Volkswagen Golf MK5

By kenny83 -  13 lut 2014, 18:48
 podkarpackie
#120116
Dzisiaj Golfik dostał nowy napinacz i łańcuch. Mam nadzieje, że jutro podpinając się do VCDS błędu już nie zobaczę.
Wymiana w ASO ze wszystkim plus wymiana węża odpowietrzającego 1500 pln.

Tak więc jak ktoś będzie miał taki błąd to najpierw niech sprawdzi sobie opór na zaworze N205. Ma on oscylować między 10 a 18 omów. Wtedy zawór jest ok i trzeba szukać dalej. Mi kazali kupić zawór za 820 pln, który by nic nie pomógł dobrze, że tego nie zrobiłem.
Mam nadzieje, że już będzie po problemie.

No i po dzisiejszym podpieciu się pod kompa błąd jest dalej masakra w poniedzialek znowu kierunek ASO.
By kenny83 -  21 lut 2014, 19:31
 podkarpackie
#121283
We wtorek stwierdzono, źe dodatkowo po wymianie łańcucha i napinacza trzeba wymienić nastawnik faz rozrządu, który wiadomo ile kosztuje. Po wymianie kilku tel. i zdań z ASO doszliśmy do ugody i zaakceptowałem wymianę nastawnika. Do dnia dzisiejszego cisza ze strony ASO zobaczymy co przyniesie nowy tydzień.
By kenny83 -  24 lut 2014, 21:39
 podkarpackie
#121641
Tak więc dzisiaj odebrałem Gofra z ASO. Został wymieniony nastawnik faz rozrządu i wychodzi na to źe w końcu jest juź ok. Problem został rozwiązany z małymi pertubacjami ze strony ASO. Cały koszt naprawy łańcuch,nastawnik,napinacz i reszta gadzetów to ponad 3 tyś. zł.
By kenny83 -  28 kwie 2014, 20:05
 podkarpackie
#129357
Czyżby historii ciąg dalszy??
Po przejechaniu 1200 km podpinam się dzisiaj pod VCDS i co widzę mój kochany nie zapomniany błąd, aż coś mi się zrobiło.
Błąd wyskoczył co prawda tylko raz 400 km temu no ale wyskoczył.
Skasowałem go i zobaczymy jutro po przejechaniu się z zimnego silnika tak jak to miało miejsce przedtem.
I teraz moje pytanie Panowie czy na części w ASO jest jakaś gwarancja??
Czy jeśli okaże się, że błąd będzie wyskakiwał mam prawo do jakieś naprawy??
Ręce mi dzisiaj opadły.
By kenny83 -  07 cze 2014, 18:36
 podkarpackie
#134218
Witajcie
Dzisiaj podpinam sie co i jak w moim golfiku i błąd znowu był częstiotliwość występowania błedu 2 i ostatni raz wyskoczył 400 km temu. Muszę się zibaczyć kiedy wyskakuje na VCDS i chyba zgłosze sprawę do ASO. Zapłaciłem 3 tyś i co jakiś czas występuje błąd.