Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  11 lis 2016, 10:20
 śląskie
#242557
Jak się sprawuje ten silnik, 240 tys. km przejechane -dużo?, do jazdy miejskiej ( takiego szukam ) raczej chyba nie za bardzo albo się mylę?. Poluję na benzynę 1,6 MPI albo 1,4 ale nie mam farta :( no i po woli biorę pod rozwagę diesla.
#242559
a gdzie link do ogłoszenia bądź zdjęcia pojazdu? cytat z regulaminu "w założonym temacie pytasz o ocenę jednego konkretnego egzemplarza" :naughty:

user @Piasek z forum golfa ma ten silnik w Caddy i z tego co wiem to ma go przeklęte http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=35&t=598976 a tutaj kartoteka http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 0#p6431240 , z kolei mój kumpel ma od nowości Golfa 6 Variant ponad 100kkm przelotu i twierdzi że auto spisuje się fantastycznie, czyli jak wiadomo zawsze i wszędzie mozna znaleźć skrajności. Krąży opinia o niezbyt trwałych wtryskiwaczach w tym silniku
#242562
VCX_7 pisze:Jak się sprawuje ten silnik, 240 tys. km przejechane -dużo?, .
gdyby to był ALH, AHF, AGR itp... to powiedziałbym tyle co nic, gdyby to był BKC, BMM itp... powiedziałbym raczej niedużo a tutaj nie potrafię ocenić bo nie uzytkowałem tego silnika ale kilka osób znam i generalnie nie narzekają, nic sie nie dzieje

Dodano po 45 sekundach:
VCX_7 pisze: Piasek ma 102 KM a tutaj jest 90KM, czy to ten sam silnik?
sądzę że generalnie tak, do dostawczaków często szły inne moce, inne skrzynie ale silnik ten sam
#242564
przed kupnem sprawdziłbym historię serwisową w ASO, czy był dwumas wymieniany, jakiś wtrysk, turbo itp... bo jeśli nie to pewnie dwumas czeka w pakiecie startowym

Dodano po 31 sekundach:
VCX_7 pisze:Ale do jazdy miejskiej chyba nie za bardzo?
ja bym do jazdy wyłącznie miejskiej nie kupił takiego silnika, nie ma sensu, zawsze zimny niedogrzany silnik, DPF wówczas to zagadka chyba że się go pozbędziesz, szukałbym MPI a nawet TSI, kolega ma 1.4 TSI, rozrząd wymieniał przy ... 50kkm :tooth: ale to nie jest jakiś ogromny koszt
#242565
Mettenoos pisze: ja bym do jazdy wyłącznie miejskiej nie kupił takiego silnika, nie ma sensu, zawsze zimny niedogrzany silnik, DPF wówczas to zagadka chyba że się go pozbędziesz, szukałbym MPI
No własnie, szukam już 2-gi miesiąc, jesli chodzi o TSI to też różnie bywa, są negatywne opinie dot. silnika i jego osprzętu, zresztą do miasta 120 KM albo 140 KM nie wykorzysta się. Wiem, że masz sceptyczne podejście do gazu ale MPI fajnie się gazuje jakby co ;) .
#242566
VCX_7 pisze: Wiem, że masz sceptyczne podejście do gazu ale MPI fajnie się gazuje jakby co ;) .
dlaczego, nie należę do osób wyzbających zasadę "gaz jest do zapalniczek", moja negatywna ocena wywodzi się z dawnych czasów, teraz instalacje sa o niebo lepsze. Poza tym jest sens montowania LPG do miasta?
#242567
Napisałem "jakby co" ...., dajmy na to zmieni się charakter życia , pracy itd. i wtedy można ewentualnie zagazować. Szukam dla córki, ja mam swojego MPI i też z tego względu pasowałby 2-gi ten sam.
Teraz to już zdecydowanie odpuszczam diesla.
#242568
generalnie cena jest podejrzana, podejrzanie niska

Dodano po 2 minutach 2 sekundach:
tu masz dla porównania dobrą opcję ale tanio nie jest http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... yqnAZ.html

Dodano po 2 minutach 38 sekundach:
to samo, tutaj pani Agnieszka sprzedaje http://otomoto.pl/oferta/volkswagen-gol ... yDWJr.html zwróć uwagę na cenę tych aut a tego 1.6 TDI, zawsze błędem jest szukanie okazji cenowych
#242577
Jak szukasz auta do miasta to mk6 1.6 mpi. Demon to nie jest ale do LPG bajka. Ekonomiczna jazda. Fakt ze wyprzedzanie w 3 osoby to już jest wyzwanie. Ciężko dostać 1.6 w dobrym wyposażeniu a jak jest to już drogo :( ja szukałem z pół roku. Niestety się nie udało. Lubie ficzersy a wersje trend line comfortline mają zawsze niższe komponenty a to wkurza.
#242595
VCX_7 pisze:Jak się sprawuje ten silnik, 240 tys. km przejechane -dużo?, do jazdy miejskiej ( takiego szukam ) raczej chyba nie za bardzo albo się mylę?. Poluję na benzynę 1,6 MPI albo 1,4 ale nie mam farta :( no i po woli biorę pod rozwagę diesla.
Od 2 lat jezdze 1.6 tdi.Jak masz jakies pytania,pisz na priv.
#242617
Mettenoos pisze:generalnie cena jest podejrzana, podejrzanie niska
Nie sugerowałem się ceną tylko tym , że to propozycja na miejscu :) . Chociaż porównując do 5-tki i jeszcze diesel ( chyba jednak więcej zwolenników ma ) uznałem to poniekąd za jakąś tam okazję ;-) .

Porównałem ceny z wrzuconych linków i faktycznie jakoś za tani ale może to polityka dealera szybko sprzedać itd.
tberent pisze:Jak szukasz auta do miasta to mk6 1.6 mpi. Demon to nie jest ale do LPG bajka. Ekonomiczna jazda.
Wiem, bo mam :) ale bez gazu, jakoś na razie mnie nie ciągnie do niego.
tberent pisze: Lubie ficzersy a wersje trend line comfortline mają zawsze niższe komponenty a to wkurza.
Patrz a ja odwrotnie lubię prostotę (min. wodotrysków) podobnie jak żona Mettenoosa :) - ma jeździć i tyle, jeśli dobrze pamiętam jedną z jego wypowiedzi. Ja tylko raz użyłem podgrzewanych foteli, jak korzonki mi wysiadły. Może jak ktoś zaczynał od syreny 105 to już tak ma, - hehhehe.
maverick pisze:Od 2 lat jezdze 1.6 tdi.Jak masz jakies pytania,pisz na priv.
Dzięki bardzo za propozycję, nie miałem nigdy diesla i trochę się go obawiam, rano wyczaiłem tego golfa i znudzony szukaniem 1,6 MPI jakoś mnie podkusiło.
Jakby co, będę pisał na priv.
#242636
Każdy szuka 1.6 MPi bo naczytał się że zajebisty i nie psujący,. Racja u mnie przez 5 lat się nic nie popsuło ale nikt nie pisze wad...
- tym się nie da jeździć.
- z pasazerem o wyprzedzaniu zapomnij chyba ze jest z górki
- spalanie jak na 1.6 jest jak w 2.0 z turbo
- przełożenia skrzyni to już jakiś mega mózg nad tym siedział.
- silnik.skrzynia jest tylko do jazdy po mieście, jazda do drugiego miasta przelotówką to ^%$&*#$#$Q@
- wypad np nad morze to albo jazda do 90km/h albo tankowanie co 250km do pełna lpg i paczka stoperów do uszu.
- wyjazd na markety, zawsze dzwonie i pytam znajomych czy nie wybierają się bo myśl na tym ze mam tym paprykarzem jechać momentalnie odchodzi mi ochota na wyjazd.

Ja bym tego na pewno drugi raz nie kupił.
Od daty zakupu po ok 2 miesiącach masz ochotę to wystrzelić w kosmos.
#242638
Dexter23pl pisze:Ja bym tego na pewno drugi raz nie kupił.
Od daty zakupu po ok 2 miesiącach masz ochotę to wystrzelić w kosmos.
Dexter, ile mam wziąć kasy i kiedy mogę przyjechać?- hehehhe.
A tak poważnie, to wiesz niektórzy cenią sobie komfort tego , że się nie psuje kosztem tego , że nie zawsze będą wyprzedzać
;-)
Ja szukam dla córki do miasta, mam też 1,6 MPI i jakoś jeżdżę, wiem d^^^py nie urywa ... a 1,4 byłby lepszy bo 16-to zaworowy?.
Dexter23pl pisze: albo tankowanie co 250km do pełna lpg i paczka stoperów do uszu.
Co mas zna myśli? ( bo myślę o gazie ) - głośna praca silnika?.