Volkswagen Golf MK5

By zycho -  06 lis 2014, 13:08
 lubelskie
#149605
Lukasz89 pisze:W FSI nie ma przepływomierza ;) :cool: TO JEST WINA BRUDNEJ PRZEPUSTNICY NA 98%
emiter pisze:Kolego, wyczyść tą przepustnice, max godzinka roboty z piwkiem w ręku bez pośpiechu :D nawet jeśli to nie jej wina po takim przebiegu czyszczenie wskazane nawet bardzo ;)
Wychodzi na to, że problemem jest czujnik położenia wału korbowego - dzisiaj mam go wymieniać i zobaczymy jak to będzie wyglądać. Czytałem o tych przepustnicach i wiele osób właśnie radzi, że warto je czyścić. Jest to coś stosunkowo łatwego, jak się za to zabrać, jakieś porady? Bo trochę zielony jestem w tych tematach.
Awatar użytkownika
By Lukasz89 -  06 lis 2014, 16:42
 lubelskie
#149620
zycho pisze:
Lukasz89 pisze:W FSI nie ma przepływomierza ;) :cool: TO JEST WINA BRUDNEJ PRZEPUSTNICY NA 98%
emiter pisze:Kolego, wyczyść tą przepustnice, max godzinka roboty z piwkiem w ręku bez pośpiechu :D nawet jeśli to nie jej wina po takim przebiegu czyszczenie wskazane nawet bardzo ;)
Wychodzi na to, że problemem jest czujnik położenia wału korbowego - dzisiaj mam go wymieniać i zobaczymy jak to będzie wyglądać. Czytałem o tych przepustnicach i wiele osób właśnie radzi, że warto je czyścić. Jest to coś stosunkowo łatwego, jak się za to zabrać, jakieś porady? Bo trochę zielony jestem w tych tematach.
Proste. Zdejmujesz filtr powietrza (pokrywa trzymająca filtr). Później odpinasz wtyczkę od przepustnicy. następnie odkręcasz 4 śrubki, i przepustnicę czyścisz szmatka (nie drap tylko !) benzyną, zmywaczem do hamulców... ale tak by nie zalać elektroniki, można też otwierać klapke i tam tez w rogach czyścic (wskazane).

Później musi to wyschnąć i wsadzasz do auta. Warto przy okazji wymienić oring (czerwony) pod przepustnica bo...morszeje jak to guma - czasem w nim moze być problem bo lewe powietrze zaciąga i silnik gaśnie, pracuje nierówno !

Wszystko składasz, odpalasz silnik i niech chwile pochodzi. Jak coś źle jest to jedziesz na VCDSa by przywrócili ustawienia zerowe przepustnicy (bo była odłączana...) - u mnie np. nie było takiej potrzeby. :cool: