Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
By Misiek86 -  16 kwie 2016, 17:42
 mazowieckie
#224653
Witam

Za kilka dni zaczynam urlop i jadę kupować samochód. proszę o opinie ale na temat konkretnego modelu a nie tego, że silnik paliwożerny i muł ;) kupuje go dlatego iż chce montować lpg.

http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... y8ied.html

Wyposażenie dosyć bogate, napewno trzeba go dobrze prześwietlić ale czy w podobnej cenie ( po negocjacjach) warty jest kupienia? najgorsze jest to ,że dołożyć 5 tyś i można kupić już golfika VI z identycznym silnikiem. Po zdjęciach co możecie powiedzieć na temat tego golfa?
By Misiek86 -  16 kwie 2016, 21:20
 mazowieckie
#224671
10 jaskow? Nie rozumiem. No cena kosmos ale od handlarza więc czego tu się spodziewać... Jaka cena realna powinna być za ten samochód wg. Was? Bo zastanawiam się czy nie pojechać do Niemiec że znajomym handlarze poszukać coś podobnego. Powinno wyjść taniej niż w pl po tych kosmicznych cenach...

Sam w sobie samochód po zdjęciach pomijając cenę wydajesię być chyba ok ? Bynajmniej po zdjęciach nie widać jakiegoś specjalnego pseudo tuningu...
Awatar użytkownika
By manki -  16 kwie 2016, 21:51
 śląskie
#224674
Misiek86 pisze:10 jaskow? Nie rozumiem. No cena kosmos ale od handlarza więc czego tu się spodziewać... Jaka cena realna powinna być za ten samochód wg. Was? Bo zastanawiam się czy nie pojechać do Niemiec że znajomym handlarze poszukać coś podobnego. Powinno wyjść taniej niż w pl po tych kosmicznych cenach...

Sam w sobie samochód po zdjęciach pomijając cenę wydajesię być chyba ok ? Bynajmniej po zdjęciach nie widać jakiegoś specjalnego pseudo tuningu...
Jak jutro będę miał chwilę to mogę podjechać go zobaczyć tylko wyślij mi ten link na pw i przypomnij jutro ok 10-11 jeśli chodzi o sprowadzenie auta to w Polsce " bezwypadkowe igły " są tańsze jak w de,pierwszego golfa V szukałem pół roku,w de zapłaciłem więcej ok 1 tyś euro niż podobny w Polsce,po tym jak mi ukradli szukałem drugiego,kupiłem w Austrii i też wyszedł ok 4 tyś drożej niż sprowadzona " bezwypadkowa igła" te ceny nie biorą się z kosmosu,nikt za darmo dobrego auta nie odda i nie masz na co liczyć

pozdro
Awatar użytkownika
By manki -  17 kwie 2016, 12:55
 śląskie
#224734
Komis miał być otwarty niestety pocałowałem bramę Obrazek kilka aut na placu,na placem duży garaż chyba ich warsztat,koła zimowe 195/65/15, golfa chyba takich nie miał,dzwoniłem do gościa i mówiłem że chce auto opisać na forum bo ktoś jest zainteresowany,gość mnie zapraszał,resztę można odpowiedzieć sobie samemu...

pozdro
By Misiek86 -  17 kwie 2016, 14:25
 mazowieckie
#224748
Jak widać kolejny " profesjonalny handlarz" który boi się wpuścić osoby zainteresowanej kupnem. Dobrze ze sam nie wybrałem się w taką podróż (ponad 400km) bo bym pewnie tylko żałował... szkoda bo wyposażenie miał fajne ale więcej znaków zapytania niż pewnikow
Awatar użytkownika
By jihaad -  17 kwie 2016, 14:34
 dolnośląskie
#224749
Misiek86 pisze:kupuje go dlatego iż chce montować lpg
Różnica kosztu przejazdu dieslem, a LPG to tylko kilka zł (licząc wyłącznie paliwo) na 100 km. Na 10 000 km to będzie kilkaset zł, a po 100 000 km to kilka tysięcy - akurat tyle ile chcesz przepłacić za to auto. Kosztu instalacji (ok. 2 500 zł) nie liczyłem nawet.

100 000 km mało przyjemnej jazdy, co potwierdzają właściciele tych silników.
By Misiek86 -  17 kwie 2016, 15:29
 mazowieckie
#224753
Wojti60 pisze:Cena z kosmosu.... mam jakieś niecałe 15km do tego komisu więc jak coś to też mogę podskoczyć zobaczyć... :)

Wójti60 no jeden kolega już pocałowal klamkę jadąc tam dzisiaj. Jeśli masz ochotę i checi możesz go obejrzeć jakbyś był w pobliżu.

Dodano po 3 minutach 18 sekundach:
jihaad pisze:
Misiek86 pisze:kupuje go dlatego iż chce montować lpg
Różnica kosztu przejazdu dieslem, a LPG to tylko kilka zł (licząc wyłącznie paliwo) na 100 km. Na 10 000 km to będzie kilkaset zł, a po 100 000 km to kilka tysięcy - akurat tyle ile chcesz przepłacić za to auto. Kosztu instalacji (ok. 2 500 zł) nie liczyłem nawet.

100 000 km mało przyjemnej jazdy, co potwierdzają właściciele tych silników.

Może przy obecnej cenie ropy różnica wynosi kilka PLN ale nie jest powiedziane , że cena ropy nie pójdzie w górę. I kwestia ile pali silnik diesla bo gdyby palił do max 5 litrów w cyklu mieszanym to bym to przemyslał. A te spalanie również wychodzi różnie.
Awatar użytkownika
By jihaad -  17 kwie 2016, 15:52
 dolnośląskie
#224755
Misiek86 pisze:Może przy obecnej cenie ropy różnica wynosi kilka PLN ale nie jest powiedziane , że cena ropy nie pójdzie w górę.
Nie jest też powiedziane, że LPG nie będzie zaraz kosztować 2,80 zł.
Misiek86 pisze:I kwestia ile pali silnik diesla bo gdyby palił do max 5 litrów w cyklu mieszanym to bym to przemyslał. A te spalanie również wychodzi różnie.
W 1,6 8V też wychodzi różnie, no i benzynę za ok. 4 blachy w tej chwili też musi spalać co nie co.


Samochód z tego ogłoszenia w zależności od sposobu eksploatacji dopiero po dobrych paru latach zacznie przynosić realne oszczędności, a równie dobrze może już wtedy nie istnieć.

Widzę jednak, że handlarzyny zwietrzyły interes w ostatnim silniku pod LPG, a skoro takie ceny walą notorycznie to znaczy, że dla mnóstwa ludzi magia LPG przesłania umiejętność liczenia. :)
Awatar użytkownika
By manki -  17 kwie 2016, 15:57
 śląskie
#224757
Misiek86 pisze:
Wojti60 pisze:Cena z kosmosu.... mam jakieś niecałe 15km do tego komisu więc jak coś to też mogę podskoczyć zobaczyć... :)

Wójti60 no jeden kolega już pocałowal klamkę jadąc tam dzisiaj. Jeśli masz ochotę i checi możesz go obejrzeć jakbyś był w pobliżu.

Dodano po 3 minutach 18 sekundach:
jihaad pisze:
Misiek86 pisze:kupuje go dlatego iż chce montować lpg
Różnica kosztu przejazdu dieslem, a LPG to tylko kilka zł (licząc wyłącznie paliwo) na 100 km. Na 10 000 km to będzie kilkaset zł, a po 100 000 km to kilka tysięcy - akurat tyle ile chcesz przepłacić za to auto. Kosztu instalacji (ok. 2 500 zł) nie liczyłem nawet.

100 000 km mało przyjemnej jazdy, co potwierdzają właściciele tych silników.

Może przy obecnej cenie ropy różnica wynosi kilka PLN ale nie jest powiedziane , że cena ropy nie pójdzie w górę. I kwestia ile pali silnik diesla bo gdyby palił do max 5 litrów w cyklu mieszanym to bym to przemyslał. A te spalanie również wychodzi różnie.
Golf plus BMM spalanie w mieście max 7 litrów,Touran BKD spalanie w mieście max 9,mam bardzo ciężką nogę koła 18, 8,5j, jak jeździ żona golf max 6.5 Touran max 7.5 więc gaz niema sensu,chyba że silnik ponad 200km i rocznie robi się 40 tyś km

pozdro