Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co zwi─ůzane z autem, kt├│re chcesz kupi─ç
przez ValiooX -  24 maja 2018, 4:04
 kujawsko-pomorskie
Witam, planuj─Ö zakup VW Golf mk5 i tutaj mia┼ébym do was pytanie, na co zwraca─ç uwag─Ö je┼Ťli chodzi o awaryjno┼Ť─ç itd, ale tak┼╝e wersje wyposa┼╝enia. Co warto mie─ç, a co jest bezu┼╝yteczne.

Interesowa┼éem si─Ö 1.4 Tsi 170km wersja GT, aczkolwiek s┼éysza┼éem o jej awaryjno┼Ťci :/
Chcia┼ébym ┼╝eby silnik mia┼é co najmniej 140km, wola┼ébym benzyn─Ö, ale diesla te┼╝ jako┼Ť prze┼╝yje. Ciekaw─ů opcj─ů jest GTI, ale jak ze spalaniem ? Je┼║dzi┼éem Leonem Cupra i tam to ci─Ö┼╝ko by┼éo poni┼╝ej 10 zej┼Ť─ç mi.
ValiooX pisze: ÔćĹ
24 maja 2018, 4:04

Interesowałem się 1.4 Tsi 170km
Najlepszy wybór na przyszłe kłopoty

Dodano po 1 minucie 2 sekundach:
24 maja 2018, 4:04
Je┼║dzi┼éem Leonem Cupra i tam to ci─Ö┼╝ko by┼éo poni┼╝ej 10 zej┼Ť─ç mi.
Chcesz mie─ç GTI a spalanie jak w TDI, nierealne, albo albo
przez ValiooX -  24 maja 2018, 10:35
 kujawsko-pomorskie
No niekoniecznie, ojciec ma nowa astre 1.6 200km, kt├│ra wazy 1233kg i nie jedno GTI zostawia, a w trasie pali 5.5 w mie┼Ťcie 7 wiec ...

No wlasnie jak wyglada sprawa z tymi 1.4 na turbo i kompresorze ? S┼éysza┼éem du┼╝o negatywnych opinii ale ile z nich jest realnych ? Ja jezdze laguna 2 przedliftowa i jeste┼Ťmy pierwszymi w┼éa┼Ťcicielami od 2004r ... model obcykany wielkim hejtem, a tu nic z tym autem si─Ö nie dzia┼éo-przebieg 270kkm
24 maja 2018, 10:35
No niekoniecznie, ojciec ma nowa astre 1.6 200km, kt├│ra wazy 1233kg i nie jedno GTI zostawia, a w trasie pali 5.5 w mie┼Ťcie 7 wiec ...
To s─ů m┼╝onki, mia┼éem okazj─Ö testowa─ç tak─ů Astr─ů bo kolega od kilku miesi─Öcy je┼║dzi tak─ů na co dzie┼ä, 5,5 litra to z g├│rki z wiatrem i z lekkim muskaniem gazu, a jak mia┼ébym tak je┼║dzi─ç to po co mi takie auto lepiej 1.0 MPI b─Ödzie taniej, w mie┼Ťcie r├│wnie┼╝ ┼Ťrednie z ostatniego 1000 km wychodzi 9-10 litr├│w.

w tym 1.4 TSI podobnie jak w oplowskim 1.4 turbo p─Ökaj─ů t┼éoki, zreszt─ů w tych 1.6 turbo te┼╝ s─ů przypadki p─Ökaj─ůcych t┼éok├│w

Ja jezdze laguna 2 przedliftowa i jeste┼Ťmy pierwszymi w┼éa┼Ťcicielami od 2004r ... model obcykany wielkim hejtem, a tu nic z tym autem si─Ö nie dzia┼éo-przebieg 270kkm
najwyra┼║niej wyj─ůtek od regu┼éy bo regu┼é─ů jest ┼╝e ten model to szmelc, instalacja Sagema jest beznadziejna, dopiero gdzie┼Ť oko┼éo 2010 roku jest Samsung kt├│ry ju┼╝ nie sprawia takich k┼éopot├│w

Zreszt─ů dzisiejsza ca┼éa motoryzacja to jeden wielki szmelc
przez Rost -  25 maja 2018, 9:32
 ma┼éopolskie
Wszystkie te downsizeingowe silniki bym odpu┼Ťci┼é... M├│j znajomy mia┼é seata ibize cupre 2009 z silnikiem 1.4 tsi 180 koni (turbo i kompresor) i dsg. Nie przecz─Ö, wspaniale to jecha┼éo plus dsg naprawd─Ö frajda z jazdy, ale zrobi┼é 50 tys i przez ten okres dwa razy wymienia┼é silnik..
przez ValiooX -  25 maja 2018, 17:56
 kujawsko-pomorskie
Silnik w Astrze J i Insigni A, a silnik w Astrze K i Insigni B to s─ů kompletnie r├│┼╝ne silniki, turbospr─Ö┼╝arki i kompresory ... jedyne co tu jest to samo to pojemno┼Ť─ç i nazwa. No dobra, a jak tu wygl─ůda sprawa z 2.0 TDI ? Najbardziej kusi mnie 2.0 TSI 200KM, ale to na moje trasy i przebiegi ┼Ťrednio si─Ö op┼éaca, fakt mo┼╝na zagazowa─ç, ale instalacja LPG do silniku o wtrysku bezpo┼Ťrednim to koszt ok 5-6k.
akurat zupe┼énie inne, co┼Ť tam pozmieniali jak wszyscy i od razu zupe┼énie inne, no ale marketing musi by─ç, bo skoro w poprzednikach p─Öka┼éy t┼éoki, bra┼éy olej, to trzeba marketingowo uczyni─ç z nich zupe┼énie nowe silniki, tak jak w przypadku czy to 1.2, 14 TSI czy to 1.8 TSI itp... co┼Ť tam poprawili i hameryki nie odkryli

gazowa─ç TSI z taka instalajc─ů z dotryskami Pb nie widz─Ö zbytnio sensu z ekonomicznego punktu widzenia a full wtrysk w fazie ciek┼éej kosztuje od 7 do 8 tys,