Volkswagen Golf MK5

Tutaj pytaj o wszystko co zwi─ůzane z autem, kt├│re chcesz kupi─ç
W tym temacie jest mo┼╝liwo┼Ť─ç sprawdzenia autentyczno┼Ťci przebiegu swojego auta po VIN, je┼Ťli oczywi┼Ťcie by┼é serwisowany w ASO, w tym pe┼éna historia napraw. Jest tak┼╝e mo┼╝liwo┼Ť─ç rozkodowania VIN tj. uzyskania kod├│w wyposa┼╝enia oznaczaj─ůcych pe┼éne dane techniczne i wyposa┼╝enie auta, z jakim wyjecha┼éo z fabryki.

Je┼Ťli kto┼Ť jest zainteresowany to prosz─Ö w tym temacie poda─ç VIN i e-maila kontaktowego, na kt├│ry jeden z naszych user├│w maj─ůcy mo┼╝liwo┼Ť─ç sprawdzania wy┼Ťle odpowied┼║. Je┼Ťli nie chcesz publicznie udost─Öpnia─ç swojego VIN to napisz post z pro┼Ťb─ů o rozkodowanie bez podawania VIN i czekaj na kontakt na PW.
Przykładowy cennik to:
- 40 z┼é za pe┼én─ů histori─Ö serwisow─ů czyli przebieg z histori─ů serwisowania i napraw /je┼Ťli takowe by┼éy/
- 10 zł rozkodowanie kodów wyposażenia po VIN

Po uzyskaniu danych z historii bardzo prosz─Ö o kr├│tkie potwierdzenie w tym temacie, czy transakcja przebieg┼éa pomy┼Ťlnie
przez bastianek1 -  23 lut 2011, 21:16
 -------
Jezeli auto pochodzi z Holandii, Belgii to raczej nie realne cos sprawdzic, gdzyz oni nie maja bazy danych w salonach kompatybilnej np. z Niemcy, Polska, Szwajcaria, itp.
przez bastianek1 -  23 lut 2011, 21:28
 -------
Uwazam ze i tak powinienes to zrobic dla wlasnej pewnosci, jeszcze mozesz zadzwonic osobiscie do salonu w holandii gdzie byl serwisowany i powinni Ci udzielic info jezeli maja u siebie w kompie.
przez KociaK -  23 lut 2011, 22:56
 -------
M├│j kumpel ma golfa z Holandii i napisa┼é do go┼Ťcia kt├│ry przesy┼éa takie historie aut i mia┼é w swojej pewne naprawy, opisane co by┼éo wymienione i oczywi┼Ťcie stan licznika przy ka┼╝dej z nich.
przez gontash -  24 lut 2011, 10:05
 -------
bastianek1 pisze:Jezeli auto pochodzi z Holandii, Belgii to raczej nie realne cos sprawdzic, gdzyz oni nie maja bazy danych w salonach kompatybilnej np. z Niemcy, Polska, Szwajcaria, itp.
Kolego nie opowiadaj bajek. Moje auto pochodzi z Holandii i przed kupnem panowie z ASO przedstawili mi ca┼é─ů jego historie.
przez maciekandr -  24 lut 2011, 11:17
 mazowieckie
Kolego nie opowiadaj bajek. Moje auto pochodzi z Holandii i przed kupnem panowie z ASO przedstawili mi ca┼é─ů jego historie.[/quote]

jesli mozesz to powiedz mi w ktorym ASO sprawdzels t─ů historie i czy trzeba tam osobiscie jechac czy mozna telefonicznie oraz czy jest jakis koszt takiego sprawdzenia? bede wdzieczny za post
przez jozin -  24 lut 2011, 11:36
 -------
maciekandr pisze:witam czy ktos z Forumowicz├│w ma mo┼╝liwo┼Ť─ç sprawdzenia historii auta po nr vin? mam z tym problem bo kupilem golfa i ma najechane 140tys a w ksiazce(holenderska) nie jest zaznaczone czy byl wymieniany pasek rozrzadu:/

kolego odezwij si─Ö do tego klienta ;)
nr GG 5334754
na pewno Ci pomo┼╝e 8)
przez gontash -  24 lut 2011, 12:06
 -------
maciekandr pisze: jesli mozesz to powiedz mi w ktorym ASO sprawdzels t─ů historie i czy trzeba tam osobiscie jechac czy mozna telefonicznie oraz czy jest jakis koszt takiego sprawdzenia? bede wdzieczny za post
Sprawdza┼éem w ASO Ster w Radomiu, i w ASO w Kro┼Ťnie.

Og├│lnie zasada jest taka ┼╝e, sprawdzaj─ů bez problem├│w pod warunkiem ┼╝e jest w┼éa┼Ťciciel auta i wyra┼╝a na to zgod─Ö. W takim przypadku nie maj─ů prawa pobiera─ç kasiory (ale jak wiadomo r├│┼╝nie to bywa).

Je┼╝eli p├│jdziesz sam, nie jako w┼éa┼Ťciciel, to ju┼╝ zale┼╝y od uprzejmo┼Ťci cz┼éowieka kt├│ry Ci─Ö b─Ödzie obs┼éugiwa┼é.

Mo┼╝esz spr├│bowa─ç jeszcze taki numer (je┼Ťli chodzi Ci tylko o sprawdzenie autentyczno┼Ťci przebiegu no i tego paska). Dzwonisz do ASO i m├│wisz ┼╝e kupi┼ée┼Ť auto z Holandii, i nie wiesz czy masz ju┼╝ do nich jecha─ç z wymian─ů paska rozrz─ůdu czy jeszcze si─Ö mo┼╝esz wstrzyma─ç. Pan/i poprosi o VIN i Ci przedstawi inforamcje na temat ostatniej wymiany, z kt├│rej b─Ödziesz m├│g┼é ju┼╝ du┼╝o wywnioskowa─ç.
przez krisv -  24 lut 2011, 12:39
 mazowieckie
Ja tez tak sprawdzalem vin jak piszesz wymiana rozrzadu :)

W aso problem tez polega na tym iz zdarzalo ( i zdarza) sie ze drugi wlasciciel kupil pojazd z kreconym licznikiem i po takim info ASO nagle stawalo sie strona w klotni, procesie ( a w problemy osob trzecich aso nie chce sie mieszac ) .

Co gorsze po dzis dzien nie jest jakby uregulowane czy ASO ma prawo udostepnic dane serwisowe za czasow pierwszego wlasciciela czy tez nie.

Kolejny problem SKODY i SEATA za zwyczaj da sie tylko sprawdzic w rodzimym aso w ktorym pojazd zostal zakupiony. Z VW i AUDI w kazdym aso jest dostep do baz i sprawdzisz historie o ile byl robiony w ASO.

Pozdrawiam.
przez gontash -  24 lut 2011, 12:45
 -------
Ja zauwa┼╝y┼éem jedn─ů zale┼╝no┼Ť─ç:
Im wi─Öksze miasto, tym ASO jest bardziej problematyczne (no i dro┼╝sze :) ). Osobi┼Ťcie z W-wy je┼╝d┼╝─Ö do ASO w Radomiu. Mimo ┼╝e dochodzi dojazd, to i tak lepiej wychodze finansowo i nerwowo.
przez bastianek1 -  24 lut 2011, 16:07
 -------
gontash pisze:
bastianek1 pisze:Jezeli auto pochodzi z Holandii, Belgii to raczej nie realne cos sprawdzic, gdzyz oni nie maja bazy danych w salonach kompatybilnej np. z Niemcy, Polska, Szwajcaria, itp.
Kolego nie opowiadaj bajek. Moje auto pochodzi z Holandii i przed kupnem panowie z ASO przedstawili mi ca┼é─ů jego historie.
Kolego akurat w VW Ster to ja bywam bo pochodze z Radomia. Pare aut mi tam sprawdzali i wiekszosc wlasnie pochodzenia Holenderskiego i Belgijskiego i zawsze byl z tym problem. Natomiast z autami z Niemiec i Szwajcarii info mialem od razu. Wiec to nie sa bajki tylko tak bylo na moim przykladzie.

Jeszcze duzo zalezy od ludzi ktorzy mieli auta za granica i gdzie je serwisowali, bo holendrzy rzadko kiedy jada do serwisu autoryzowanego, a niemcy raczej zawsze.
przez gontash -  24 lut 2011, 17:05
 -------
Kolego pisz─Ö Ci jasno ┼╝e, ASO ma taki sam dost─Öp do bazy danych zar├│wno Niemieckiej jak i Holenderskiej.
bastianek1 pisze:Jeszcze duzo zalezy od ludzi ktorzy mieli auta za granica i gdzie je serwisowali, bo holendrzy rzadko kiedy jada do serwisu autoryzowanego, a niemcy raczej zawsze.
A ┼╝e, ty sprawdzasz auta kt├│re nigdy nie by┼éy serwisowane w ASO (w co szczerze w─ůtpie) to si─Ö nie dziw ┼╝e ich nie ma w bazie VW.

Reasumuj─ůc je┼Ťli kolegi maciekandr auto by┼éo serwisowane (z domys┼é├│w na to wygl─ůda),to nie b─Ödzie mia┼é problem├│w ze sprawdzeniem historii auta w bazie!!
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
  • 21