Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
By adek -  21 wrz 2015, 0:22
 łódzkie
#193330
piter_ldz pisze:modyfikacja postu - nasz golf z KRA znowu odmlodnial:
Rok produkcji : 2007
Przebieg : 89 130 km
Cena : 27 900 zł



http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... y4zWH.html

05.05.2015
Aukcja w której auto ma 150 000 km przebiegu :
http://webcache.googleusercontent.com/s ... ient=opera

23.04.2015
Aukcja w której auto ma 272 000 km przebiegu :
http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-vw ... 43b1df5200
To co, na święta to pewnie przebieg na minusie będzie miał :laugh: :laugh: :laugh:
Awatar użytkownika
By marnon -  22 wrz 2015, 16:24
 śląskie
#193538
no ale Panowie przecież to jawne oszustwo i macie na to dowody... zgłoście to na policję podając te dane albo do gościa niech ktoś zadzwoni czy to auto do tyłu jeździ że mu km ubywa z każdym miesiącem ? masakra, co za kraj.
By Charakterek -  23 wrz 2015, 9:18
 mazowieckie
#193600
Zalman pisze:Jak nie jak jest pokazany. Ale niestety taka jest Polska. Auta z 2 na początku nie sprzedass. Sami ludzie się o to proszą żeby tak chcieli
E tam. Sprzeda się sprzeda. Żonową Megankę sprzedawałem. Miała 221 000 przelotu (około, bo nie pamiętam). W dodatku miała diesla, automatyczną skrzynię i cenę jedną z wyższych w tym roczniku. O 15:00 wystawiłem ogłoszenie a o 16:20 odjechał nią nowy właściciel. Więc wszystko da się sprzedać o ile uczciwie podejdziesz do tematu. Ja tam na przykład opisałem wszystko, bez ściemy.

Link do ogłoszenia, daję z Joe Monstera, bo trafiło i tam, a z racji tego, ze jest długie, to nie zachęcam do czytania...
http://joemonster.org/art/32920/Szczera ... ez_sciemy_
By adek -  04 paź 2015, 21:21
 łódzkie
#195097
http://olx.pl/oferta/volkswagen-golf-1- ... 910a3d9484
Marka: Volkswagen
Model: Golf
Rocznik: 2007
Silnik: 1.9 TDI
Tablice rej.: AH20545
VIN: WVWZZZ1KZ7W195364
Przebieg w ogłoszeniu w Polsce: 190 200 km
Ostatni odnotowany przebieg: 269 000 km (06-09-2014)
Źródło : facebook : Moto Detektyw

Wrzucam żeby się ktoś nie naciął, bo na zdjęciach wygląda na dość zadbany i nieźle wyposażony egzemplarz. Wiadomo, dobrze utrzymane 300 tys. nie powinno sprawiać problemów, ale mentalność w PL niestety nie pozwala handlować takimi autami.
Awatar użytkownika
By qbq903 -  01 gru 2015, 14:55
 dolnośląskie
#203097
http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... d685b5056e

Może nie jest to jakiś wielki "babol" ale napiszę co widziałem i słyszałem.

Auto oglądałem 2 tygodnie temu na stacji paliw pod Poznaniem (tam są też zrobione zdjęcia do ww. aukcji).
Właściciel ma na stację bardzo blisko - prosił o telefon jak już będę na miejscu, jak zadzwoniłem to był w ciągu minuty (mimo to w domu/ komisie spotkać się nie chciał - chyba jest handlarzem, tylko dopisek "inne auto w rozliczeniu" go trochę zdradza).
Auto ma przednią szybę kilka lat młodszą od pozostałych (nie pamiętam na 100% czy boczna kierowcy też czy nie - więc nie chcę skłamać, ale któraś jeszcze szyba budziła wątpliwości).
Połamana jest podstawa obudowy filtru powietrza do silnika (poklejona silikonem, niby komuś się urwała jak filtr wymieniał - rozumiem dekiel ale podstawa? Pudzian jakiś czy coś :P )
Tylna kanapa ma rysy na plastikach po boku (między drzwiami a tapicerką).
Jak się dobrze przyjrzeć pod maską to spasowanie elementów a dokładnie ich przymocowanie do nadwozia budzi pewne obawy (śruby jakieś dziwne - każda z innej parafii, w moim aucie mam wszystkie identyczne - może to moje przewrażliwienie).
Pan jak zobaczył, że wyciągamy latarkę i patrzymy pod maskę oraz na oznaczenie na szybach to od razu negocjacje się zerwały - "Nie wiem o ile opuszczę cenę, nie wiem co z szybami, nie wiem czy wezmę wasze obecne auto w rozliczeniu, nie zgaszę go żeby wystygł bo to diesel i musi chodzić" - i tak dalej.
Ogólnie jak zaczęliśmy oglądać szyby i świecić latarką pod maską to jego postawa z "Patrzcie jakie mam fajne auto, tu jest to, tu jest tu a tu mam takie ładne znaczki" zmieniła się na mam wy****ne (wsadził ręce w kieszenie i nic nie mówił oprócz odpowiadania na pytania jak wyżej - "nic nie wiem").

Generalnie obejrzeć (jak ktoś ma blisko) można, dla mnie było to zmarnowane 140km (w jedną stronę) - może auto jest dość dobre, działa, jeździ, skręca, ale nie za taką kasę przy tylu budzących podejrzenia sprawach. Chociaż przyznać trzeba jedną rzecz - czysto w środku tak, że buty chciałem ściągać wsiadając do niego :)
Szyby starsze o miesiąc chyba można mieć z fabryki - tak?
Ale kilka lat to już przegięcie, nie może udawać, że tego nie widzi, mógł się przyznać - "kamień strzelił i była robiona szyba" - a nie zaparł się, że on nic nie wie, mówię mu wprost, że szyba jest dużo młodsza to on, że nie ma o tym pojęcia - i gadaj z takim :bad:

Nie lubię takich cwaniaczków i ściemniaczy.
Jak ktoś inny obejrzy to proszę o info czy moje obawy potwierdza czy może jestem przewrażliwiony.
Jeszcze raz to napiszę - nie dyskwalifikuję tego samochodu, sądzę, że osoba oglądająca go powinna wykazać się czujnością i większą wiedzą niż ja.
Mam zrzut ekranu aukcji w razie jakby się skończyła.
Awatar użytkownika
By qbq903 -  01 gru 2015, 15:28
 dolnośląskie
#203101
Czyli różnica dopuszczalna.
Tak jak napisałem wcześniej - osoba o większej wiedzy niż ja może potwierdzić/ odsunąć moje obawy.
Możliwe, że auto jest dobre a ja jestem jakiś przewrażliwiony, w każdym bądź razie - dzięki za odpowiedź :)
Awatar użytkownika
By Tyson -  01 gru 2015, 22:18
 mazowieckie
#203147
paku pisze:Szyby w samochodzie z rocznika 2008, mogą być wyprodukowane w 2007. Ogólnie rok różnicy.
Male sprostowanie: Tylko do marca montują szyby rok starsze, zatem jeżeli auto jest np. z polowy roku to w oryginale powinny być szyby z bieżącego roku.
Awatar użytkownika
By Tyson -  01 gru 2015, 23:19
 mazowieckie
#203151
od kilku osób z branży motoryzacyjnej to słyszałem. Sprawdzając w swoich samochodach to by się zgadzało. To jest tzw. wyczyszczenie magazynów w I kwartale. Nawet na logikę nikt by nie zamawiał szyb na cały rok do przodu. Producenci aut mają swoje prognozy ile wyprodukują w danym okresie + ewentualny odsetek na części zamienne = podpisanie kontraktu z podwykonawcą.