Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
Awatar użytkownika
By pitt52 -  08 lip 2017, 10:06
 śląskie
#254306
VCX_7 pisze:Co sądzicie na temat tego golfa, naklejka "wymiana rozrządu"- tego się nie da sprawdzić zapewne, czy faktycznie był robiony rozrząd?
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... xtor=SEC-8
Da się sprawdzić. Wystarczy napisać do serwisu niemieckiego i powinni odpisać czy to prawda. Tak zrobiłem jak syn kupił bmw, które nie było serwisowane w autoryzowanym serwisie al e w jakimiś tam warsztacie. Dostałem absolutnie wszystko bo akurat od wielu lat auto tam było serwisowane. :)
Co do tego auta to wygląda nawet nawet, ale wiadomo, że trzeba podjechać i sprawdzić. Szczególnie, czy nie bierze oleju.
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  08 lip 2017, 10:22
 śląskie
#254308
Przyznam, że mnie zaskoczyłeś, nie wpadłbym na coś takiego - tzn uznałbym, że takie zapytanie pozostanie bez odpowiedzi, z drugiej strony to jest FRN i ordnung ;) /
Nie sprawdzę podczas oględzin, czy bierze olej, poza tym, ze silnik suchy będzie. Dzisiaj jadę go oglądać. Facet od 25 lat sprowadza samochody, nie komis. Rzekomo blachy wszystkie dziewicze....
Awatar użytkownika
By pitt52 -  08 lip 2017, 10:49
 śląskie
#254313
No jakbyś się uparł to sprawdzisz. Ja bym przynajmniej próbował. Wystarczy dobrze go zagrzać i wykręcić świece. Z resztą wiesz w czym rzecz. Oby nie było tak, że historia lubi się powtarzać, nieszczęścia chodzą parami itd itp. Pzdr
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  08 lip 2017, 12:14
 śląskie
#254317
pitt52 pisze:Wystarczy dobrze go zagrzać i wykręcić świece. Z resztą wiesz w czym rzecz. Oby nie było tak, że historia lubi się powtarzać, nieszczęścia chodzą parami itd itp. Pzdr
Tylko 4-tą bez ściągania kolektora ssącego :( . Mam nadzieję, że się nie powtórzy...
Mettenoos pisze:Ja niedawno w sprawie auta pisałem mejla do DE do serwisu Boscha skąd były pieczątki w książce serwisowej i miła pani mi odpisała i wszystko potwierdziła a najlepsze jest to że tłumaczyłem za pomocą google translatora z POL na DE

Zatem należy przyznać, że DE to DE :) , jak go kupię to tak zrobię pod warunkiem, ze dotrę do tego serwisu.

Na marginesie, Mettenoos pamiętasz jak rozmawialiśmy o Civicach VIII?, oglądałem ostatnio 3, nie wiem może mam pecha 2007-2008r. rdza pod spodem, że byłem w szoku.
Awatar użytkownika
By VCX_7 -  08 lip 2017, 14:33
 śląskie
#254327
Dexter23pl pisze:Kolektora do wymiany świec nie trzeba demontować ale raczej chyba chłop by zrobił oczy jak byś mu powiedział że chcesz świece zobaczyć
1 i 4 wyciągniesz ale 2 i 3 nie :P . Tak na pewno by się nie zgodził na wyciąganie świec ...
Dexter23pl pisze:Widzę że uparłeś się na 1.6 8V hehe
Nie tyle uparłem ile wróciłem do tematu, oglądałem hondy civic i focusy no i nie ma. Podchodzę praktycznie mam takiego, drugi córce, ten sam VCDS, trochę już poznałem 5-tkę itd...

No niestety :( samochód może "nie po przejściach' ale 50 % elementów karoserii rysy, odpryski, lekkie "wgniociki", progi - pryszcze od "rudej", amatorsko wyszpachlowany błotnik (reparaturka), - kolejna porażka. Nie pozostaje nic tylko czekać , aż Dexter dojdzie do kasy :) kupi nowego a ja od niego....