Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
By Igor290689 -  19 mar 2018, 10:03
 spoza Polski
#262996
Witam kolegów,
Ostatnimi czasy rozglądam się za nowym samochodem i wpadł mi w oko fajny golf 5 gti rok 2008.Wszystko tak jak chcę, tylko jeden minus. Duży przebieg rzędu 300 tys. Czy w ogóle warto zawracać sobie głowę oględzinami? Przebieg jest wysoki, ale oryginalny, jest Nap i carpass. Auto użytkowane prawie tylko na autostradach (Holandia). Są papiery od s samego początku. Każdy przegląd i wymiany. Olej robiony co 10 tys. Robiony rozrząd dwukrotnie, mimo że żadnych objawów nie było. To jak koledzy? Link https://www.marktplaats.nl/a/auto-s/vol ... ousPage=lr
Ostatnio zmieniony 19 mar 2018, 12:34 przez Igor290689, łącznie zmieniany 1 raz.
By Igor290689 -  19 mar 2018, 13:07
 spoza Polski
#263011
Właśnie nie wiem czy warto czy nie. Zdaję sobie sprawę, że to duży przebieg, ale z doświadczenia wiem, że czasem lepiej wziąć coś z większym przebiegiem Ale dobrze utrzymany, niż z mniejszym ale nie dbany. Stąd pytanie do Was... Cena niska bo tutaj jeszcze bardziej niż w Polsce patrzą na przebieg, zamiast na stan.
Oczywiście biorę pod uwagę że potrzeba będzie trochę zainwestować, ale to akurat nic strasznego. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  19 mar 2018, 13:13
 pomorskie
#263012
piasty amorki sprężyny tuleje tarcze klocki itp... z tym trzeba się liczyć chyba że są kwity na wymianę lub ich stan nie budzi wątpliwości, podstawowa sprawa to kondycja silnika, czy żłopie olej a jeśli tak to w jakiej ilości? Jak trzyma doładowanie, stan turbosprężarki. Warto też sprawdzić kompresję, to możesz zrobić ale stanu panewek, wałka i innych elementów nie sprawdzisz.

Na początek ogólna diagnostyka VCDS silnika i wszystkich modułów, jazda próbna, jakiś warsztat, ocena i tyle.Zawsze istnieje tzw. "ryzyk fizyk" przy kupnie auta używanego. Osobiście nie pchałbym się w taki przebieg.

Zawsze można zrobić 120 tys km dla lepszego samopoczucia i dla zmyłki żony, rodziny, znajomych no i sąsiadów :P
By Igor290689 -  19 mar 2018, 13:47
 spoza Polski
#263013
Jutro najprawdopodobniej pojadę po pracy obejrzeć, przejechać się i podpiąć vcdsa. Zobaczymy co wypluje. Jeśli wszystko będzie git to pojadę na Warszawy obejrzeć mechanicznie. Czyli jeśli wszystko będzie w porządku można się pokusić?
By Mariusz_ -  19 mar 2018, 21:14
 zachodniopomorskie
#263034
U siebie w GTI mam już ponad 250 tys km i jakoś nie czuć tego po aucie. Duża cześć z tych samochodów jeździ normalnie na codzień wiec nawet 300 tys przebiegu nie powinno dziwić. Ale patrząc po ogłoszeniach większość aut ma znikome przebiegi, mój w momencie wystawiania miał najwyższy ze wszystkich V GTI :D
Awatar użytkownika
By Tyson -  20 mar 2018, 20:45
 mazowieckie
#263058
to co rzuciło mi się w oczy to skóra i brak grzania stołków. występowała taka konfiguracja? a może środek miał już ostro zjechany, trafiła się dobra oferta na skórę i poszła podmianka...