Volkswagen Golf MK5

By Walek -  01 kwie 2022, 20:42
 łódzkie
#288674
Witam.
Zauważyłem po zdjęciu osłony silnika mokro przy wlewie oleju. Cała ta osłonka, guma czy nie wiem jak to nazwać ogólnie chodzi luzno i można nią poruszać na boki. Mam wrażenie, że stąd też wyciek oleju. Może nie jest niewiadomo jak dużo ale jednak robi się coraz więcej. Na zdjęciu zaznaczyłem o co mi dokładnie chodzi bo nie wiem jak to nazwać i jak tego szukać, żeby to wymienić. Kupię sama uszczelke czy to jest jakiś wkład czy jak? To powinno być tak luzno?
Obrazek
Awatar użytkownika
By jarek60 -  03 kwie 2022, 21:31
 zachodniopomorskie
#288685
Dodaj zdjęcie, a potem wyślij zdjęcie.

Dodano po 1 godzinie 1 minucie 10 sekundach:
U mnie coś dzwoniło w aucie tak jak jakiś wiatrak tarł o obudowę.
Okazało się że ta uszczelka za nisko się zsunęła i obudowa na niej drżała wydając te hałasy.
Jeżeli tam był olej w koło tej uszczelki, to znaczy ze jakaś sierota tam go rozlała w czasie nalewania oleju.
Ta uszczelka jest do mocowania na niej osłony silnika -obudowy.
Wytrzyj olej, załóż ją prawidłowo i tyle, ona u nie jest luźna tylko musi być prawidłowo założona, razem z obudową. Będzie zdjęcie to lepiej to zobrazuje.
Jak będzie prawidłowo założona uszczelka, to i ta obudowa przestanie drżeć podczas pracy silnika.
Auto mam kilka lat, a dopiero teraz zwróciłem na to uwagę. Też myślałem że ta uszczelka może od innego auta bo luźna.