Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
Awatar użytkownika
By soil -  16 lis 2015, 23:44
 śląskie
#200998
- na zdjęciach zderzak przedni i tylny mają inny odcień,
- przednia kratka od gti a nie gt,
- na klapie znaczek 'gtd' i to jeszcze krzywo przyklejony,
- przyklejone 'r' na błotnikach
- środek faktycznie wygląda jak r-line (fotele, listwy, popielniczka, kierownica)
- gałka dsg chyba z scirocco
- na filtrze paliwa sporo rdzy


Na ostatnim zdjęciu jest vin i kody wyposażenia - warto sprawdzić historię, rozkodować wyposażenie i sprawdzić co powinno być a co jest dołożone. Warto się zorientować czy pompki były wymienione.

Generalnie ciekawie to auto się prezentuje :hmmm:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  17 lis 2015, 11:40
 pomorskie
#201023
Nigdy w życiu nie jechałbym przez całà Polskę żeby obejrzec auto sprowadzone i gdzie widać po głupich znaczkach że jakieś kombinacje alpejskie ktoś robił, jeśli byłboby krajowe z pełną historią ASO sprzedawane przez dealera to owszem
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  17 lis 2015, 12:44
 dolnośląskie
#201026
Mettenoos pisze:Nigdy w życiu nie jechałbym przez całà Polskę żeby obejrzec auto sprowadzone i gdzie widać po głupich znaczkach że jakieś kombinacje alpejskie ktoś robił, jeśli byłboby krajowe z pełną historią ASO sprzedawane przez dealera to owszem
znaczki mozesz pozdejmowac. Właścicielowi sie podobały i sobie je założył/dokleił...
z tego co jeszcze zauwazyłem to peknieta tylna dokładka

z pewnoscia trzeba do takiego samochodu podejsc z ostroznoscia i dokładnie go przeswietlic
Awatar użytkownika
By Krzycho -  17 lis 2015, 13:08
 małopolskie
#201031
michciooo pisze:@Krzycho dlaczego byś omijał?

silnik BMN - czy to nie jest ten, w którym pęka głowica?
bo prawie zawsze z autami typu okazja... zamienię.... coś jest nie tak...
w silnikach BMN głowice nie pękają ale u mnie pękła... :P
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  17 lis 2015, 14:10
 pomorskie
#201036
michciooo pisze:Panowie ale czy którykolwiek samochód z tego forum nie jest kombinowany?
ale znaczki potrafimy przyklejać prosto :)

pytania czy właściciel krzywo przykleił bo jest ślepy i ma dwie lewe ręce czy znaczki były zdejmowane do lakierowania nadwozia, tego niestety nie wiadomo

Dodano po 46 sekundach:
Krzycho pisze: w silnikach BMN głowice nie pękają ale u mnie pękła... :P
Jakiemuś forumowiczowi pamiętam pękła w BMM choć też podobno nie pękają :)

Dodano po 6 minutach 21 sekundach:
A-R-T-U-R pisze: znaczki mozesz pozdejmowac. Właścicielowi sie podobały i sobie je założył/dokleił...
z tego co jeszcze zauwazyłem to peknieta tylna dokładka

z pewnoscia trzeba do takiego samochodu podejsc z ostroznoscia i dokładnie go przeswietlic
Artur wiadomo że znaczki można zdjąć, być może "tuning" znaczkowy przeprowadzono już w Polsce bo właściciel jest "czytelnikiem" forum :) ale nie chodziło mi o to, lecz czy opłaca się jechać 500 km do auta, które budzi podejrzenia, które ktoś kiedyś ściągał z Niemiec, jeśli ściągał to wiadomo że w mniejszym lub większym stopniu szukał okazji. Ja nigdy nie wypuszczam się poza obręb województwa chyba że jest to auto krajowe i serwisowane przez dealera, który go sprzedaje, tak zrobiłem w tym roku dwa razy, raz to jechałem do Szczecina po Puga z przebiegiem 80kkm którego sprzedawał serwis Peugeota u którego był serwisowany i który został zostawiony w rozliczeniu a niedawno byłem w Starogardzie Gdańskim, tym razem kupowałem od osoby prywatnej pierwszego właściciela Toyoty RAV4 z 2004 roku 2.0 D4D z autentycznym przebiegiem 160kkm zakupiona i serwisowana w Toyocie Chwaszczyno. To są dla mnie okazje bez względu na cenę, bo cena w obu przypadkach była dużo wyższa niż wylansowana przez handlarzy

Dodano po 5 minutach 16 sekundach:
sprzedaje michuluzak a ktoś o takim nicku był na naszym forum http://www.vwgolfv.pl/memberlist.php?mo ... ile&u=5671 niestety za dużo się nie udzielał, IP ze Slupska więc może to być ten sam człowiek
Awatar użytkownika
By A-R-T-U-R -  17 lis 2015, 14:32
 dolnośląskie
#201039
wszystko zależy czy to handlarz czy nie
ja zakupując samochód w DE kupowałem go osobiście i nie szukałem okazji (zakup odbył się w Dreźnie czyli 100 km od granicy PL gdzie akurat niefart chciał przebywałem na urlopie :laugh: ) gdyż przeznaczenie tego samochodu było zgoła inne niż handel. miał być serwisowany, dobrze utrzymany i bezwypadkowy i bez żadnego błędu. został prześwietlony wszerz i wzdłuż.
okazji to można w markecie na wyprzedaży szukać ale nie na rynku motoryzacyjnym :cool: (chyba że kupujemy części do samochodu ale to inna bajka) :oczko:

Dodano po 4 minutach 44 sekundach:
a wracając do tematu - auto wydaje się być zadbanym egzemplarzem, jestem ciekaw czy właściciel posiada zdjęcia jak auto wyglądało przed zmianami czy takie też je zakupił w DE...
odnośnie różnicy w kolorze dokładki - często nie jest to wyznacznik gdyż w świetle dziennym wszystko pasuje idealnie a zrobisz fotkę i wychodzi różnica koloru...
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  17 lis 2015, 14:40
 pomorskie
#201040
A-R-T-U-R pisze:
odnośnie różnicy w kolorze dokładki - często nie jest to wyznacznik gdyż w świetle dziennym wszystko pasuje idealnie a zrobisz fotkę i wychodzi różnica koloru...
dokładnie a często na zdjęciach lakier na elementach plastikowych ma inny odcień niż na elementach metalowych
By michciooo -  17 lis 2015, 14:42
 śląskie
#201041
ze wcześniejszej rozmowy z właścicielem golf był jako drugi samochód w domu, a do codziennej jazdy był większy samochód, który w zeszłym tygodniu został skradziony, więc właścicielowi "pasowałoby" go sprzedać, żeby kupić większy, rodzinniejszy samochód... aktualnie zarezerwowany dla jakiegoś sąsiada...