Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
#147859
Witam
Muszę zmienić auto na jakieś lekkie auto i do tego w benzynie.
Obecnie jeżdżę jettą 1.9 tdi i płaciłbym za to auto 400 euro podatku drogowego na kwartał w holandii.
Szukam młodego rocznika,
Moje zainteresowania wzbudziły citroen c3 II , renault clio , fiat 500 , alfa mito
Kwota do 45tys

A tak wogle to moje auto będzie do sprzedaży więc jak ktoś byłby zainteresowany to dawać na priv , to prześlę więcej danych , zdjęć itd. itp.
co byście polecili ?
By jurek9491 -  04 lut 2015, 19:26
 kujawsko-pomorskie
#164420
Witam wszystkich!

Jako, iż ostatni egzemplarz Golfa V, który miałem na oku okazał się niegodny uwagi (cofnięty licznik), rozpocząłem poszukiwania na nowo. Szukam auta z silnikiem 1.9 TDi (najlepiej BKC), rocznik min. 2006 i jakiś sensowny przebieg (do 180 tys.). Budżet jakim dysponuję, to ok. 20 tys. zł. Macie może jakieś godne polecenia ogłoszenia/namiary lub może sami chcecie sprzedać swoje auto? :) Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.
By jurek9491 -  05 lut 2015, 11:48
 kujawsko-pomorskie
#164531
Mettenoos pisze:
jurek9491 pisze: rocznik min. 2006 i jakiś sensowny przebieg (do 180 tys.). Budżet jakim dysponuję, to ok. 20 tys. zł. Macie może jakieś godne polecenia ogłoszenia
cięzko o coś sensownego z tymi założeniami
Rozumiem, że chodzi o cenę. Jeśli rzeczywiście byłoby coś godnego zainteresowania, to jestem w stanie dołożyć oczywiście.
By jurek9491 -  06 lut 2015, 22:51
 kujawsko-pomorskie
#164859
golfiarz pisze:jurek9491 może być ciężko z takim przebiegiem znaleźć , oczywiście oryginalnym..
Dla rocznika 2006r przebieg będzie oscylował będzie 220 w górę.
Ważne , żeby był serwisowany na bieżąco..
Domyślam się tego. Samochody z silnikiem diesela na zachodzie robią dużo kilometrów - tylko gdy zostaną sprowadzone do Polski, to wtedy ich przebieg magicznie spada do 140-160 tys. km. :D
Mettenoos pisze:jarry sprzedawał u nas na forum swojego Mk5 z 2004, bardzo doinwestowany, lepiej kupić takiego sprawdzonego doinwestowanego niż 2006 niewiadomego pochodzenia
Właśnie takiego szukam, od użytkownika, który dba o samochód, regularnie serwisuje, itp. Nie chcę kupować od handlarzy. Dlatego też trafiłem na to forum i mam nadzieję, że znajdę w końcu swojego Mk5 i zagoszczę tu na dłużej :)
Awatar użytkownika
By sulekmk4 -  21 lut 2015, 13:32
 kujawsko-pomorskie
#167227
Witam kolegów,jestem tutaj nowy i chciałbym zasięgnąć od Was trochę porady.
Aktualnie jeżdżę golfem IV generacji z silnikiem 1.6 v8 AKL z 2000r. Silnik ogólnie dobry,pomimo humorów z falowaniem obrotów nie miałem z nim żadnych problemów,może dlatego że dość okazyjnie nabyłem ten samochód,może cena nie okazyjna,ale przebieg,który nie będę podawał bo i tak mi nikt nie uwierzy :) Dlatego szkoda będzie mi się go pozbyć,ale nudzi mi się ten samochód,chciałbym coś nowszego,bardziej przestronnego,przede wszystkim żwawego. No i ta symfonia trzeszczących plastików mnie dobija,bo moim zdaniem w moim aucie musi chodzić wszystko na tip top,tak też jest oprócz tych plastików :D

Zastanawiam się nad kupnem golfa V,moi dwaj kumple mają wersje 1,9 TDI,i tak mi się wydaje,że jest w nich więcej miejsca niż w moim,na tylniej kanapie również. A jechaliśmy w 5 osób w trasę 350 km w jedną stronę i żaden nie narzekał.
Nie jestem pewien co do wersji silnikowej,1.6 znam,wiem że dobry,lecz słaby(jeśli brałbym benzynę to wstawiałbym gaz),1.9 z jednej strony do mnie przemawia,a z drugiej strony boje się kosztów utrzymania,wtryski,dwumas,turbo. A kończę technikum i wybieram się na studia,więc pracy jeszcze nie mam a części do ropniaka tanie nie są. Na studia będę jeździł zaocznie,120 km w jedną stronę. Tras często aktualnie nie pokonuję,głównie do szkoły 50 km w dwie strony codziennie,troszkę po miasteczku pojeżdżę dwa razy w tygodniu. Co Panowie myślą ? Mam wziąć pod uwagę TDI czy zostać przy benzynie ? Ile musiałbym dać za dobrego golfa ? Myślałem też nad audi a4 b6 i passkiem B5 FL,ale aluminiowe zawieszenie mnie troszkę przeraża. V generacja jakie ma zawieszenie ?

Z góry przepraszam za tak długie farmazony z mojej strony :) Do kupna auta podchodzę spokojnie i z dystansem,wolę kilka miesięcy przeanalizować samochody i wtedy kupić :)

Pozdrawiam
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 11