiona i nie powinno by膰 potrzeby jej regulowa膰). Wszelkie w臋偶e s膮 r贸wnie偶 jak najbardziej ok (jeden mo偶e ze 2 milimetry bardziej doci膮gn臋li艣my ale m贸wi艂 偶e to nie powinno mie膰 wp艂ywu. No nic zobaczymy :bad:

Aktualizacja forum

Nast膮pi艂a bardzo du偶a aktualizacja forum. Zosta艂 zaktualizowany ca艂y core wraz z wszystkimi modu艂ami i template do nich przypisanych. W przypadku znalezienia nieprawid艂owo艣ci w dzia艂aniu forum u偶ytkownicy proszeni s膮 w pierwszej kolejno艣ci o wyczyszczenie pami臋ci podr臋cznej przegl膮darki (Zazwyczaj CTRL + F5) a gdy ta operacja nie pomo偶e o zg艂oszenie poprawki w odpowiednim dziale koniecznie w formie listy