Volkswagen Golf MK5

Aktualizacja forum

Nast膮pi艂a bardzo du偶a aktualizacja forum. Zosta艂 zaktualizowany ca艂y core wraz z wszystkimi modu艂ami i template do nich przypisanych. W przypadku znalezienia nieprawid艂owo艣ci w dzia艂aniu forum u偶ytkownicy proszeni s膮 w pierwszej kolejno艣ci o wyczyszczenie pami臋ci podr臋cznej przegl膮darki (Zazwyczaj CTRL + F5) a gdy ta operacja nie pomo偶e o zg艂oszenie poprawki w odpowiednim dziale koniecznie w formie listy
przez paweu -  30 mar 2013, 16:27
 podkarpackie
Cze艣膰,
Mam problem z moim Golfem.
Co jaki艣 czas wyskakuje b艂膮d
19558 - Motor for Intake Manifold Flap (V157): No Signal
Sprawdzi艂em bezpiecznik, wyciagn膮艂em przepustnic臋, wyczy艣ci艂em, p贸藕niej podmieni艂em z koleg膮 z Passata B6.
Nadal pojawia si臋 b艂膮d, czasem jest tak 偶e wyskakuje co kilka dni, a czasem po drugim lub trzecim odpaleniu, silnika.
Przepustnica gasz膮ca jest na 100% sprawna, w tej chwili jest za艂o偶ona z Passata, dzia艂a przy w艂aczaniu zap艂onu i przy wykonywaniu testu VCSDem (tak samo zachowuje sie moja oryginalne przepustnica).
Podejrzewam uszkodzenie wi膮zki kabli odpowiedzialnych za sygna艂 z przepustnicy.
Gdzie mo偶e wyst臋powa膰 potencjalne uszkodzenie?

edit:
Czy jest jaki艣 przeka藕nik za艂膮czaj膮cy V157?
Czy ma kto艣 schemat elektryczny pod艂膮czenia V157, na kt贸re piny wchodzi do komputera?
przez paweu -  01 kwie 2013, 16:52
 podkarpackie
1. W tym momencie mam za艂o偶on膮 przepustnice z passata b6, w pasacie wszystko 艂adnie chodzi艂o, a u mnie wyrzuca b艂膮d (po kilku uruchomieniach silnika), ale przepustnica dzia艂a poprawnie. Zamyka si臋 i otwiera przy w艂膮czeniu/wy艂膮czeniu zap艂onu,
2. Przepustnica z mojego silnika chodzi w passacie i nie generuje b艂臋du, co jednoznacznie wskazuje na uszkodzon膮 wi膮zk臋 elektryczn膮 przy moim silniku
3. Widzia艂em ten w膮tek o czyszczeniu wn臋trza przepustnicy, u mnie w 艣rodku jest czy艣ciutko, a poza tym czujnik po艂o偶enia przepustnicy realizowy jest chyba indukcyjnie, bo nie ma 偶adnych 艣cie偶ek i suwaka.

Znalaz艂em taki w膮tek na elektrodzie
http://www.elektroda.pl/rtvforum/viewto ... 3#11261613
Jutro po pracy postaram si臋 przejrze膰 istalacj臋 od V157 do komputera, mo偶e co艣 znajd臋

Czy komputer (sterownik) silnika w golfie znajduje si臋 pod skrzynk膮 bezpiecznik贸w w komorze silnika?
Czy jest jaki艣 przeka藕nik odpowiedzialny za sterowanie V157

Czy kto艣 ma jeszcze jakie艣 pomys艂y?
Awatar u偶ytkownika
przez Dexter23pl -  01 kwie 2013, 21:09
 艣l膮skie
wg schematu
pin 1 masa
pin 2 zasialnie
pin 3 i 4 to sygna艂y z komputera

zasilanie , V157 - bezpiecznik SB8 10A - przeka藕nik w komorze silnika 458 (zacisk 30) zasila on du偶o element贸w wi臋c awaria jego raczej odpada.
mo偶e sprawd藕 z艂膮cza masowe przy lampach, mo偶e zardzewia艂e i nie 艂膮czy gdzie艣

Obrazek
przez paweu -  01 kwie 2013, 21:40
 podkarpackie
Super, dzi臋ki za schemat.
Je艣li b臋d臋 mia艂 czas, to jutro przejrz臋 po艂膮czenia masowe i to z艂膮cze D180.
Czy komputer J248 znajduj臋 si臋 pod plastikowym podszybiem?
przez paweu -  03 kwie 2013, 19:39
 podkarpackie
Przeczy艣ciem styki przeka藕nika 458.
Przyczy艣ciem wszystkie po艂aczenia masowe w okolicy lewej (strona kierowcy) lampy. Kostki 艂膮czeniowe potraktowa艂em WD-40.
Nic to nie da艂o, wczoraj jeszce chodzi艂o, dzisiaj przy powrocie z pracy wyskoczy艂 b艂膮d.
Klapa dzia艂a, silnik g艂adko ga艣nie
przez paweu -  05 kwie 2013, 21:16
 podkarpackie
Powodem pojawiania si臋 b艂臋d贸w, by艂 przetarty kabel.
Na odcinku mi臋dzy akumulatorem a rozrusznikiem wi膮zka jest za艂amana i skr臋ca w d贸艂 i w tym miejscu kabel by艂 przetarty.
Nie by艂 to pierwszy uszkodzony kabel, ju偶 wcze艣niej kto艣 naprawia艂 dwa inne.
Nie ma b艂臋du 19558, ale pojawi艂 si臋 19559. Mam nadziej臋, 偶e to nie wr贸偶y uszkodzonej klapy, a jedynie nast臋pny problem z okablowaniem.
Mam nadziej臋, 偶e jutro si臋 z tym uporam, dzisiaj zabrak艂o czasu

Miejsce za艂amania (uszkodze艅) wi膮zki kabli.
Po wyj臋ciu obudowy filtra powietrza widzimy co艣 takiego.
Na zdj臋ciu prowizoryczne zabezpieczenie wi膮zki kabli, w miejscu uszkodzenia.
http://img837.imageshack.us/img837/4934/47230913.jpg

Aktualizacja forum

Nast膮pi艂a bardzo du偶a aktualizacja forum. Zosta艂 zaktualizowany ca艂y core wraz z wszystkimi modu艂ami i template do nich przypisanych. W przypadku znalezienia nieprawid艂owo艣ci w dzia艂aniu forum u偶ytkownicy proszeni s膮 w pierwszej kolejno艣ci o wyczyszczenie pami臋ci podr臋cznej przegl膮darki (Zazwyczaj CTRL + F5) a gdy ta operacja nie pomo偶e o zg艂oszenie poprawki w odpowiednim dziale koniecznie w formie listy