Volkswagen Golf MK5

#190337
kskej pisze:Oby tylko nie zamontowali mi tego nie przeznaczonego do DPF.. masz może wiedzę, czy jeśli usunę DPF to wałek może zostać? Czy mimo wszystko jest konieczna wymiana wałka na prawidłowy? (hipotetycznie przyjmując że mechanik wpakował mi zły wałek)
Jak usuniesz programowo i fizycznie dpf to wałek moze zostac.
#194813
PinkFloyd pisze:Po co wymieniales uszczelki pompek? Czasami jak zle ulozo sie uszczelki lub ktos zle ustawi pompki korekcje idą w gore.
Wprawdzie to nie na temat ale zaskoczyło mnie to pytanie "po co" ? Przecież te uszczelki powinno się wymieniać dla zasady co jakieś 150-200 kkm. One twardnieją i wycierają się i zaczynają przepuszczać paliwo . A przy okazji wymiany robi się regulacje popychaczy pompek co też powinno się robić "dla zasady". Przy okazji warto jakąś chemią delikatnie ( najlepiej ultradźwięki ) usunąć nagar z rozpylaczy, który w dużych ilościach lubi się gromadzić wokół otworków paliwowych zakłócając rozpylanie paliwa. Broń Boże szczotką drucianą !
Oczywiście można pompki potem źle zamontować, źle wyregulować i jeszcze poprzecinać nowe oringi na pompkach w trakcie montażu,.. ale to już zależy od mechanika.
Czasami auto po takich zabiegach dostaje drugie życie.