Volkswagen Golf MK5

Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  22 sty 2016, 10:14
 zachodniopomorskie
#211509
karolg pisze:
Hm, która opcję powinienem wybrać? Numer dwa za 699 czy trzy za trochę więcej?
Na razie bym jeszcze u Ciebie nie ruszał, przy 60g bym rozmyślił wyczyszczenie z nieusuwalnego popiołu. Musiałbyś zadzwonić czy jak nie ma problemu z dpf to czy chemia wystarczy do wyzerowania popiołu, czy lepiej wyciągnąć i go zregenerować ( wyczyścić w specjalnym urządzeniu http://www.dpfserwis.pl/3_Regeneracja,- ... i-FAP.html - wtedy pogania jeszcze ze 100 tys km jak się pozbędzie zawczasu popiołu ). Jak z nim nie ma problemu to nie trzeba go wymieniać, wymienia się jak mocno był zapchany , popiół ok 100g , albo doszło do stopienia rdzenia lub pęknięcia przez częste wypalanie. Przy okazji możesz zrobić u nich chip- ( bo masz parametry OK ) ja u nich robiłem i dobrze ogarniają BLS-a :ok: http://tuneforce.pl/1_Home.html
https://pl-pl.facebook.com/TuneFORCE-109364479166793/

Dodano po 57 sekundach:
Re: 1.9 tdi bls (dpf)
bigcreative pisze:Powinieneś się sugerować tym co Ci doradzą, znają się na tym najlepiej. Wszystko zależy w jakim stanie jest filtr.
Prawda :super:
By karolg -  20 lut 2016, 23:34
 spoza Polski
#216516
Za wczasu wypytałem. No więc odradzili regenerację ze względu na ryzyko pęknięcia filtra (te z VW są podobno kiepskie) i od razu montować nowy z nowym czujnikiem g450, ale za 3000zł...

Nawiąże kontaky z firmami niemieckimi, które to też robią i zobaczę czy potwierdzą te słowa.

Z innej beczki - co to się dzieje, jak po wbiciu wstecznego na ciepłym silniku, z rury wydechowej na ziemi (tam, skąd zacząłem cofać) zostaje plama benzyny o średnicy 10-15cm?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 lut 2016, 8:09
 pomorskie
#216537
karolg pisze:
Z innej beczki - co to się dzieje, jak po wbiciu wstecznego na ciepłym silniku, z rury wydechowej na ziemi (tam, skąd zacząłem cofać) zostaje plama benzyny o średnicy 10-15cm?

lejesz benzynę do BLS-a?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 lut 2016, 9:24
 pomorskie
#216554
karolg pisze:Ojej no, paliwo, olej napędowy. Na pewno wiesz o co chodzi Obrazek nie zgrywaj się Obrazek
nie zgrywam się tylko stwierdzam fakt

Dodano po 46 sekundach:
a to na pewno plama ON?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  21 lut 2016, 9:40
 pomorskie
#216560
PinkFloyd pisze:Bardziej wilgoć niż paliwo co jest widoczne na betonie.
moim zdaniem sama wilgoć nie zostawia takiego "słoneczka" przed domem mam kostkę betonową a w garażu płytki gresowe ale nigdy nie miałem takiej plamy, wodę i wilgoć - oczywiście
Awatar użytkownika
By PinkFloyd -  21 lut 2016, 10:34
 zachodniopomorskie
#216592
Mettenoos pisze:
PinkFloyd pisze:Bardziej wilgoć niż paliwo co jest widoczne na betonie.
moim zdaniem sama wilgoć nie zostawia takiego "słoneczka" przed domem mam kostkę betonową a w garażu płytki gresowe ale nigdy nie miałem takiej plamy, wodę i wilgoć - oczywiście
oooo to nie widziałem tego foto :sleepy: benzyna zostawia takie kółka jak się wyleje ale czy ropa? Chemia nie czyściłeś ostatnio dpf-a?
By karolg -  21 lut 2016, 10:48
 spoza Polski
#216601
Dolalem jakieś półtora miesiąca temu diesel injector cleaner, ale od tamtego czasu miałem trzy cztery tankowania. W sumie nie wiem, czy nie od tamtego momentu tak właśnie plamię, najpierw na glebie pod maską, ale jak umylem silnik to przestałem, a teraz jw. pod końcówką rury wydechowej.

Za tydzień mechanik w Elblągu zajmie się autem, pompa vakuum, jednomas to i sprawdzi o co chodzi.
By $iwy -  21 lut 2016, 11:53
 opolskie
#216631
Wsadź palca w rurę wydechową i zobacz czy nie ma tam oleju, przepuszczał mi kiedyś uszczelniacz na wirniku t i olej szedł w wydech.(Golf 4 ASV kat był na miejscu)
By karolg -  21 lut 2016, 14:05
 spoza Polski
#216668
http://vaglog.pl/log_251233.html

Zrobiłem dyn. log DPFa, żeby skontrolować temperatury i różnice ciśnienia. Ktoś może się zna i potrafi ocenić czy jest okej?

Log zrobiłem na około 20 minut trasy miejskiej, autostradowej, podmiejskiej i znowu miejskiej, z dużymi różnicami wysokości, więc trzeba było przygazować co nieco i gdzie niegdzie.

Czemu "chwilowe" zapełnienie utrzymuje się cały czas na 0%? Nie powinno to choćby minimalnie wzrosnąć?

Idę zobaczyć rurę wydechową. Zaraz wracam.

PS. wydech suchy.