Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co zwi膮zane z autem, kt贸re chcesz kupi膰
Awatar u偶ytkownika
przez Trillest -  12 mar 2017, 22:13
 dolno艣l膮skie
Witam,
Chcia艂bym kupi膰 konkretnie ten samoch贸d. Co o nim my艣licie ? Wymieniany mia艂 przedni b艂otnik. Malowane tylne 膰wiartki niby ze wzgl臋du na rysy. Wszystko fajne spasowane, drzwi zamykaj膮 si臋 dobrze. Nie ma ksi膮偶ki serwisowej, ale jest jaki艣 dokument francuski potwierdzaj膮cy przebieg. Auto do op艂at. Ile wyniesie pe艂na rejestracja ?

Silnik: 2.0 TDI 140KM BKD

Link do aukcji: https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... yv9d5.html

Ma kto艣 mo偶liwo艣膰 sprawdzenia VIN ?
Trillest pisze: Nie ma ksi膮偶ki serwisowej, ale jest jaki艣 dokument francuski potwierdzaj膮cy przebieg. Auto do op艂at. Ile wyniesie pe艂na rejestracja ?

dokument francuski potwierdzaj膮cy przebieg :P jako 偶e to francuz nadal mo偶e nie mie膰 historii, lewa kratka halogen贸w przednich od wersji 1.9 TDI, W艂膮cznik 艣wiate艂 obskubany, dywanik welurowy kierowcy tradycyjnie wyj臋ty 偶eby wytarta dziura nie psu艂a efektu. Co do op艂at to zale偶y jak膮 ma zadeklarowan膮 warto艣膰
Awatar u偶ytkownika
przez Trillest -  13 mar 2017, 20:05
 dolno艣l膮skie
Mettenoos pisze:
Trillest pisze: Nie ma ksi膮偶ki serwisowej, ale jest jaki艣 dokument francuski potwierdzaj膮cy przebieg. Auto do op艂at. Ile wyniesie pe艂na rejestracja ?

dokument francuski potwierdzaj膮cy przebieg :P jako 偶e to francuz nadal mo偶e nie mie膰 historii, lewa kratka halogen贸w przednich od wersji 1.9 TDI, W艂膮cznik 艣wiate艂 obskubany, dywanik welurowy kierowcy tradycyjnie wyj臋ty 偶eby wytarta dziura nie psu艂a efektu. Co do op艂at to zale偶y jak膮 ma zadeklarowan膮 warto艣膰
Mog艂oby to by膰 powodem 偶e taki "rozebrany" ? Nie ma tez kluczy w baga偶niku, jedynie ko艂o. W 2011r mia艂 90ty艣. A ten dokument to z ubezpieczalni o szkodzie . 2016r - 167ty艣 kolizja.
przez mefjuww -  13 mar 2017, 21:12
 dolno艣l膮skie
Ja powiem tak...

Mieszkam we Francji i nie ma opcji 偶eby kupi膰 tutaj auto z takim wyposa偶eniem za takie pieni膮dze, generalnie auta s膮 dro偶sze ni偶 w Niemczech.

Istniej膮 jednak dwa wyj膮tki, albo kupiony by艂 na aukcji i nikt inny nie licytowa艂 ( cho膰 tak naprawd臋 musia艂by go kupi膰 za 2500鈧 偶eby mu si臋 op艂aca艂o) , albo dobrze go posklejali po dzwonie.

Tapni臋te z G4
Awatar u偶ytkownika
przez morfeusz747 -  13 mar 2017, 21:42
 wielkopolskie
Zawsze jak szuka艂em auta i mojego obecnego mk5 to pierwsze co patrzy艂em to to kto go sprzedaje. Widz臋 diler = odrazu w艂膮cza mi si臋 lampka ostrzegawcza i omijam ofert臋 du偶ym 艂ukiem. Diler m贸wi膮c dzie艅 dobry ju偶 k艂amie :burp:
Na moje auto jest po korekcie licznika i po dobrej lakierni.
przez Rost -  13 mar 2017, 22:37
 ma艂opolskie
Dodam co艣 od siebie. Zawsze wychodzi艂em z za艂o偶enia ,偶e nigdy nie kupi臋 auta po wypadku/ kolizji, ze wzgledu na moje bezpiecze艅stwo i inne wzgl臋dy. M贸j golf mia艂 przygody jak to si臋 m贸wi "blacharsko-lakiernicze" ale kupowa艂em go od osoby prywatnej, kt贸ra po zakupie (mimo w艂a艣nie tych kwiatk贸w lakierniczych) zapewnia艂a mnie 偶e z autem nic si臋 nie b臋dzie dzia膰 z艂ego tudzie偶 podejrzanego. Teraz zestawmy takie s艂owa wypowiedziane przez handlarza, i przez osobe prywatn膮. Kiedy m贸wi to handlarz zazwyczaj jest to ma艂o wiarygodne... i cz臋sto mijaj膮ce sie z prawd膮
Ja powiem szczerze, 偶e auto mam ju偶 3 lata i rzeczywi艣cie nic si臋 nie dzieje, spali艂a mi sie 偶ar贸wka i by艂a to jak narazie jedyna usterka jak膮 mia艂em od czasu zakupu. Reasumuj膮c nie skre艣lam ca艂kowicie handlarzy, ale je艣li ju偶 kupowa膰 auto po takiej przesz艂o艣ci powypadkowej (UDOKUMENTOWANEJ) to warto kupi膰 od osoby prywatnej.
wszystko zale偶y co i za ile kupujemy, jak kupujesz 12-13 letniego golfa to pewne rzeczy trzeba zaakceptowa膰, b艂臋dem jest wykluczanie auta z g贸ry bo mia艂 przygod臋 blacharsko-lakiernicz膮, to b艂膮d. Polak chcia艂by Golfa 5 z minimalnym przebiegiem, bezwypadkowe z ori lakierem i najlepiej za 13 tys z艂 a takie na zachodzie kosztuj膮 nie 13 a 23 tys z艂. Sorry ale Golf 5 to ju偶 stare auto i nie wymagajcie aby by艂 jak Mk7 z salonu. Nawet jak by艂 trzepni臋ty - i co z tego, wszystko zale偶y jak i gdzie i przede wszystkim - jak zosta艂 naprawiony

jestem przekonany 偶e 90% na forum s膮 albo skr臋cone albo po mniejszej lub wi臋kszej kolizji, cz臋艣c ludzie nawet o tym nie wie a cz臋艣c wie ale nie powie :tooth:
Awatar u偶ytkownika
przez Trillest -  13 mar 2017, 23:15
 dolno艣l膮skie
Mettenoos pisze:Korekta niekoniecznie bo @Trillest sprawdzal vin a w 2011 mial 90kkm ale po lakierni pewnie tak
Ogl膮da艂em go.
Mia艂 wymieniany b艂otnik przedni od kierowcy i poszycie drzwi kierowcy bo by艂y wgniecione. Drzwi zamykaj膮 si臋 super. Rdzy nie wida膰. Pod mask膮 wida膰 偶e odkr臋cany by艂 tylko w艂a艣nie ten b艂otnik od kierowcy. Bud膮 nie telepie przy odpalaniu, biegi chodz膮 fajnie. Wciskam sprz臋g艂o i cisza. 4motion dzia艂a bo rusza艂em ze zrywa, gazowa艂em nie dymi. Jedynie to chyba tylko modli膰 si臋 偶eby te 2.0 chodzi艂o. Silnik BKD. Bra膰 czy nie bra膰 ?

Wady:
-Ori aku z aso na wyko艅czeniu
-opony na sezon lub dwa
-baga偶nik jedynie z ko艂em zapasowym bez zestawu naprawczego. Nie ma dywanik贸w i tr贸jk膮ta, ga艣nicy.
-w aucie od pasa偶era woda, zagl膮dn膮艂em w podszybie i jest gn贸j z li艣膰mi czyli pewnie przez to.

Cena 17 ty艣 z艂. + op艂aty.

Auto ma by膰 do jazdy dla mojego ojca. Czyli do normalnego u偶ytku nie do d艂ubania. Jedynie co艣 wspomina艂 偶e dokupi rcd510 i tylny zderzak w kolorze bo mu si臋 nie podoba ten czarny...
Awatar u偶ytkownika
przez tazman -  14 mar 2017, 11:24
 lubelskie
Trillest pisze: Wady:
-opony na sezon lub dwa
-baga偶nik jedynie z ko艂em zapasowym bez zestawu naprawczego. Nie ma dywanik贸w i tr贸jk膮ta, ga艣nicy.
To s膮 偶adne wady, auto ma 11 lat i kosztuje 18 ty艣, nie b臋dzie nowe.

Jego wady to fakt, 偶e prawie ca艂y malowany, jak pisa艂e艣 prawa 膰wiartka i w艂a艣ciwie ca艂a strona kierowcy (b艂otnik drzwi, 膰wiartka). Jak masz miernik to sprawd藕 te 膰wiary czy to rzeczywi艣cie druga warstwa lakieru z uwagi na rysy czy mo偶e jest tam grubo szpachli.

Silnik to druga strona medalu, zakup podwy偶szonego ryzyka, jak to zwykle bywa w przypadku 2.0 tdi. Pytanie jak by艂 serwisowany po tych 90 ty艣 w 2011 roku. Francuzi 艣rednio dbaj膮 o auta, pewnie jazda na LL by艂a standardem w tym przypadku.
Awatar u偶ytkownika
przez Trillest -  14 mar 2017, 19:02
 dolno艣l膮skie
Kupi艂em go.
Zje藕dzi艂em dzisiaj ca艂a Polsk臋 w zd艂贸偶 i wszerz. Wr贸ci艂em po niego bez zastanowienia. Jedyny w kt贸rym wszystko le偶a艂o oryginalnie i normalnie sie zamyka艂o, No i mia艂 co艣 w 艣rodku. Ten jest po poprawkach lakierniczych ale ca艂y i co do przebiegu jestem pewny. Mam 2.0 oby teraz tylko chodzi艂.

My艣la艂em ze kupi膰 Golfa to nie problem. Ogl膮da艂em nawet te powy偶ej 20tys. Na Allegro tylko zdj臋cia s膮 fajne, a samochody nie koniecznie. Wiadomo maja ju偶 swoje lata, ale 偶eby chocia偶 trafia艂y sie jakie艣 w oryginale po prostu u偶ywane z normalnymi 艣ladami a nie zdezelowane i ka偶de drzwi inaczej le偶膮.