Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
By carolsz -  18 lut 2016, 9:36
 dolnośląskie
#216060
ja za podobną cenę kupiłem wersje z dwu strefą, tempomatem, przyciemnionymi szybami oraz fabrycznym radiem, ale jakieś 2-3 lata temu (sztuka z niemiec). co prawda jakieś przygody i mój miał ale ja bym tego golasa odpuścił. a pod komputerem go sprawdzałeś ?

chyba podgrzewacza przedniej szyby też nie ma ?
By wojniz -  18 lut 2016, 10:20
 podkarpackie
#216072
A-R-T-U-R pisze:
Mancin pisze:Byłem, oglądałem.
Wszystkie szyby z 2006 roku, na wszystkich progach nakładki GOAL, w komorze silnika nalepka która mówi, ze wymiana rozrządu był przy 100 tyś., tapicerka ok bez przetarć, wlepka na podłodze bagażnika pokrywa się z tą w książce serwisowej, to chyba wszystkie plusy.
Minusy: oba przednie nadkola wymieniane, lampy to zamienniki i to rożnych firm, wymieniane/demontowane poszycie obu przednich drzwi dość nędznie dopasowane i z użyciem silikonu, maska czyściutka od spodu.
Chyba coś kombinowane było z tunelem środkowym bo schowek z roletką przy ręcznym otwiera się w stronę lewarka i zamyka w stronę podłokietnika, u mnie jest na odwrót (a jak ma być? jest na to jakaś reguła?)
Urywaj cene na lampy i na schowek. Schowek powinien otwierac sie w strone podlokietnika
Eeee, a nie w stronę lewarka? Nawet Twoją kartotekę teraz otworzyłem i jest tam zdjęcie z roletą otwierającą się w stronę lewarka.

Kolega wyżej też widzę ma wątpliwości :tooth:
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  18 lut 2016, 10:30
 pomorskie
#216073
carolsz pisze: chodziło mi o dmuchawę na przednią szybę - u mnie też jest :tooth:
przecież to każdy CLIMATIC ma bez względu na rodzaj silnika, to każdy nadmuch ma nawet jak klimy nie ma :) sądziłem że masz na myśli PTC

Dodano po 2 minutach 46 sekundach:
u mnie się otwierała tak jak tutaj czyli w kierunku kokpitu, w PLUS-ach otwiera sie odwrotnie niż w golfie

Obrazek
Obrazek

Dodano po 9 minutach 9 sekundach:
Kumek pisze:Ja też mam golfa V z Włoch i u mnie roletka też otwiera się w stronę lewarka , a zamyka w stronę podłokietnika więc tym się nie sugeruj.
zawsze myślałem że lewarek i podłokietnik są po tej samej stronie
By wojniz -  18 lut 2016, 10:48
 podkarpackie
#216074
Mettenoos pisze:
carolsz pisze: chodziło mi o dmuchawę na przednią szybę - u mnie też jest :tooth:
przecież to każdy CLIMATIC ma bez względu na rodzaj silnika, to każdy nadmuch ma nawet jak klimy nie ma :) sądziłem że masz na myśli PTC

Dodano po 2 minutach 46 sekundach:
u mnie się otwierała tak jak tutaj czyli w kierunku kokpitu, w PLUS-ach otwiera sie odwrotnie niż w golfie

Obrazek
Obrazek

Dodano po 9 minutach 9 sekundach:
Kumek pisze:Ja też mam golfa V z Włoch i u mnie roletka też otwiera się w stronę lewarka , a zamyka w stronę podłokietnika więc tym się nie sugeruj.
zawsze myślałem że lewarek i podłokietnik są po tej samej stronie
Raczej chodzi o lewarek zmiany biegów :tooth:
By carolsz -  18 lut 2016, 10:50
 dolnośląskie
#216076
Mettenoos pisze:
carolsz pisze: chodziło mi o dmuchawę na przednią szybę - u mnie też jest :tooth:
przecież to każdy CLIMATIC ma bez względu na rodzaj silnika, to każdy nadmuch ma nawet jak klimy nie ma :) sądziłem że masz na myśli PTC
a ten golf z tego temu nie ma czasem w tym miejscu schowka ?
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  18 lut 2016, 10:55
 pomorskie
#216077
wojniz pisze: Raczej chodzi o lewarek zmiany biegów :tooth:
racja :ok: sorry za pomyłkę :blush:

Dodano po 2 minutach 28 sekundach:
carolsz pisze: a ten golf z tego temu nie ma czasem w tym miejscu schowka ?
ok, się nie zrozumieliśmy, miałem na myśli CLIMATIC z położeniem pokrętła kierunku nadmuchu na przednią szybę, tak ten ma schowek co w wersji z climatic było fabrycznym wyposażeniem, kratka nadmuchu nie występowała z climaticiem, jeśli u ciebie jest to ktoś ją dokładał, ja też miałem climatic i miałem kratkę nadmuchu ale sam ją sobie dołożyłem :) kratka jest zintegrowana z czujnikiem nasłonecznienia a w climatic-u czujnik nasłonecznienia nie wystepuje. Skuteczność tej nakładki/kratki w climaticu jest wątpliwa i dziś bym jej nie montował a wolałbym tu mieś dodatkową półeczkę, w Touranach jest to fajnie rozwiązane bo jest tam dodatkowy schowek. W Mk5 połączeniu z czujnikiem nasłonecznienia kratka ta nie pełni funkcję schładzania przedniej szyby, jeśli nie ma czujnika to jej funkcjonalność jest pod znakiem zapytania :) ale wnętrze z nią wygląda bardziej "bogato" :)