Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
Awatar użytkownika
By kukulek88 -  27 cze 2018, 21:20
 dolnośląskie
#266101
Siemano,

co sądzicie o tym samochodzie?
https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon ... AxcTr.html

warto jechać i zawracac sobie głowę 300 km.

Dzisiaj ogądałem tego:
https://www.otomoto.pl/oferta/seat-leon ... Ai2Rw.html

pewny przebieg, lakierowany tylnne prawe nadkole, wszystko robione w ASO z opinią rzeczoznawcy. W przypadku tej 1 oferty mam pewne obawy, jednak spełniał by wszystkie moje wymagania - kombi i do tego hak. W tym drugim no cóż brak bagażnika i haka :(
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  27 cze 2018, 23:02
 pomorskie
#266105
jedynie w wersji FR wnętrze jest dla mnie akceptowalne, w wersjach niższych w tym Style fotele im nie wyszły, boczki drzwi też zdecydowanie słabsze niż w Mk7 i nie tylko

ten kombi FR kraj pochodzenia "inny", tzn. jaki? Francja? Hiszpania? Przebieg jest do potwierdzenia? Z tego co wiem Seat nie ma bazy europejskiej jak Volkswagen

Dodano po 15 minutach 15 sekundach:
@kukulek88 następnym razem wybieraj proszę odpowiedni dział
Awatar użytkownika
By kukulek88 -  28 cze 2018, 11:09
 dolnośląskie
#266115
Co do niego dzisiaj będę dzwonił i pytał skąd jest i czy nie był składany z dwóch. Z tego co się orientowałem jest możliwość sprawdzenia przebiegu po nr VIN (koszt ok. 80 zł). Dla mnie zastanawiająca jest kwestia tego że ktoś go przyprowadził z zagranicy to ile mógł mieć km? no i pojeździł chwile i sprzedaje podejrzane. Ale faktycznie ma to co bym chciał aby auto miało. Do tego ten sam lakier co w moim golfie heh
Awatar użytkownika
By kukulek88 -  28 cze 2018, 12:58
 dolnośląskie
#266118
Auto jest z Danii, ściągnięte było v rok temu. Przebieg ma pewny według sprzedawcy. Sprowadził je kolega sprzedawcy. Jednak coś było malowane mam dzwonić za 2-3 godziny wtedy się dowie dokładnie co. Powiedział że auto z zagranicy z takim przebiegiem to pewne że coś było z nim robione. Co myślicie?
By Rost -  28 cze 2018, 13:20
 małopolskie
#266121
kukulek88 pisze:
28 cze 2018, 12:58
Jednak coś było malowane mam dzwonić za 2-3 godziny wtedy się dowie dokładnie co.
Tutaj mi by się lampka zapaliła..

Dobra rada szukaj Leona z programu Das Welt masz auto pewne, i wiesz co masz. Oczywiście Fr ma fajne fotele fajnie wygląda, ale z odsprzedażą będzie problem.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  28 cze 2018, 13:43
 pomorskie
#266123
kukulek88 pisze:
28 cze 2018, 12:58
Auto jest z Danii, ściągnięte było v rok temu. Przebieg ma pewny według sprzedawcy.
według sprzedawcy wszystko jest pewne, ale lepiej samemu sprawdzić VIN http://selvbetjening.trafikstyrelsen.dk ... gning.aspx

Dodano po 1 minucie 26 sekundach:
Rost pisze:
28 cze 2018, 13:20
kukulek88 pisze:
28 cze 2018, 12:58
Jednak coś było malowane mam dzwonić za 2-3 godziny wtedy się dowie dokładnie co.
Tutaj mi by się lampka zapaliła..
to potwierdza po prostu regułę, byłbym zdziwiony gdyby było inaczej
nie ma aut sprowadzanych w stanie idealnym a kto w to wierzy jest niepoprawnym optymistą albo auto sprowadzał sam osobiście




Gniezno to zagłębie handlarzy podobnie jak Gostyń, niekoniecznie uczciwych /pytanie czy są w 100% jacyś uczciwi?/. Autohandel od autohandlu płotem przedzielony, auta stoją wszędzie, w ogródkach, przy domach, w rowach i chyba nawet w stodołach :P Podstawa to czujność, nie kupuj sam bo przez różowe okulary napalony kupujący wiele rzeczy nie widzi albo nawet nie chce widzieć, weź kogoś kto chłodnym okiem spojrzy na auto i je oceni, 50 tys to nie jest mały pieniądz i szkoda go ulokować w goownie
By Rost -  28 cze 2018, 14:08
 małopolskie
#266125
A za chwilę handlarzowi się "przypomni" że pół auta nie było i tak jak Mett wspomniał pol bańki pójdzie się..
Awatar użytkownika
By kukulek88 -  28 cze 2018, 14:16
 dolnośląskie
#266127
Myślę że temat akurat tego egzemplarza sobie odpuszczę. Dzwoniłem drugi raz , jeszcze nie wie jak się dowie to oddzwoni, śmierdzi tu coś trochę. Nie przeszkadza mi jak auto miało przecierkę, ale jak miało by już cały przód czy tył robiony to już nie koniecznie było spoko. Interesuje mnie akurat ten model bo go mogę kupić w miarę rozsądnych pieniądzach. Jak narazie ten 1 ma przynajmniej pewną historię jednak nie do końca mi odpowiada (już nawet nie biorąc pod uwagę wyposażenia). Chce 2.0 TDI aby to jakoś się odpychało. Ktoś może ma wartego polecenia? ogólnie nie pali mi się z zakupem i nie należę do osób które kupują oczami bez opamiętania :)
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  28 cze 2018, 14:21
 pomorskie
#266130
Rost pisze:
28 cze 2018, 13:20

Dobra rada szukaj Leona z programu Das Welt
:ok:

szukaj aut z tego programu

Dodano po 9 minutach 16 sekundach:
Ja nie odrzucalbym 1.6 TDI, odwdzięczy się przy dystrybutorze a i nie jest zawalidrogą
Awatar użytkownika
By kukulek88 -  28 cze 2018, 14:47
 dolnośląskie
#266132
Mettenoos pisze:
28 cze 2018, 14:30
Rost pisze:
28 cze 2018, 13:20

Dobra rada szukaj Leona z programu Das Welt
:ok:

szukaj aut z tego programu

Dodano po 9 minutach 16 sekundach:
Ja nie odrzucalbym 1.6 TDI, odwdzięczy się przy dystrybutorze a i nie jest zawalidrogą
Mało jest 2.0 i to jest problem. Dla mnie 1.6 do tak dużego auta to już żyłowanie samochodu. 105 KM w golfie HB to już wedługo mnie szału nie robi a co dopiero w kombiaku który waży sporo więcej. A jak już są na tej stronie to cena jak dla mnie zaporowa. No nic poczekam jeszcze może coś się pojawi w najbliższych tygodniach.
Awatar użytkownika
By Mettenoos -  28 cze 2018, 15:16
 pomorskie
#266133
To tylko kompakt i nawet w Kombii nie jest jakos nadzwyczaj ciężki a 1.6 jest zapewne lżejszy, przejedź się wersja 110 konną i zastanów, po drugie chip na 140ps to nie problem, silnik tak samo podatny jak 1.9

Jechałem mk6 1.6 TDI i spokojnie daje rade, oczywiście twój wybór