Volkswagen Golf MK5

Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  17 cze 2015, 17:56
 zachodniopomorskie
#182384
Spaliny, to sprawdź zawór chłodniczki spalin jak masz bls, czesto puszcza na ośce, gwiżdże i wali spalinami. Turbawki nie ma co się czepiać. Przyznać trzeba ze jak na bls dół masz słaby, albo przez nieszczelnosc której na dole nie dobije turbawka, albo Walek wytarty lub gruszka do konca nie jest podciagana.
By Damis -  17 cze 2015, 17:59
 mazowieckie
#182385
włąsnie pare dni temu byłem w warsztacie na sprawdzeniu włąsnie skad te spaliny walą, sprawdzili z kanału chłodniczkę spalin na zaworze i nie ma tam zadnego okopcenia... mówią że może rurka od egr ale to treba rozbierac i sprawdzać tak czy siak.

fajnie, ze turbo jest dobre :)

najleopiej bedzie chyba jak wymontuje ukłąd wydechowy, ssący, egr i wszystko powyczyszczam i poskładam na nowych uszczelkach... co sądzisz?
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  26 cze 2015, 14:54
 zachodniopomorskie
#183448
Damis pisze:Witam ponownie wszystkich.

Za tydzień biorę się za wyjęcie całego kolektora ssącego, wydechowego, egr, powyczyszczam, złoże i sprawdze.

Da się sprawdzić parametry wałka VCDSem czy nie jest wytarty? czy trzeba rozbierać?
Zdjąć pokrywę zaworow
By Damis -  03 lip 2015, 20:43
 mazowieckie
#184295
Witam ponownie.
Jestem po wymianie uszczelnień egr, koleltora ssacego oraz kolektora wydechowego.
Powodem światu była nieszczelnośc na układzie wydecjowym. Pozbylem się w ten sposób zapachu spalin w kabinie oraz tego denerwujacego światu.

Jednak pozostał nadal problem mocy i bardzo słaby dół co widać na logach....

Co teraz po sprawdzać i jak bo na moje oko wszystko jest dobrze.?

Powymieniac przewody podcisnieniowe?

Mam drugie pytanie : do pokrywy zaworów podłączony był przewód podcisnieniowy jednak urwał się plastikowy dzyndzel na którym osadzony był owy przewód. Więc go zaslepilem. Dobrze zrobiłem? :)

Jutro będę sprawdzał wałek rozrzadu bo podobno może się on zużyć.
Dodam że silnik pracuje tak twardo, burzy trochę przy niskich obrotach (po delikatnym dodaniu gazu).

Pozdrawiam