Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
#239310
Słuchajcie koledzy. Ja to już taki trochę chyba wiekowy się robię, bo myślę o zamianie mojej Jetty na Golfa Plusa z silnikiem 1,6 Pb. Ma ktoś jakieś doświadczenia z takim VW? Wiem, że demon prędkości to to nie jest, ale podoba mi się bryła auta i wyżej umieszczone jednak siedzenia. Co wy na to? Aha, no po zakupie bym zagazował oczywiście.
#239324
zależy kto czego oczekuje, na pewno ciut pojemniejszy choć ta deska do mnie nie przemawia tak samo jak w Tigu ale to kwestia gustu, silnik jeśli chodzi o koszty, prostotę w połączeniu z LPG na pewno na plus, aby tylko miał sensowne wyposażenie a nie jakiś goły kondom bo o to ciężko w połączeniu z motorem Pb

Z drugiej strony czy ja wiem czy jest sens przesiadanie się z Jetty A5 na Mk5+, wielkiej różnicy na plus nie poczujesz, jeśli już chcesz czegoś przestronniejszego to celowałbym w większą budę chyba że masz na myśli wyłącznie koszty
#239326
pitt52 pisze:Słuchajcie koledzy. Ja to już taki trochę chyba wiekowy się robię, bo myślę o zamianie mojej Jetty na Golfa Plusa z silnikiem 1,6 Pb. Ma ktoś jakieś doświadczenia z takim VW? Wiem, że demon prędkości to to nie jest, ale podoba mi się bryła auta i wyżej umieszczone jednak siedzenia. Co wy na to? Aha, no po zakupie bym zagazował oczywiście.
Mam takiego Plusa z silnikiem 1.6MPI BSE. Właściwie to auto żony, która użytkuje go codziennie dojeżdżając do pracy ale zrobiłem nim osobiście kilka tys km i mogę polecić jako auto rodzinne - objechaliśmy nim pół Europy razem z dzieckiem i daje radę - na autostradach brakuje 6 biegu i to bardzo. Natomiast komfort podróży jest wg mnie bardzo wysoki - pozycja za kierownicą jest idealna, nawet 2-metrowiec nie będzie narzekał, a dodatkowo miejsca z tyłu na nogi jest po prostu ogrom - nie wiem jak projektanci tego dokonali, ale wycisnęli maksimum miejsca z tej bryły. Osobiście jeżdże Audi A4 i tam miejsca z tyłu nie ma - ciasnota. W Plusie bagażnik ma podwójną podłogę a dodatkowo przestrzeń bagażową możesz zwiększyć przesuwając do przodu kanapę - świetnie się to sprawdza.
Auto z tym silnikiem demonem prędkości to nie jest, a dodatkowo przy większych prędkościach daje się we znaki hałas - tutaj na tle Audi jest wyraźna różnica, ale walczę z tym montując dodatkowe wytłumienia itp.
My jesteśmy z zakupu tego auta bardzo zadowoleni, na razie jeździ na PB i trochę jednak daje po kieszeni w porównaniu do poprzedniego auta żony, stąd decyzja że będzie zakładana instalacja LPG na jesień.
#239343
Dziękuję kolegom turzol i Mettenoos za odpowiedzi. Są bardzo pomocne. Co do instalacji lpg to owszem miałem już przykre doświadczenia w tym względzie, ale były one spowodowane wadliwym jej doborem. Pytałem już gazownika, tak marginesie to informacja dla turzole, w Skrzyszowie i koszt takiej instalacji to 2800 zł przy 5-cio letniej gwarancji. Mówię o silniku 1,6 102 km. Pzdr
#239344
pitt52 pisze:Dziękuję kolegom turzol i Mettenoos za odpowiedzi. Są bardzo pomocne. Co do instalacji lpg to owszem miałem już przykre doświadczenia w tym względzie, ale były one spowodowane wadliwym jej doborem. Pytałem już gazownika, tak marginesie to informacja dla turzole, w Skrzyszowie i koszt takiej instalacji to 2800 zł przy 5-cio letniej gwarancji. Mówię o silniku 1,6 102 km. Pzdr


Ja mam właśnie ofertę za ok 2700zł na gotowo za instalację sekwencyjną do 1.6 BSE. Zanim jednak się zdecyduje właściciel zakładu zasugerował żebym pojeździł na benzynie żeby wyłapać ewentualne bolączki silnika. Póki co chodzi jak zegarek, ale też zaraz po zakupie dostał nowe świece, kable WN, rozrząd, uszczelki kolektora i dekla. Na biegu jałowym przy wyłączonej klimatyzacji czuć takie lekkie bujanie w kabinie, ale ten typ tak podobno ma :)
#240636
VCX_7 pisze:A golfa w benzynie z budżetem 22 tys., bez "wodotrysków"- co polecicie, głownie jazda miejska dla dziewczyny :) .
1.4 lub 1.6 MPI dla dziewuchy do miasta to wg mnie jedyny słuszny wybór a czy to będzie 1.4 czy 1.6 .... wazniejszy stan ogolny od samej wersji silnikowej, mowa oczywiście cały czas o aucie do miasta dla dziewczyny
  • 1
  • 7
  • 8
  • 9
  • 10
  • 11