Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
By _toyo -  05 sty 2017, 14:18
 małopolskie
#245449
Hej, rok temu kupiłem sobie golfa VI TDI 2.0 CR i z autkiem wszystko jest super ale mimo chipa na 170 KM brakuje mi mocy. Sytuację pogarsza 5 biegowa skrzynia i fakt, że na tym silniku jestem w stanie dojść do 200-210 KM. Powstał wtedy pomysł kupienia GTI. Po weryfikacji moich potrzeb i możliwości finansowych padło na GTI mk5. Dodatkowym autem okazał się fakt, że jeden z moderatorów tego forum pochodzi z moich rodzinnych okolic więc byłoby z kim modować :oczko: Na allegro pojawił się ten golfik:

http://allegro.pl/golf-v-gti-aso-nowe-d ... 48005.html

Przebieg jest fajny, DSG też nowe. Pomijając że w środku jest dość biednie to jednak można dorzucić RNS 510 itp. Dostaję więc auto z możliwością rozwoju nawet pod 350 KM.

Problem jest jednak taki, że po wstępnej weryfikacji auto ma w USA wpis o szkodzie całkowitej. Grzebiąc dalej dotarłem do zdjęć tego autka po wypadku i okazało się, że skoda całkowita w stanach to nic innego jak wgięcie maski (nie duże), rozbity zderzak i grill. Podłużnica wygląda na całą. Od czasu wypadku auto jest w Polsce i zrobiło 80 tyś. km.

Cena autka w moim wypadku to zamiana mojego MK6 2.0 TDI.

Dodaję aktualne zdjęcie mojego autka oraz zdjęcia z wypadku tamtego GTI i proszę was o pomoc w wyborze.

Wypadek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

I moje dziecko :)
Obrazek

Z góry dzięki!
Awatar użytkownika
By Kunis -  05 sty 2017, 14:59
 mazowieckie
#245453
Bardzo ładna VI :)
Co do tego GTI, ja bym trzymał się z daleka. Dziwnie wygląda silnik, jak by był lekko przesunięty, po uszkodzeniu zderzaka wygląda jak by spodem na coś najechał. Trzeba by było sprawdzić jak to jest naprawione. Swoją drogą cena jak za rozbitka z USA i wyposażenie mocno nieadekwatna... Później ze sprzedażą będziesz miał duży problem.
DSG jest dokładane czy wyszedł w serii? Licznik nie jest od GTI. Za 26k bym się zastanawiał - za 33k absurd....
Swojego czasu chciałem swoje GTI sprzedac za 30k - pl salon mnóstwo udokumentowanych napraw i był problem. Jak chcesz inwestować to znajdź dobrą bazę.

W ogłoszeniu jest - bezwypadkowy, to już chyba pod jakiś paragraf podchodzi? :wacko:
By _toyo -  05 sty 2017, 15:12
 małopolskie
#245455
Auto będzie wcześniej sprawdzone przez mechanika. DSG było w serii. Auto wjechało w słup wysokiego napięcia. Od spodu powinno być okej (oceni mechanik). W razie nie ruszonej podłużnicy silnik powinien być okej, tym bardziej, że od 5 lat jeździ. Co do ceny. Wiadomo samochód jest wyceniony na 33k. Żeby nie dokładać też tak wyceniłem swoje auto aczkolwiek powiedzmy sobie szczerze, że ani jedno ani drugie nie jest tyle warte.
By _toyo -  05 sty 2017, 20:14
 małopolskie
#245481
golfer_1984 pisze:
_toyo pisze:Prosiłbym was o rozwijanie swoich wypowiedzi bo najprawdopodobniej nie wiem o wielu rzeczach, a wasze rzeczowe argumenty mogłyby mi bardzo pomóc.

zobacz na tego https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... xtor=SEC-8

myślę że ktoś by się znalazł z okolicy i by go dla ciebie oglądnął
Ale to bez dsg :(

Wysłane z mojego SM-G930F przy użyciu Tapatalka
By wojtek-e30 -  05 sty 2017, 23:18
 warmińsko-mazurskie
#245504
Ale tutaj nie ma co rozwijać swoich wypowiedzi bo jedyną właściwą jest - odpuść to auto i szukaj innego.
Sam fakt zatajenia wypadkowości i pisanie w aukcji z pełną stanowczością popartą wykrzyknikami "Samochód nie był nigdy rozbity!!!" świadczy o kombinatorstwie i zniechęca od zakupu.
Auto z USA i pisanie bezwypadkowy i pierwszy właściciel :wall:
Zegary też jakieś kombinowane, nie pochodzą z GTI ani europa ani stany :(
By Rost -  06 sty 2017, 10:48
 małopolskie
#245520
wojtek-e30 pisze:Ale tutaj nie ma co rozwijać swoich wypowiedzi bo jedyną właściwą jest - odpuść to auto i szukaj innego.
Dokładnie, sam człowiek pisze w pierwszym poście że auto miała szkodę całkowitą, a chce sprzedać wychuchaną szóstke a kupić ulepa zza ocenu który nie wiadomo co ma jeszcze w sobie ukrytego