Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co związane z autem, które chcesz kupić
#267607
Witam wszystkich maniaków forumowiczów marki VW
Mam do was serdeczną prośbę, jestem zainteresowany zakupem auta VW Golf VII
https://www.otomoto.pl/oferta/volkswage ... e96c049322
Auto jest sprowadzone ze Stanów, po lekkim strzale aczkolwiek zrobione i jeżdżone po kraju nie całe 2 lata.
W związku z tym że nie mam doświadczenia z zakupem aut z tak dalekich rejonów proszę o opinie na co powinienem zwrócić szczególną uwagę przy zakupie, czy jest jakiś problem z którym mogę się borykać już używając auto w kraju?
Znajomy miał bodajże Audi A4 B7 ze Stanów i narzekał między innymi na pojawiający się wciąż komunikat: Check the Engine gdy tankowal nasze paliwo, rozumiem ze to przez roznice w oktanach, za kazdorazowe kasowanie tego alarmu/błędu musial placic. Nie wiecie moze czy moze mnie spotkac to samo kupujac VW Golfa 7 ze Stanow?
Moge spodziewac sie innych problemow? Auto jezdzi po kraju jest zarejestrowane wiec rozumiem ze przeglad kolejny przejdzie bez problemowo.
Proszę o wszelkie porady, będe wdzięczny.
Pozdrawiam
Sławek
#267612
rozumiem ze przeglad kolejny przejdzie bez problemowo.
Zapytaj sprzedającego a nie nas albo podjedź na stację diagnostyczną, my ze szklanej kuli nie wróżymy. Zapytaj czy przerabiał przednie reflektory tak aby świeciły asymetrycznie, czy ma światła postojowe i jakiego koloru i czy ma tylne światło p.mgłowe, bo czasem nie wystarcza samo kodowanie i trzeba wiązkę dokładać. Tylne kierunki kiedyś były tylko czerwone teraz już są pomarańczowe więc pewnie już miał choć należałoby się też upewnić. Poza tym cena jest pewnie adekwatna do stanu

Wyposażeniem nie rozpieszcza, klima ręczna jak to w amerykańcach, brak fotochromu i sensora deszczu, felgi aftermarketowe, tapicerka kiepska, kiera plastikowa dlatego pewnie zdjęć środka nie robił bo nie ma czego. Ratuje go kamera, czujniki no i DSG, zapytaj o tą kamerę co to za produkt bo skoro ma czujniki przód i tył to raczej niefabryczny, pewnie dokładał jakiej multimedia sam ale o NAVI już nie pisał
#267618
Kup sobie carfax dla tego VINu.

Z tego co widze, przedni zderzak ma 6xPDC tyl nie ma w ogole czujnikow parkowania - podejrzewam, ze nie sa one w ogole podlaczone.

Nie ma zdjec ze srodka - pytanie jak kwestia lusterek, licznika i radia. W dodatku auta ze stanow wychodza z "normalnym" recznym i czesto manualna klimatyzacja. Sam szukalem 1.8T ze stanow, ale finalnie zdecydowalem sie na 1.4T + soft z Polski.

No i skrzynia to nie DSG tylko stary tiptronic, ktory wychodzil w poprzedniej generacji A3.
#267641
a możesz podać coś na potwierdzenie, bo ja z kolei słyszałem że od modelu Mk7 montują wyłącznie DSG w przeciwieństwie do Mk6 gdzie były tiptronic i DSG

Dodano po 14 minutach 52 sekundach:
OK możesz mieć rację, właśnie sprawdziłem w ETKA że w Mk6 z motorem 2.5L łączona była albo skrzynia manualna 5 bieg albo automat 6 biegowy o kodzie MAN

w zasadzie skrzynia MAN łączona było wyłącznie z silnikiem 2,5L, w pozostałych były DSG, podaję na przykładzie Mk6 my2012
#267675
Mettenoos pisze:
24 sie 2018, 18:51
a możesz podać coś na potwierdzenie, bo ja z kolei słyszałem że od modelu Mk7 montują wyłącznie DSG w przeciwieństwie do Mk6 gdzie były tiptronic i DSG

https://en.wikipedia.org/wiki/Volkswage ... k7#Engines

Na liście są zarówno DSG jak i Tiptronic.