Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co zwi─ůzane z autem, kt├│re chcesz kupi─ç
przez Igor290689 -  19 mar 2018, 10:03
 spoza Polski
Witam koleg├│w,
Ostatnimi czasy rozgl─ůdam si─Ö za nowym samochodem i wpad┼é mi w oko fajny golf 5 gti rok 2008.Wszystko tak jak chc─Ö, tylko jeden minus. Du┼╝y przebieg rz─Ödu 300 tys. Czy w og├│le warto zawraca─ç sobie g┼éow─Ö ogl─Ödzinami? Przebieg jest wysoki, ale oryginalny, jest Nap i carpass. Auto u┼╝ytkowane prawie tylko na autostradach (Holandia). S─ů papiery od s samego pocz─ůtku. Ka┼╝dy przegl─ůd i wymiany. Olej robiony co 10 tys. Robiony rozrz─ůd dwukrotnie, mimo ┼╝e ┼╝adnych objaw├│w nie by┼éo. To jak koledzy? Link https://www.marktplaats.nl/a/auto-s/vol ... ousPage=lr
Ostatnio zmieniony 19 mar 2018, 12:34 przez Igor290689, ┼é─ůcznie zmieniany 1 raz.
przez Igor290689 -  19 mar 2018, 13:07
 spoza Polski
W┼éa┼Ťnie nie wiem czy warto czy nie. Zdaj─Ö sobie spraw─Ö, ┼╝e to du┼╝y przebieg, ale z do┼Ťwiadczenia wiem, ┼╝e czasem lepiej wzi─ů─ç co┼Ť z wi─Ökszym przebiegiem Ale dobrze utrzymany, ni┼╝ z mniejszym ale nie dbany. St─ůd pytanie do Was... Cena niska bo tutaj jeszcze bardziej ni┼╝ w Polsce patrz─ů na przebieg, zamiast na stan.
Oczywi┼Ťcie bior─Ö pod uwag─Ö ┼╝e potrzeba b─Ödzie troch─Ö zainwestowa─ç, ale to akurat nic strasznego. Pozdrawiam
Awatar u┼╝ytkownika
przez Mettenoos -  19 mar 2018, 13:13
 pomorskie
piasty amorki spr─Ö┼╝yny tuleje tarcze klocki itp... z tym trzeba si─Ö liczy─ç chyba ┼╝e s─ů kwity na wymian─Ö lub ich stan nie budzi w─ůtpliwo┼Ťci, podstawowa sprawa to kondycja silnika, czy ┼╝┼éopie olej a je┼Ťli tak to w jakiej ilo┼Ťci? Jak trzyma do┼éadowanie, stan turbospr─Ö┼╝arki. Warto te┼╝ sprawdzi─ç kompresj─Ö, to mo┼╝esz zrobi─ç ale stanu panewek, wa┼éka i innych element├│w nie sprawdzisz.

Na pocz─ůtek og├│lna diagnostyka VCDS silnika i wszystkich modu┼é├│w, jazda pr├│bna, jaki┼Ť warsztat, ocena i tyle.Zawsze istnieje tzw. "ryzyk fizyk" przy kupnie auta u┼╝ywanego. Osobi┼Ťcie nie pcha┼ébym si─Ö w taki przebieg.

Zawsze mo┼╝na zrobi─ç 120 tys km dla lepszego samopoczucia i dla zmy┼éki ┼╝ony, rodziny, znajomych no i s─ůsiad├│w :P
przez Igor290689 -  19 mar 2018, 13:47
 spoza Polski
Jutro najprawdopodobniej pojad─Ö po pracy obejrze─ç, przejecha─ç si─Ö i podpi─ů─ç vcdsa. Zobaczymy co wypluje. Je┼Ťli wszystko b─Ödzie git to pojad─Ö na Warszawy obejrze─ç mechanicznie. Czyli je┼Ťli wszystko b─Ödzie w porz─ůdku mo┼╝na si─Ö pokusi─ç?
przez wojtek-e30 -  19 mar 2018, 16:29
 warmi┼äsko-mazurskie
Jak na taki przebieg to ma nadzwyczaj zadbany ┼Ťrodek, nic nie jest powycierane ani przetarte, felgi te┼╝ nie poobdzierane. Chyba kto┼Ť wali┼é d┼éugie trasy tym autem i raczej dba┼é.
przez Mariusz_ -  19 mar 2018, 21:14
 zachodniopomorskie
U siebie w GTI mam ju┼╝ ponad 250 tys km i jako┼Ť nie czu─ç tego po aucie. Du┼╝a cze┼Ť─ç z tych samochod├│w je┼║dzi normalnie na codzie┼ä wiec nawet 300 tys przebiegu nie powinno dziwi─ç. Ale patrz─ůc po og┼éoszeniach wi─Ökszo┼Ť─ç aut ma znikome przebiegi, m├│j w momencie wystawiania mia┼é najwy┼╝szy ze wszystkich V GTI :D
Awatar u┼╝ytkownika
przez Tyson -  20 mar 2018, 20:45
 mazowieckie
to co rzuci┼éo mi si─Ö w oczy to sk├│ra i brak grzania sto┼ék├│w. wyst─Öpowa┼éa taka konfiguracja? a mo┼╝e ┼Ťrodek mia┼é ju┼╝ ostro zjechany, trafi┼éa si─Ö dobra oferta na sk├│r─Ö i posz┼éa podmianka...