Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
Awatar użytkownika
By suri196 -  15 maja 2016, 10:08
 kujawsko-pomorskie
#228080
Panowie co myślicie o tym Golfie?

http://olx.pl/oferta/vw-golf-v-rabbit-g ... en2X1.html

szukam od dluzszego czasu dobrego Golfa V, są dwie opcje albo benzyna z gazem (chociaz wiem ze lepiej samemu zagazaować niz juz kupić z gazem) albo dieselek oczywiście unikam jak ognia BXE, najlepiej jakby sie trafił BKC ale one byly tylko do 2006 roku produkowane tak? no może byc też BLS ale nie wiem czy tam tez była wadliwa seria panewek i wiem ze BLS ma dpf-a ale to mnie akurat nie martwi, te panewki najbardziej mnie martwią

pozdro
By Bartas -  15 maja 2016, 10:39
 kujawsko-pomorskie
#228082
suri196 pisze:Panowie co myślicie o tym Golfie?

http://olx.pl/oferta/vw-golf-v-rabbit-g ... en2X1.html

szukam od dluzszego czasu dobrego Golfa V, są dwie opcje albo benzyna z gazem (chociaz wiem ze lepiej samemu zagazaować niz juz kupić z gazem) albo dieselek oczywiście unikam jak ognia BXE, najlepiej jakby sie trafił BKC ale one byly tylko do 2006 roku produkowane tak? no może byc też BLS ale nie wiem czy tam tez była wadliwa seria panewek i wiem ze BLS ma dpf-a ale to mnie akurat nie martwi, te panewki najbardziej mnie martwią

pozdro
Panewki mozesz zawsze wymienić :), jak szukasz czegoś ciekawego to popatrz na 2.0 np BMM bo ma juz skrzynie 6b i lepiej sie jezdzi w trasie.
Awatar użytkownika
By glodek -  28 paź 2016, 8:30
 wielkopolskie
#241713
Oh jak czytam o tych panewkach to aż mnie skręca ;)

Bxe był chyba najdłużej produkowany jeśli chodzi o silnik w całej grupie vag, bo w skodzie jeśli dobrze pamiętam aż do 10-11 roku :)

Na stan panewek składa się tyle czynników że szok - sama technika jazdy może je zniszczyć bardzo szybko - wystarczy jeździć cały czas na niskich obrotach (w takim przypadku nie tylko panewki cierpią) silnika i zmieniając biegi jak to niektórzy oszczedni przed 2 na obrotomierzu, już pakują kolejny bieg - nie telepie buda to można w gaz dawalic .

Szczerze to rozdmuchany temat !!! Mam 2 bxe w tym jeden już 6ty rok, wymieniłem panewki u siebie z dobrych na dobre :) i 500 poszło hehe

.... tyle . Sorry ale w temacie o panewkach nie ma jak dla mnie ani jednej osoby która jest wiarygodna !!! A na necie cały czas widać kilka takich samych zdjęć;) chyba napisze do vw-ja czy mają jakieś statystyki prowadzone w tym zakresie - ;)



Wysłane z mojego SM-G920F przy użyciu Tapatalka