Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co zwi─ůzane z autem, kt├│re chcesz kupi─ç
przez Piotrek1255 -  22 sie 2019, 8:44
 ma┼éopolskie
Panowie kolega chce naby─ç samoch├│d, sprzedaj─ůcy zarzeka si─Ö, ┼╝e przebieg jest oryginalny jednak w ksi─ů┼╝ce serwisowej nie ma piecz─ůtek s─ů tylko same wpisy , co o tym my┼Ťle─ç?
Awatar u┼╝ytkownika
przez leszek158 -  22 sie 2019, 9:23
 lubelskie
U mnie - import z DE w 2009 roku w ksi─ů┼╝ce serwisowej s─ů wpisy: data przegl─ůdu/przebieg/piecz─Ö─ç serwisu. Natomiast w historii serwisowej z ASO dosta┼éem wykaz wszystkich przegl─ůd├│w i napraw z okresu serwisowania; VW prowadzi baz─Ö wszystkich pojazd├│w serwisowanych w ich grupie.
przez Rost -  23 sie 2019, 10:09
 ma┼éopolskie
I moim zdaniem ka┼╝de wsp├│┼éczesne auto powinno mie─ç elektroniczn─ů ksi─ů┼╝k─Ö serwisow─ů, zbieraj─ůc─ů dane z ca┼éej Europy. Papierowa zawsze mo┼╝e si─Ö zgubi─ç, lub mo┼╝na j─ů podrobi─ç.
Awatar u┼╝ytkownika
przez jarek60 -  23 sie 2019, 21:08
 zachodniopomorskie
Ja kupuj─ůc auto w Niemczech moglem ustawi─ç przebieg jaki chcia┼éem mimo i┼╝ na fakturze zakupu (umowie) by┼é wpisany.
Diagnosta w Polsce przy pierwszej rejestracji wpisuje taki jaki jest na liczniku. (niewa┼╝ny ze inny ni┼╝ na fakturze umowie).
Nazwisko Niemiec całkiem pokręcił na umowie kupna. Nie ma to żadnego znaczenia liczy się te które podasz do rejestracji pojazdu.
Nie wiem jak to si─Ö ma do prawa opisuj─Ö rzeczywisto┼Ť─ç z grudnia 2018.
Pozostaje Aso i nr win pojazdu -to sprawdzisz przebieg bez problemu (przybli┼╝ony z okresu 2 lat bo u nich przegl─ůdy raz na 2 lata. Ksi─ů┼╝k─Ö serwisow─ů traktuj jak wskaz├│wk─Ö co mog┼éo by─ç robione przy aucie. Niemcy te┼╝ kr─Öc─ů jak inni S┼éowianie:
-komis niemiecki ci─Ö oszuka i tyle zbytnio nie pos─ůdzisz si─Ö z nim, co innego gdy sprzeda ci Niemiec jako osoba fizyczna wtedy oskubiesz go (gdy co┼Ť zatai czy zmieni przebieg) do ostatniej nitki kara wi─Özienia itp.
Mo┼╝ecie z tym si─Ö nie zgadza─ç opisa┼éem z czym si─Ö spotka┼éem- ja otrzyma┼éem kwity z przegl─ůd├│w niemieckich auta od pocz─ůtku historii , ┼╝adnej ksi─ů┼╝ki serwisowej nie otrzyma┼éem.
(mam nadzieje ┼╝e informacje przydatne) :hi: