Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  07 lut 2017, 16:04
 śląskie
#247308
Co możecie powiedzieć na temat tego "golaska"?. Krajowy, udokumentowany przebieg, tylko jeden błotnik lakierowany- uprzedzili jeszcze przez oglądaniem :) ( czujnik lakieru na miejscu). Twierdzą, że nie mają aut powypadkowych- hmmm?, wycena rzeczoznawcy, 12 m-cy gwarancji na skrzynię i silnik ale chyba chyba tylko w teorii. Mam większy ekran komputera w swoim też z 2007, -czy to znak najuboższej wersji ?. Jak wcześniej pisałem szukam dla córki, przesiada się z Polo, -samochód do miasta.
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... 94f8689e55
#247310
Szukam już 6 m-cy i ręce opadają :( , jak uważacie ile realnie jest wart?, godzą się na zamianę na Polo z 2008r., nie trzeba angażować dodatkowej kasy i szukać nabywcy na Polo. Córka nie ma dużych wymagań. Pewnie, że lepiej trochę dołożyć do 6-tki ale skąd ją wziąć?, szukamy Pb.
Już mi się słabo robi jak podchodzę do kolejnego egzemplarza "igiełki" a cały bok albo 4 elementy 300 um., ostatnio już się witałem z króliczkiem jeden element lakierowany (błotnik-przód) reszta 70-90 um, na koniec formalność dach a tam 260...320.
#247312
Czyżby, czeski/firmowy polisingowiec:
"Opis pojazdu
auto po nekuřákovi, pravidelný servis, nízký stav najetých kilometrů, nízká spotřeba"
pełno takich też w Lublinie, z cofniętym licznikiem i picuwą na sprzedaż.
#247335
WACEK pisze:Któreś kratki zderzaka zmieniane boczne nie są z tego samego kompletu co środkowa
ciekaw że ma chlapacze z tyłu a piszesz że robili błotnik :hmmm: może 2
Nie zauważyłem tych kratek z przodu, może przodem coś golf przestawiał, oby tylko zderzakiem. Chlapacze z tyłu świadczą o tym, że błotniki są dziewicze?
Kratka z nawiewu wewnątrz nie ma regulatora nawiewu, o to chodzi?
leszek158 pisze:Czyżby, czeski/firmowy polisingowiec:
"Opis pojazdu
auto po nekuřákovi, pravidelný servis, nízký stav najetých kilometrů, nízká spotřeba"
pełno takich też w Lublinie, z cofniętym licznikiem i picuwą na sprzedaż.
To jest czeska firma , samochód nasz krajowy, jutro mam dostać VIN i dane z dowodu , aby podglądnąć w CEPiK-u.
#247338
WACEK pisze:Zadko kiedy są chlapacze z tyłu a z przodu nie pewnie pozdejmowali przy robocie

zwróć też uwagę na kolory nici kierownicy lewarka zmiany biegów i ręcznego coś chyba było wymieniane
No powiem dobry jesteś :ok: , z tymi nicimi to mnie zszokowałeś :blush: , ja nawet nie wiem jakie mam w swoim golfie...
Jakiego powinny być koloru tu widać, że chyba białe są. Z 2-iej strony może się popruł mieszek i wymienili na nowy, czy też tapicer uszył nowy.
Ostatnio zmieniony 08 lut 2017, 10:15 przez VCX_7, łącznie zmieniany 1 raz.
#247342
A mnie zastanawia ta antena dachowa... Mój trendline z 2005 ma antenę w tylnej szybie, a (2007) tu mamy ordynarny drut... Czyżby wersja na Europę Wschodnią?
Na zewnątrz listwy w kolorze nadwozia a wewnątrz totalna bieda (tylne szyby na korbkę, RCD300, brak podłokietnika), no poza ręcznym i kierownicą (skóra) ? Nie jestem pewien również, czy mieszek i gałka lewarka nie są od czegoś innego... BTW blokada skrzyni biegów, chyba BEAR-LOCK.
Z tyłu dołożone czujniki parkowania, ciekawe czy sprawne i czy ori (?), a poza tym zdaje mi się jakby tylne lampy dolną krawędzią nie zgrywały się z klapą bagażnika (zresztą przednie nie lepiej - różnej szerokości szpary pomiędzy grillem a reflektorami).
Trzeba by dokładnie porównać z kodami wyposażenia...
#247346
WACEK pisze:Któreś kratki zderzaka zmieniane boczne nie są z tego samego kompletu co środkowa
środkowa jest od 2.0 TDI, boczne z drobniejszą kratką od 1.4 MPI, 1.6MPI, 1.9 TDI
Ja też miałem tak samo jak sarnę pierdyknąłem

WACEK pisze:

zwróć też uwagę na kolory nici kierownicy lewarka zmiany biegów i ręcznego coś chyba było wymieniane
kierownica i lewarek zmiany biegów mają niebieską nić, co do ręcznego trudno powiedzieć bo wyświechtany, kierownica też swoje przeszła dlatego kolor nici widać tylko w miejsca gdzie się łapami nie dotyka
Obrazek

ogólnie nie dałbym 23 tys zł za ten egzemplarz
#247370
sidewinder3 pisze:A mnie zastanawia ta antena dachowa... Mój trendline z 2005 ma antenę w tylnej szybie, a (2007) tu mamy ordynarny drut... Czyżby wersja na Europę Wschodnią?
Ja mam z 2007r. i też jest drut z tym, ze krótszy.
sidewinder3 pisze:poza tym zdaje mi się jakby tylne lampy dolną krawędzią nie zgrywały się z klapą bagażnika
I to chyba lewa bardziej.
sidewinder3 pisze:(zresztą przednie nie lepiej - różnej szerokości szpary pomiędzy grillem a reflektorami).
:ok:
Mettenoos pisze:kierownica i lewarek zmiany biegów mają niebieską nić, co do ręcznego trudno powiedzieć bo wyświechtany, kierownica też swoje przeszła dlatego kolor nici widać tylko w miejsca gdzie się łapami nie dotyka
Wielki jesteś :ok: , powiem szczerze, oglądam z lupą i nie widzę koloru.
Mettenoos pisze:ogólnie nie dałbym 23 tys zł za ten egzemplarz
Te które oglądałem do tej pory ( tylko Śląsk) tak oscylują, ostatni z 2008r. ten sam silnik 24.800 zł., też był tu oceniany.
#247372
VCX_7 pisze:
sidewinder3 pisze:poza tym zdaje mi się jakby tylne lampy dolną krawędzią nie zgrywały się z klapą bagażnika
I to chyba lewa bardziej.


e tam, tak często jest w piątkach, kwestia regulacji, też się swego czasu z tym borykałem ale udało mi się ustawić

VCX_7 pisze:
powiem szczerze, oglądam z lupą i nie widzę koloru.
ja widzę niebieski pod aluminiowym emblematem zaznaczone w kółku, chyba że mój ekran przekłamuje, choć na telefonie też tam widzę niebieski :hmmm:

A-R-T-U-R pisze:Porownaj auta polowy forum z kodami wyposazenia :tooth:
zgadza się, tylko że forumowe golfy na wlepie mają mniej niż w rzeczywistości a u handlarza często odwrotnie :tooth:

@VCX_7 szukasz wyłącznie golfa piątki? Jeśli chodzi o benzynowy silnik to są lepsze opcje niż VW
#247375
Mettenoos pisze:@VCX_7 szukasz wyłącznie golfa piątki? Jeśli chodzi o benzynowy silnik to są lepsze opcje niż VW
A co masz n amyśli?
Siedziałem całe życie w fordach, więc jeszcze rozważam fokusa ale teraz fordy mają słabe blachy. Praktycznie podszedłem do sprawy, sam mam 5-tkę , córka Polo - dużo rzeczy robię sam ;-) i przyznam, że VW lepiej się naprawia.

Co byś polecił zamiast VW?