Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co zwi膮zane z autem, kt贸re chcesz kupi膰
Witam wszystkich maniak贸w forumowicz贸w marki VW
Mam do was serdeczn膮 pro艣b臋, jestem zainteresowany zakupem auta VW Golf VII
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... e96c049322
Auto jest sprowadzone ze Stan贸w, po lekkim strzale aczkolwiek zrobione i je偶d偶one po kraju nie ca艂e 2 lata.
W zwi膮zku z tym 偶e nie mam do艣wiadczenia z zakupem aut z tak dalekich rejon贸w prosz臋 o opinie na co powinienem zwr贸ci膰 szczeg贸ln膮 uwag臋 przy zakupie, czy jest jaki艣 problem z kt贸rym mog臋 si臋 boryka膰 ju偶 u偶ywaj膮c auto w kraju?
Znajomy mia艂 bodaj偶e Audi A4 B7 ze Stan贸w i narzeka艂 mi臋dzy innymi na pojawiaj膮cy si臋 wci膮偶 komunikat: Check the Engine gdy tankowal nasze paliwo, rozumiem ze to przez roznice w oktanach, za kazdorazowe kasowanie tego alarmu/b艂臋du musial placic. Nie wiecie moze czy moze mnie spotkac to samo kupujac VW Golfa 7 ze Stanow?
Moge spodziewac sie innych problemow? Auto jezdzi po kraju jest zarejestrowane wiec rozumiem ze przeglad kolejny przejdzie bez problemowo.
Prosz臋 o wszelkie porady, b臋de wdzi臋czny.
Pozdrawiam
S艂awek
rozumiem ze przeglad kolejny przejdzie bez problemowo.
Zapytaj sprzedaj膮cego a nie nas albo podjed藕 na stacj臋 diagnostyczn膮, my ze szklanej kuli nie wr贸偶ymy. Zapytaj czy przerabia艂 przednie reflektory tak aby 艣wieci艂y asymetrycznie, czy ma 艣wiat艂a postojowe i jakiego koloru i czy ma tylne 艣wiat艂o p.mg艂owe, bo czasem nie wystarcza samo kodowanie i trzeba wi膮zk臋 dok艂ada膰. Tylne kierunki kiedy艣 by艂y tylko czerwone teraz ju偶 s膮 pomara艅czowe wi臋c pewnie ju偶 mia艂 cho膰 nale偶a艂oby si臋 te偶 upewni膰. Poza tym cena jest pewnie adekwatna do stanu

Wyposa偶eniem nie rozpieszcza, klima r臋czna jak to w ameryka艅cach, brak fotochromu i sensora deszczu, felgi aftermarketowe, tapicerka kiepska, kiera plastikowa dlatego pewnie zdj臋膰 艣rodka nie robi艂 bo nie ma czego. Ratuje go kamera, czujniki no i DSG, zapytaj o t膮 kamer臋 co to za produkt bo skoro ma czujniki prz贸d i ty艂 to raczej niefabryczny, pewnie dok艂ada艂 jakiej multimedia sam ale o NAVI ju偶 nie pisa艂
Kup sobie carfax dla tego VINu.

Z tego co widze, przedni zderzak ma 6xPDC tyl nie ma w ogole czujnikow parkowania - podejrzewam, ze nie sa one w ogole podlaczone.

Nie ma zdjec ze srodka - pytanie jak kwestia lusterek, licznika i radia. W dodatku auta ze stanow wychodza z "normalnym" recznym i czesto manualna klimatyzacja. Sam szukalem 1.8T ze stanow, ale finalnie zdecydowalem sie na 1.4T + soft z Polski.

No i skrzynia to nie DSG tylko stary tiptronic, ktory wychodzil w poprzedniej generacji A3.
a mo偶esz poda膰 co艣 na potwierdzenie, bo ja z kolei s艂ysza艂em 偶e od modelu Mk7 montuj膮 wy艂膮cznie DSG w przeciwie艅stwie do Mk6 gdzie by艂y tiptronic i DSG

Dodano po 14 minutach 52 sekundach:
OK mo偶esz mie膰 racj臋, w艂a艣nie sprawdzi艂em w ETKA 偶e w Mk6 z motorem 2.5L 艂膮czona by艂a albo skrzynia manualna 5 bieg albo automat 6 biegowy o kodzie MAN

w zasadzie skrzynia MAN 艂膮czona by艂o wy艂膮cznie z silnikiem 2,5L, w pozosta艂ych by艂y DSG, podaj臋 na przyk艂adzie Mk6 my2012
Mettenoos pisze:
24 sie 2018, 18:51
a mo偶esz poda膰 co艣 na potwierdzenie, bo ja z kolei s艂ysza艂em 偶e od modelu Mk7 montuj膮 wy艂膮cznie DSG w przeciwie艅stwie do Mk6 gdzie by艂y tiptronic i DSG

https://en.wikipedia.org/wiki/Volkswage ... k7#Engines

Na li艣cie s膮 zar贸wno DSG jak i Tiptronic.